- Org.nr.
- 922 635 633
- Adresse
- Kalnesveien 5, 1712 Grålum
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat510 17688,7 % margin
Årsresultat1 249 415
Egenkapital10 732 22286,9 % av eiendelene
SHAPE INVEST AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 635 633
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 11.03.2019
- Registrert
- 12.04.2019
- Adresse
- Kalnesveien 5, 1712 Grålum
- Kommune
- Sarpsborg
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Sarpsborg (402)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SHAPE INVEST AS934 701 283 · SARPSBORG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Erverv og forvaltning av aksjer og eierandeler i andre foretak, og eie og leie ut eiendommer samt alt som måtte være forbundet med dette.
Tidligere navn
- Colligo Holding AS12.04.2019 til 02.12.2019
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Inntekt fra investeringsvirksomhet | 575 331 | 553 983 | 188 669 | 294 692 | - |
| Sum driftsinntekter | 575 331 | 553 983 | 188 669 | 294 692 | 829 011 |
| Annen driftskostnad | 65 154 | 76 863 | 61 066 | 132 194 | - |
| Sum driftskostnader | 65 154 | 76 863 | 61 066 | 132 194 | 126 541 |
| Driftsresultat | 510 176 | 477 120 | 127 603 | 162 499 | 702 471 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 632 753 | 718 182 | 45 455 | 240 909 | - |
| Annen renteinntekt | 130 126 | 107 032 | 88 962 | 38 955 | - |
| Sum finansinntekter | 762 879 | 825 214 | 134 417 | 279 864 | 303 923 |
| Annen rentekostnad | - | - | 26 079 | 29 786 | - |
| Annen finanskostnad | 1 795 | 695 | 1 115 | 1 175 | - |
| Sum finanskostnader | 1 795 | 695 | 27 194 | 30 961 | 7 959 971 |
| Resultat før skatt | - | - | 234 826 | 411 402 | 1 006 394 |
| Resultat før skattekostnad | 1 271 260 | 1 301 640 | - | - | - |
| Skattekostnad | 21 845 | 1 918 | 7 | −36 550 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 234 819 | 447 952 | - |
| Årsresultat | 1 249 415 | 1 299 722 | 234 819 | 447 952 | 1 033 314 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 249 415 | 1 299 722 | 234 819 | 447 952 | - |
| Totalresultat | 1 249 415 | 1 299 722 | 234 819 | 447 952 | - |
| Utsatt skattefordel | 39 700 | 61 545 | 63 463 | 63 470 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 39 700 | 61 545 | 63 463 | 63 470 | - |
| Investering i datterselskap | 1 241 666 | 1 241 666 | 1 241 666 | 1 241 666 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 241 666 | 1 241 666 | 1 241 666 | 1 241 666 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 281 366 | 1 303 211 | 1 305 129 | 1 305 136 | 1 268 586 |
| Konsernfordringer | 245 480 | 381 818 | 45 455 | 181 818 | - |
| Sum fordringer | 245 480 | 381 818 | 45 455 | 181 818 | - |
| Markedsbaserte aksjer | 1 751 055 | 1 751 055 | 1 969 834 | 1 969 834 | - |
| Andre markedsbaserte finansielle instrumenter | 5 668 342 | 5 910 076 | 6 290 550 | 7 248 279 | - |
| Sum investeringer | 7 419 397 | 7 661 131 | 8 260 385 | 9 218 113 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 3 404 503 | 3 270 826 | 2 720 933 | 2 708 486 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 404 503 | 3 270 826 | 2 720 933 | 2 708 486 | - |
| Sum omløpsmidler | 11 069 380 | 11 313 775 | 11 026 772 | 12 108 417 | 13 645 522 |
| Sum eiendeler | 12 350 746 | 12 616 986 | 12 331 901 | 13 413 553 | 14 914 108 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Overkurs | 55 808 | 55 808 | 55 808 | 55 808 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 85 808 | 85 808 | 85 808 | 85 808 | 85 808 |
| Annen egenkapital | 10 646 414 | 11 451 999 | 12 152 278 | 12 417 459 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 10 646 414 | 11 451 999 | 12 152 278 | 12 417 459 | 13 769 507 |
| Sum egenkapital | 10 732 222 | 11 537 807 | 12 238 086 | 12 503 267 | 13 855 315 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | 599 | 16 213 | 1 914 | - |
| Utbytte | 1 605 000 | 1 000 000 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 13 524 | 78 580 | 77 603 | 908 372 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 618 524 | 1 079 179 | 93 815 | 910 286 | 1 058 793 |
| Sum gjeld | 1 618 524 | 1 079 179 | 93 815 | 910 286 | 1 058 793 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 350 746 | 12 616 986 | 12 331 901 | 13 413 553 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 6,84▼ | 10,48 | 117,54 | 13,30 | 12,89 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,15▲ | 0,09 | 0,01 | 0,07 | 0,08 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,2 %▼ | 10,4 % | 2,0 % | 3,1 % | 6,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 88,7 %▲ | 86,1 % | 67,6 % | 55,1 % | 84,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 217,2 %▼ | 234,6 % | 124,5 % | 152,0 % | 124,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 86,9 %▼ | 91,4 % | 99,2 % | 93,2 % | 92,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SHAPE INVEST AS88,7 %
0,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
FOREX NORGE NUF5,5 % 1 418,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Geminor AS9,6 % 912,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
SHAPE INVEST AS88,7 % 0,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HVO AS97,2 % 1 770,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 00.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Bjørn Garder | 1940 |
| Revisor | SOLHØI REVISJON AS952 011 677 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BJØRN GARDER100,0 %f. 1940 · Sarpsborg · 4 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Colligo AS0,91 %922 753 792 · 4 ordinære aksjer
- 837 884 942 · 7 190 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.