- Org.nr.
- 916 021 739
- Adresse
- Henrik Ibsens gate 6, 3724 Skien
- Bransje
- Allmennlegetjenester
Driftsresultat2 3960,1 % margin
EBITDA33 496før av- og nedskrivninger
Årsresultat2 4760,1 % margin
Egenkapital74 46214,1 % av eiendelene
SENTRUM LEGESENTER SKIEN AS er et aksjeselskap innen allmennlegetjenester, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 021 739
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 19.08.2015
- Registrert
- 05.10.2015
- Adresse
- Henrik Ibsens gate 6, 3724 Skien
- Kommune
- Skien
- Aksjekapital
- 40 000
- Ansatte
- 6
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SENTRUM LEGESENTER SKIEN AS916 048 750 · SKIEN5 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive legesenter i Skien kommune, investering i eiendom og andre selskaper, samt alt annet som naturlig faller inn under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 036 549 | 895 000 | - | - | 220 000 |
| Annen driftsinntekt | 1 860 000 | 2 580 000 | - | - | 2 977 000 |
| Sum driftsinntekter | 3 896 549 | 3 475 000 | 3 556 000 | 3 444 000 | 3 197 000 |
| Lønnskostnad | 2 028 055 | 1 820 883 | 1 752 088 | 1 906 239 | 1 723 775 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 31 100 | 31 100 | 23 300 | 2 183 | 32 300 |
| Annen driftskostnad | 1 834 999 | 1 742 628 | 1 587 750 | 1 696 719 | 1 300 848 |
| Sum driftskostnader | 3 894 153 | 3 594 611 | 3 363 138 | 3 605 141 | 3 056 923 |
| Driftsresultat | 2 396 | −119 611 | 192 862 | −161 141 | 140 077 |
| Annen renteinntekt | 80 | 386 | - | - | 11 |
| Sum finansinntekter | 80 | 386 | 550 | 85 | 11 |
| Annen rentekostnad | - | 396 | - | - | 9 |
| Sum finanskostnader | - | 396 | - | 277 | 9 |
| Netto finans | 80 | −10 | 550 | −192 | 2 |
| Resultat før skatt | - | - | 193 412 | −161 333 | 140 078 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 17 074 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 123 004 |
| Resultat før skattekostnad | 2 476 | −119 621 | - | - | - |
| Årsresultat | 2 476 | −119 621 | 193 412 | −161 333 | 123 004 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 476 | −119 621 | - | - | 123 004 |
| Totalresultat | 2 476 | −119 621 | - | - | 123 004 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 3 476 |
| Overført fra annen egenkapital | - | −119 621 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 2 476 | - | - | - | 119 528 |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 476 | −119 621 | - | - | 123 004 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 65 856 | 96 956 | - | - | 92 383 |
| Sum varige driftsmidler | 65 856 | 96 956 | - | - | 60 083 |
| Sum anleggsmidler | 65 856 | 96 956 | 128 056 | 57 900 | 60 083 |
| Andre kortsiktige fordringer | 37 795 | 52 655 | - | - | 239 508 |
| Sum fordringer | 37 795 | 52 655 | - | - | 239 508 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 424 004 | 243 330 | - | - | 191 000 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 424 004 | 243 330 | - | - | 191 000 |
| Sum omløpsmidler | 461 799 | 295 986 | 559 695 | 425 009 | 430 507 |
| Sum eiendeler | 527 656 | 392 942 | 687 751 | 482 909 | 490 590 |
| Aksjekapital | 40 000 | 40 000 | - | - | 40 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 |
| Annen egenkapital | 34 462 | 31 987 | - | - | 119 528 |
| Sum opptjent egenkapital | 34 462 | 31 987 | 151 608 | - | 119 528 |
| Sum egenkapital | 74 462 | 71 987 | 191 608 | −1 804 | 159 528 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 74 646 | −42 716 | - | - | 34 750 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 17 074 |
| Skyldig offentlige avgifter | 97 193 | 91 103 | - | - | 93 155 |
| Annen kortsiktig gjeld | 281 354 | 272 568 | - | - | 186 083 |
| Sum kortsiktig gjeld | 453 193 | 320 955 | 496 144 | 484 713 | 331 062 |
| Sum gjeld | 453 193 | 320 955 | 496 144 | 484 713 | 331 062 |
| Sum egenkapital og gjeld | 527 656 | 392 942 | - | - | 490 590 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,02▲ | 0,92 | 1,13 | 0,88 | 1,30 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 6,09▲ | 4,46 | 2,59 | −268,69 | 2,08 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,5 %▲ | −22,1 % | 33,0 % | −33,1 % | 28,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 0,1 %▲ | −3,4 % | 5,4 % | −4,7 % | 4,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,1 %▲ | −3,4 % | 5,4 % | −4,7 % | 3,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 14,1 %▼ | 18,3 % | 27,9 % | −0,4 % | 32,5 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 649 425
- Resultat per ansatt, kroner
- 399
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SENTRUM LEGESENTER SKIEN AS0,1 %
3,9 mill. 6 ansatte 2025
−20 %02040
DR.Dropin AS−18,2 % 140,0 mill.45 ansatte 2025
SENTRUM LEGESENTER SKIEN AS0,1 % 3,9 mill.6 ansatte 2025
Offshore Health Services AS9,9 % 43,3 mill.8 ansatte 2025
Ifocus Øyeklinikk Haugesund AS22,4 % 48,3 mill.17 ansatte 2025
−20 %02040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Lene Berit Gaathaug | 1984 |
| Styrets leder | Sigurd Haugan Danielsen | 1982 |
| Styremedlem | Lene Berit Gaathaug | 1984 |
| Styremedlem | Elise Charlotte Melkild | 1989 |
| Styremedlem | Saharat Subphatkul Laksana | 1994 |
| Regnskapsfører | AZETS INSIGHT AS983 338 917 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Sigurd Haugan Danielsen25,0 %f. 1982 · Skien · 10 000 ordinære aksjer
- ELISE CHARLOTTE MELKILD25,0 %f. 1989 · Porsgrunn · 10 000 ordinære aksjer
- Saharat Subphatkul Laksana25,0 %f. 1994 · Skien · 10 000 ordinære aksjer
- LENE BERIT GAATHAUG25,0 %f. 1984 · Skien · 10 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.