- Org.nr.
- 980 784 266
- Telefon
- 38 15 44 40
- Adresse
- Haakon 7. veg 1, 4706 Vennesla
- Hovedeier
- CVJ Invest AS, 100 %
- Bransje
- Treningssentervirksomhet
Driftsresultat891 30648,3 % margin
EBITDA910 606før av- og nedskrivninger
Årsresultat724 51639,3 % margin
Egenkapital1 258 77217,5 % av eiendelene
Sentrum Treningssenter AS er et aksjeselskap innen treningssentervirksomhet, stiftet 1999.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 980 784 266
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 04.01.1999
- Registrert
- 03.06.1999
- Adresse
- Haakon 7. veg 1, 4706 Vennesla
- Telefon
- 38 15 44 40
- Kommune
- Vennesla
- Aksjekapital
- 126 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Treningssenteret980 816 761 · VENNESLA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Helsestudio og solariumsvirksomhet og alt som dermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 844 464 | 1 224 468 | - | - | 1 672 828 |
| Annen driftsinntekt | 299 | 280 000 | - | - | 662 480 |
| Sum driftsinntekter | 1 844 763 | 1 504 468 | 1 404 225 | 1 899 835 | 2 335 308 |
| Varekostnad | −366 | 2 820 | 19 345 | 39 717 | 16 437 |
| Lønnskostnad | 16 942 | 15 180 | −81 958 | 7 683 | 485 379 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | 20 256 | 14 900 | 68 849 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 19 300 | 21 700 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 917 581 | 1 415 340 | 1 400 753 | 2 390 788 | 1 568 576 |
| Sum driftskostnader | 953 457 | 1 455 039 | 1 358 396 | 2 453 087 | 2 139 241 |
| Driftsresultat | 891 306 | 49 429 | 45 829 | −553 252 | 196 066 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 20 |
| Annen renteinntekt | - | 824 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | - | 824 | - | 16 | 20 |
| Annen rentekostnad | 31 834 | 38 915 | - | - | 24 408 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 54 |
| Sum finanskostnader | 31 834 | 38 915 | 22 806 | 5 657 | 24 462 |
| Netto finans | −31 834 | −38 092 | −22 806 | −5 641 | −24 442 |
| Resultat før skatt | - | - | 23 023 | −558 893 | 171 624 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | −54 106 | 6 727 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 164 897 |
| Resultat før skattekostnad | 859 472 | 11 338 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 134 956 | 1 265 | - | - | - |
| Årsresultat | 724 516 | 10 073 | 23 023 | −504 787 | 164 897 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 724 516 | 10 073 | - | - | 164 897 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | −304 200 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 469 097 |
| Totalresultat | 724 516 | 10 073 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 724 516 | 10 073 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 724 516 | 10 073 | - | - | 164 897 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 40 500 | 59 800 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 40 500 | 59 800 | - | - | 49 955 |
| Sum anleggsmidler | 40 500 | 59 800 | 81 500 | 35 055 | 49 955 |
| Kundefordringer | 24 737 | 116 835 | - | - | 961 187 |
| Andre kortsiktige fordringer | 47 638 | 348 132 | - | - | 221 767 |
| Konsernfordringer | 7 075 450 | 6 683 532 | - | - | 686 731 |
| Sum fordringer | 7 147 826 | 7 148 499 | - | - | 1 869 685 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 10 801 | 3 392 | - | - | 3 077 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 10 801 | 3 392 | - | - | 3 077 |
| Sum omløpsmidler | 7 158 627 | 7 151 892 | 7 325 383 | 1 057 799 | 1 872 763 |
| Sum eiendeler | 7 199 128 | 7 211 692 | 7 406 883 | 1 092 854 | 1 922 717 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 49 955 |
| Aksjekapital | 126 000 | 126 000 | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | 5 500 000 | 5 500 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 5 626 000 | 5 626 000 | 126 000 | 126 000 | 126 000 |
| Annen egenkapital | −4 367 228 | −4 779 744 | - | - | 1 191 948 |
| Sum opptjent egenkapital | −4 367 228 | −4 779 744 | 710 184 | 687 161 | 1 191 948 |
| Sum egenkapital | 1 258 772 | 846 256 | 836 184 | 813 161 | 1 317 948 |
| Utsatt skatt | 32 076 | - | - | - | 92 527 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 32 076 | - | - | - | 92 527 |
| Sum langsiktig gjeld | 32 076 | - | 0 | 0 | 92 527 |
| Leverandørgjeld | 188 004 | 619 375 | - | - | 88 582 |
| Betalbar skatt | 14 880 | 1 265 | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 145 | - | - | - | 5 786 |
| Kortsiktig konserngjeld | 5 500 000 | 5 500 000 | - | - | 171 199 |
| Annen kortsiktig gjeld | 204 251 | 244 796 | - | - | 246 675 |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 908 280 | 6 365 436 | 6 570 700 | 279 693 | 512 242 |
| Sum gjeld | 5 940 356 | 6 365 436 | 6 570 700 | 279 693 | 604 769 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 199 128 | 7 211 692 | - | - | 1 922 717 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 126 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,21▲ | 1,12 | 1,11 | 3,78 | 3,66 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,72▼ | 7,52 | 7,86 | 0,34 | 0,46 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 12,4 %▲ | 0,7 % | 1,1 % | −36,7 % | 10,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 48,3 %▲ | 3,3 % | 3,3 % | −29,1 % | 8,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 39,3 %▲ | 0,7 % | 1,6 % | −26,6 % | 7,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 17,5 %▲ | 11,7 % | 11,3 % | 74,4 % | 68,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Sentrum Treningssenter AS48,3 %
1,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
Studentsamskipnaden på Vestlandet10,7 % 762,4 mill.538 ansatte 2025
SATS NORWAY AS23,3 % 1 616,5 mill.3 824 ansatte 2025
SPORTY NORGE AS24,0 % 568,8 mill.1 413 ansatte 2025
Sentrum Treningssenter AS48,3 % 1,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 93.130.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jorunn Paulsen | 1980 |
| Styrets leder | Inge Paulsen | 1979 |
| Styremedlem | Jorunn Paulsen | 1980 |
| Regnskapsfører | ØKONOMIGLIMT AS999 539 823 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- CVJ Invest AS100,0 %Vennesla · 420 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- CVJ Invest AS
- Hunsfos Invest AS100,0 %
- Sentrum Treningssenter AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.