- Org.nr.
- 925 939 749
- Adresse
- Røynebergsletta 20, 4033 Stavanger
Driftsresultat−180 739ikke oppgitt
Årsresultat16 087 722ikke oppgitt
Egenkapital86 400 86552,7 % av eiendelene
SG Safety Holding AS er et aksjeselskap innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 939 749
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.09.2026
- Stiftet
- 23.10.2020
- Registrert
- 10.11.2020
- Adresse
- Røynebergsletta 20, 4033 Stavanger
- Kommune
- Sola
- Næring
- 46.640 Engroshandel med maskiner og utstyr ellersEngroshandel med maskiner og utstyr ellers i Sola (28)
- Aksjekapital
- 200 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SG Safety Holding AS926 155 636 · SOLA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer og andeler i andre selskaper og hva derved står i forbindelse.
Tidligere navn
- SG Safety AS10.11.2020 til 18.01.2022
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 180 739 | - | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 180 739 | 82 559 | 392 279 | - | 148 909 |
| Driftsresultat | −180 739 | −82 559 | −392 279 | - | 394 251 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 23 400 845 | - | - | - | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 1 315 000 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 606 619 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 16 016 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 25 338 480 | 22 221 788 | 8 125 839 | - | - |
| Annen rentekostnad | 4 523 130 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 4 523 130 | 4 550 456 | 334 181 | - | - |
| Netto finans | 20 815 350 | 17 671 332 | 7 791 658 | - | −1 |
| Resultat før skatt | 20 634 611 | 17 588 773 | 7 399 379 | - | 394 250 |
| Skattekostnad på resultat | 4 546 889 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 16 087 722 | 13 720 491 | 5 720 756 | - | 3 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 16 087 722 | - | - | - | - |
| Totalresultat | 16 087 722 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 543 160 |
| Investering i datterselskap | 91 391 528 | - | - | - | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 39 002 733 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 130 394 261 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 130 394 261 | 121 824 598 | 137 752 075 | - | 0 |
| Konsernfordringer | 23 400 845 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 23 400 845 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 10 180 017 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 10 180 017 | - | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 33 580 862 | 39 071 940 | 8 965 695 | - | 565 229 |
| Sum eiendeler | 163 975 123 | 160 896 538 | 146 717 770 | - | 565 229 |
| Aksjekapital | 200 000 | - | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | 39 900 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 40 100 000 | 50 100 000 | 50 100 000 | - | 100 000 |
| Annen egenkapital | 46 300 865 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 46 300 865 | 30 213 142 | 16 492 651 | - | 307 515 |
| Sum egenkapital | 86 400 865 | 80 313 142 | 66 592 651 | - | 407 515 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 70 916 660 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 72 728 444 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 72 728 444 | 75 383 332 | 77 596 970 | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 50 600 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 4 546 889 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 248 326 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 845 815 | 5 200 064 | 2 528 149 | - | 157 713 |
| Sum gjeld | 77 574 259 | 80 583 396 | 80 125 119 | - | 157 713 |
| Sum egenkapital og gjeld | 163 975 123 | - | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 7 905 923 | - | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 6,93▼ | 7,51 | 3,55 | - | 3,58 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,90▼ | 1,00 | 1,20 | - | 0,39 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 15,5 %▲ | 14,4 % | 5,3 % | - | 69,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | 72,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | 0,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 52,7 %▲ | 49,9 % | 45,4 % | - | 72,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Stian Årvik | 1983 |
| Styrets leder | Geir Magne Årvik | 1952 |
| Styremedlem | Stian Årvik | 1983 |
| Revisor | FORUS REVISJON AS986 352 945 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GM Holding AS50,0 %Stavanger · 500 ordinære aksjer
- SÅ HOLDING AS50,0 %Stavanger · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- SG Safety AS100,0 %987 541 849 · 1 000 ordinære aksjer
- SG EIENDOM TAU AS100,0 %914 548 497 · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.