- Org.nr.
- 929 969 251
- Adresse
- Industriveien 8, 3270 Larvik
Driftsresultat215 92368,7 % margin
EBITDA226 131før av- og nedskrivninger
Årsresultat165 46352,7 % margin
Egenkapital314 47371,6 % av eiendelene
SG DRIFT AS er et aksjeselskap innen bygging av veier og motorveier, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 969 251
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 05.09.2022
- Registrert
- 30.09.2022
- Adresse
- Industriveien 8, 3270 Larvik
- Kommune
- Larvik
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SG DRIFT AS929 978 838 · LARVIK
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Trafikkdirigering, arbeidsvarsling og skilting i forbindelse med veiarbeid, samt dertil hørende oppgaver, og utleie av mannskap og utstyr til lignende virksomhet samt kursvirksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 314 200 | 71 678 | 617 261 | - |
| Sum driftsinntekter | 314 200 | 71 678 | 617 261 | - |
| Varekostnad | - | - | 251 907 | - |
| Lønnskostnad | - | - | 178 270 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 10 208 | 4 058 | 2 705 | - |
| Annen driftskostnad | 88 069 | 49 476 | 39 083 | 9 647 |
| Sum driftskostnader | 98 277 | 53 534 | 471 965 | 9 647 |
| Driftsresultat | 215 923 | 18 144 | 145 296 | −9 647 |
| Resultat før skatt | - | - | 145 296 | −9 977 |
| Annen renteinntekt | 525 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 525 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 4 465 | 691 | - | 330 |
| Sum finanskostnader | 4 465 | 691 | - | 330 |
| Netto finans | −3 940 | −691 | - | −330 |
| Resultat før skattekostnad | 211 984 | 17 453 | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 46 521 | 3 991 | 29 771 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 115 525 | −9 977 |
| Årsresultat | 165 463 | 13 462 | 115 525 | −9 977 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 165 463 | 13 462 | 115 525 | −9 977 |
| Totalresultat | 165 463 | 13 462 | 115 525 | −9 977 |
| Avsatt til annen egenkapital | 165 463 | 13 462 | 115 525 | −9 977 |
| Sum overføringer og disponeringer | 165 463 | 13 462 | 115 525 | −9 977 |
| Maskiner og anlegg | 9 469 | 13 527 | 17 585 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 362 850 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 372 319 | 13 527 | 17 585 | - |
| Sum anleggsmidler | 372 319 | 13 527 | 17 585 | 0 |
| Andre kortsiktige fordringer | 54 486 | 41 250 | 33 113 | - |
| Sum fordringer | 54 486 | 41 250 | 33 113 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 12 333 | 100 362 | 131 962 | 20 023 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 12 333 | 100 362 | 131 962 | 20 023 |
| Sum omløpsmidler | 66 819 | 141 612 | 165 075 | 20 023 |
| Sum eiendeler | 439 138 | 155 139 | 182 660 | 20 023 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 284 473 | 119 010 | 105 548 | −9 977 |
| Sum opptjent egenkapital | 284 473 | 119 010 | 105 548 | −9 977 |
| Sum egenkapital | 314 473 | 149 010 | 135 548 | 20 023 |
| Utsatt skatt | 16 966 | 2 976 | 298 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 16 966 | 2 976 | 298 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 16 966 | 2 976 | 298 | - |
| Leverandørgjeld | - | 2 890 | - | - |
| Betalbar skatt | 32 531 | 1 313 | 29 473 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 75 168 | −1 050 | −1 760 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 19 100 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 107 699 | 3 153 | 46 814 | - |
| Sum gjeld | 124 665 | 6 129 | 47 112 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 439 138 | 155 139 | 182 660 | 20 023 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,62▼ | 44,91 | 3,53 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,40▲ | 0,04 | 0,35 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 72,8 %▲ | 10,7 % | 143,4 % | −48,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 68,7 %▲ | 25,3 % | 23,5 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 52,7 %▲ | 18,8 % | 18,7 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 71,6 %▼ | 96,0 % | 74,2 % | 100,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SG DRIFT AS68,7 %
0,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %020406080
NYE VEIER AS−5,5 % 8 961,0 mill.192 ansatte 2025
HÆHRE ENTREPRENØR AS−0,1 % 4 957,8 mill.1 054 ansatte 2025
MESTA AS2,9 % 6 248,1 mill.1 540 ansatte 2025
SG DRIFT AS68,7 % 0,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %020406080
De tre andre er de største selskapene i næringskode 42.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Anders Gui | 1990 |
| Styremedlem | Andreas Stensvold | 1995 |
| Regnskapsfører | TJØLLING REGNSKAP SA970 077 227 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ANDERS GUI50,0 %f. 1990 · Larvik · 50 ordinære aksjer
- Andreas Stensvold50,0 %f. 1995 · Larvik · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.