- Org.nr.
- 925 611 263
- Adresse
- c/o Therese Sivertsen, Myrveien 21, 8206 Fauske
- Bransje
- Uoppgitt
SESA AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 611 263
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 05.06.2020
- Registrert
- 09.09.2020
- Adresse
- c/o Therese Sivertsen, Myrveien 21, 8206 Fauske
- Kommune
- Fauske
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Fauske (41)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SESA AS934 709 705 · FAUSKE
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie og investere i aksjer og annen virksomhet, samt det som naturlig står i forbindelse med dette. Selskapets formål er å oppnå lønnsomhet gjennom å eie og investere i aksjer, samt ved deltakelse i andre selskaper og virksomheter med økonomisk formål. Selskapet skal gjennom aksjetegning, garantier, lån eller andre finansielle verktøy bidra til forretningsutvikling og vekst, samt derved å sikre sine investeringer i andre selskap og virksomheter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Inntekt fra investeringsvirksomhet | 9 070 284 | 13 151 318 | 9 292 296 | 138 101 | - |
| Sum driftsinntekter | 9 070 284 | 13 151 318 | 9 292 296 | 138 101 | 1 047 879 |
| Annen driftskostnad | 710 081 | 533 427 | 540 197 | 407 404 | 203 660 |
| Sum driftskostnader | 710 081 | 533 427 | 540 197 | 407 404 | 283 664 |
| Driftsresultat | 8 360 203 | 12 617 891 | 8 752 099 | −269 303 | 764 215 |
| Annen renteinntekt | 79 509 | 36 910 | 61 249 | 93 239 | - |
| Sum finansinntekter | 79 509 | 36 910 | 61 249 | 93 239 | 2 420 759 |
| Annen rentekostnad | 1 445 | 11 791 | 2 210 | 435 | - |
| Sum finanskostnader | 1 445 | 11 791 | 2 210 | 435 | 58 151 |
| Netto finans | 78 064 | 25 119 | 59 039 | 92 804 | 2 362 608 |
| Resultat før skatt | - | - | 8 811 138 | −176 499 | 3 126 823 |
| Resultat før skattekostnad | 8 438 267 | 12 643 010 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 786 859 | 1 094 865 | 988 504 | 272 551 | 194 344 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 7 822 634 | −449 050 | - |
| Årsresultat | 7 651 408 | 11 548 145 | 7 822 634 | −449 050 | 2 932 479 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 7 651 408 | 11 548 145 | 7 822 634 | −449 050 | - |
| Totalresultat | 7 651 408 | 11 548 145 | 7 822 634 | −449 050 | - |
| Ordinært utbytte | 2 000 000 | 2 500 000 | 3 000 000 | 2 000 000 | - |
| Tilleggsutbytte | 5 000 000 | 3 500 000 | 6 500 000 | 1 000 000 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −1 677 366 | −3 449 050 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 651 408 | 5 548 145 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 7 651 408 | 11 548 145 | 7 822 634 | −449 050 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 355 903 | 424 101 | 457 557 | 333 807 | - |
| Sum fordringer | 355 903 | 424 101 | 457 557 | 333 807 | - |
| Markedsbaserte aksjer | 44 645 613 | 42 162 955 | 37 022 806 | 27 542 514 | - |
| Markedsbaserte obligasjoner | 50 702 370 | 53 900 472 | 53 499 701 | 54 932 626 | - |
| Sum investeringer | 95 347 983 | 96 063 427 | 90 522 507 | 82 475 140 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 614 921 | 834 598 | 641 421 | 6 364 789 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 614 921 | 834 598 | 641 421 | 6 364 789 | - |
| Sum omløpsmidler | 98 318 807 | 97 322 126 | 91 621 485 | 89 173 736 | 45 521 487 |
| Sum eiendeler | 98 318 807 | 97 322 126 | 91 621 485 | 89 267 665 | 45 521 487 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 93 929 | 0 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 93 929 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 93 929 | - |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Overkurs | 42 491 937 | 42 491 937 | 42 491 937 | 42 491 937 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 42 521 937 | 42 521 937 | 42 521 937 | 42 521 937 | 42 350 781 |
| Annen egenkapital | 48 834 460 | 48 183 052 | 42 634 906 | 44 312 273 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 48 834 460 | 48 183 052 | 42 634 906 | 44 312 273 | 2 932 479 |
| Sum egenkapital | 91 356 397 | 90 704 989 | 85 156 843 | 86 834 210 | 45 283 260 |
| Utsatt skatt | 273 097 | 173 314 | 21 459 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 273 097 | 173 314 | 21 459 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 273 097 | 173 314 | 21 459 | - | 4 117 |
| Leverandørgjeld | 2 237 | 813 | 1 661 | 214 | - |
| Betalbar skatt | 687 076 | 943 010 | 873 116 | 370 597 | - |
| Utbytte | 6 000 000 | 5 000 000 | 5 500 000 | 2 000 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | 500 000 | 68 405 | 62 644 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 689 313 | 6 443 823 | 6 443 182 | 2 433 455 | 234 110 |
| Sum gjeld | 6 962 410 | 6 617 137 | 6 464 641 | 2 433 455 | 238 227 |
| Sum egenkapital og gjeld | 98 318 807 | 97 322 126 | 91 621 485 | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 14,70▼ | 15,10 | 14,22 | 36,64 | 194,44 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,08 | 0,07 | 0,08 | 0,03 | 0,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,6 %▼ | 13,4 % | 9,7 % | −0,3 % | 7,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 92,2 %▼ | 95,9 % | 94,2 % | −195,0 % | 72,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 84,4 %▼ | 87,8 % | 84,2 % | −325,2 % | 279,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 92,9 %▼ | 93,2 % | 92,9 % | 97,3 % | 99,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 00.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Therese Sivertsen | 1975 |
| Varamedlem | Jan Helge Kildal | 1962 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET NORD-NORGE AS851 987 142 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Therese Sivertsen100,0 %f. 1975 · Fauske · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.