- Org.nr.
- 818 669 372
- Adresse
- Nedre Hagaveg 867, 1929 Auli
Driftsresultat1 331 93523,7 % margin
EBITDA1 567 576før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 226 27421,8 % margin
Egenkapital207 27711,6 % av eiendelene
SH Montasjeteknikk AS er et aksjeselskap innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 818 669 372
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 21.02.2017
- Registrert
- 07.03.2017
- Adresse
- Nedre Hagaveg 867, 1929 Auli
- Kommune
- Nes
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SH Montasjeteknikk AS918 723 781 · NES
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av renholdsmaskiner, kjemi og diverse utstyr, service og montering av renholdsmaskiner og industrielle maskiner. Renhold av bygninger utvendig, renhold innvendig for privat og næring.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 5 411 564 | 3 224 427 | 4 349 918 | 6 716 119 | 3 632 784 |
| Annen driftsinntekt | 210 412 | 435 912 | 164 208 | −35 | 78 347 |
| Sum driftsinntekter | 5 621 975 | 3 660 339 | 4 514 126 | 6 716 084 | 3 711 131 |
| Varekostnad | 709 542 | 1 010 497 | 932 442 | 1 138 222 | 970 195 |
| Lønnskostnad Il, | 2 226 145 | 2 770 366 | 2 739 798 | 2 399 287 | 1 669 968 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 180 850 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 235 641 | 333 540 | 385 386 | 348 961 | - |
| Annen driftskostnad | 1 118 713 | 1 261 858 | 1 232 500 | 1 294 364 | 940 175 |
| Sum driftskostnader | 4 290 041 | 5 376 260 | 5 290 127 | 5 180 834 | 3 761 189 |
| Driftsresultat | 1 331 935 | −1 715 921 | −776 001 | 1 535 250 | −50 058 |
| Annen renteinntekt (0) | - | - | - | 385 | - |
| Annen renteinntekt | 185 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 12 | - | 347 | 7 218 | 7 579 |
| Sum finansinntekter | 197 | 0 | 347 | 7 603 | 7 579 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | −4 944 | 200 000 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 110 801 | 167 441 | 76 515 | 43 050 | 12 008 |
| Annen finanskostnad | - | - | 229 | 114 | 43 |
| Annen finanskostnad (0) | - | 383 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 105 858 | 367 824 | 76 744 | 43 164 | 12 051 |
| Netto finans | −105 660 | −367 824 | −76 396 | −35 561 | −4 472 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −54 530 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −11 997 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −42 533 |
| Resultat før skattekostnad | 1 226 274 | −2 083 745 | −852 397 | 1 499 689 | - |
| Skattekostnad | - | - | 0 | 349 743 | - |
| Årsresultat | 1 226 274 | −2 083 745 | −852 397 | 1 149 946 | −42 533 |
| Tilleggsutbytte | - | - | 600 000 | 0 | - |
| Udekket tap | 1 048 997 | −1 048 997 | - | - | - |
| Annen egenkapital | 177 277 | −1 034 748 | −1 452 397 | 1 149 946 | −42 533 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −852 397 | 1 149 946 | −42 533 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Maskiner og anlegg | 4 583 | 15 583 | 26 583 | 37 583 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 671 517 | 1 063 158 | 1 496 194 | 818 823 | 491 792 |
| Sum varige driftsmidler | 676 100 | 1 078 741 | 1 522 777 | 856 406 | 491 792 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 30 033 |
| Investering i datterselskap | 500 000 | 500 000 | 700 000 | 500 000 | - |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 0 | 19 733 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 500 000 | 500 000 | 700 000 | 519 733 | 30 033 |
| Sum anleggsmidler | 1 176 100 | 1 578 741 | 2 222 777 | 1 376 140 | 521 826 |
| Varer | 436 051 | 78 446 | 245 960 | 166 239 | 27 258 |
| Sum varer | - | - | 245 960 | 166 239 | 27 258 |
| Kundefordringer | 21 042 | 212 973 | 278 249 | 1 303 544 | 952 186 |
| Andre kortsiktige fordringer | 77 287 | 48 846 | 31 963 | 49 810 | - |
| Konsernfordringer | - | - | 333 730 | 0 | - |
| Sum fordringer | 98 329 | 261 819 | 643 941 | 1 353 354 | 1 005 258 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 72 347 | 52 483 | 248 655 | 1 629 114 | 885 220 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 72 347 | 52 483 | 248 655 | 1 629 114 | 885 220 |
| Sum omløpsmidler | 606 728 | 392 747 | 1 138 556 | 3 148 708 | 1 917 736 |
| Sum eiendeler | 1 782 827 | 1 971 488 | 3 361 334 | 4 524 847 | 2 439 562 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 177 277 | 0 | 1 034 748 | 2 487 146 | 1 337 200 |
| Udekket tap | 0 | 1 048 997 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 177 277 | - | 1 034 748 | - | 1 337 200 |
| Sum egenkapital | 207 277 | −1 018 997 | 1 064 748 | 2 517 146 | 1 367 200 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 6 726 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | 0 | - | 6 726 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 680 027 | 1 040 964 | 1 365 221 | 817 797 | 307 952 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 33 740 | 41 617 | 232 565 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 713 767 | 1 082 580 | 1 597 786 | 817 797 | 307 952 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 1 597 786 | 817 797 | 314 678 |
| Leverandørgjeld | 208 064 | - | 260 505 | 137 591 | 396 349 |
| Betalbar skatt | - | - | 0 | 356 469 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 224 181 | 90 566 | 287 202 | 454 410 | 240 602 |
| Kortsiktig konserngjeld | 40 000 | 0 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 267 729 | 523 766 | 151 092 | 241 434 | 120 733 |
| Sum kortsiktig gjeld | 861 783 | - | 698 800 | 1 189 904 | 757 685 |
| Sum gjeld | 1 575 550 | 2 990 485 | 2 296 585 | 2 007 701 | 1 072 362 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 782 827 | - | 3 361 334 | 4 524 847 | 2 439 562 |
| å kr 300,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,70▲ | 0,21 | 1,63 | 2,65 | 2,53 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 7,60▲ | −2,93 | 2,16 | 0,80 | 0,78 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 71,0 %▲ | −64,4 % | −19,7 % | 44,3 % | −1,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 23,7 %▲ | −46,9 % | −17,2 % | 22,9 % | −1,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 21,8 %▲ | −56,9 % | −18,9 % | 17,1 % | −1,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 11,6 %▲ | −51,7 % | 31,7 % | 55,6 % | 56,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SH Montasjeteknikk AS23,7 %
5,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %0102030
SOLAR NORGE AS−0,6 % 2 862,4 mill.471 ansatte 2025
Berggård Amundsen & Co AS0,4 % 3 026,8 mill.239 ansatte 2025
Onninen AS3,7 % 6 152,8 mill.573 ansatte 2025
SH Montasjeteknikk AS23,7 % 5,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %0102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.640.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Stian Hildeng | 1984 |
| Styrets leder | Stian Hildeng | 1984 |
| Revisor | ROBERT LER REVISJON AS992 322 241 | - |
| Regnskapsfører | LØRENSKOG REGNSKAP AS913 191 560 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STIAN HILDENG100,0 %f. 1984 · Hemnes · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Clazzywash AS100,0 %930 476 854 · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.