- Org.nr.
- 918 054 391
- Adresse
- Gjersjøveien 36, 1415 Oppegård
Driftsresultat−19 271ikke oppgitt
Årsresultat4 239 856ikke oppgitt
Egenkapital6 097 81695,2 % av eiendelene
Sharma Eiendom AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 054 391
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 25.09.2026
- Stiftet
- 07.11.2016
- Registrert
- 15.11.2016
- Adresse
- Gjersjøveien 36, 1415 Oppegård
- Kommune
- Nordre Follo
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Nordre Follo (121)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eiendomsutvikling, utleie og kjøp og salg.
Tidligere navn
- Athomstart Invest 146 AS15.11.2016 til 05.01.2017
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Lønnskostnad | 0 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 19 271 | - | - | 12 139 | 10 922 |
| Sum driftskostnader | 19 271 | 14 240 | 11 996 | 12 139 | 10 922 |
| Driftsresultat | −19 271 | −14 240 | −11 996 | −12 139 | −10 922 |
| Innt. på inv. annet foretak i samme konsern | - | - | - | - | 3 034 666 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 4 189 006 | - | - | 3 340 666 | - |
| Inntekt på andre investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 83 855 | - | - | 1 | - |
| Annen finansinntekt | 28 609 | - | - | - | 5 328 |
| Sum finansinntekter | 4 301 470 | 2 189 615 | 2 559 815 | 3 340 667 | 3 039 994 |
| Annen rentekostnad | 487 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 487 | 0 | 10 | 0 | - |
| Netto finans | 4 300 983 | 2 189 615 | 2 559 805 | 3 340 667 | 3 039 994 |
| Resultat før skatt | - | 2 175 375 | 2 547 809 | - | 3 029 073 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 3 029 073 |
| Resultat før skattekostnad | 4 281 712 | - | - | 3 328 528 | - |
| Skattekostnad | 41 856 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 4 239 856 | 2 151 812 | 2 547 809 | 3 328 528 | 3 029 073 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 3 029 073 |
| Tilleggsutbytte | 2 950 000 | - | - | 2 900 000 | 3 500 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −470 927 |
| Annen egenkapital | 1 289 856 | - | - | 428 528 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 3 328 528 | 3 029 073 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investering i datterselskap | 430 660 | - | - | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 295 577 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | - | - | 295 722 | 295 722 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 726 237 | - | - | 295 722 | 295 722 |
| Sum anleggsmidler | 726 237 | 824 906 | 295 722 | 295 722 | 295 722 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 2 916 490 |
| Andre kortsiktige fordringer | 605 978 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 605 978 | - | - | 0 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 073 358 | - | - | 3 346 471 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 073 358 | - | - | 3 346 471 | 2 916 490 |
| Sum omløpsmidler | 5 679 335 | 4 339 017 | 2 494 389 | 3 346 471 | 2 916 490 |
| Sum eiendeler | 6 405 572 | 5 163 923 | 2 790 111 | 3 642 193 | 3 212 212 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Overkurs | 10 055 | - | - | 10 055 | 10 055 |
| Sum innskutt egenkapital | 40 055 | 40 055 | 40 055 | 40 055 | 40 055 |
| Annen egenkapital | 6 057 761 | - | - | 3 468 285 | 3 039 757 |
| Sum opptjent egenkapital | 6 057 761 | 4 767 905 | 2 616 094 | 3 468 285 | 3 039 757 |
| Sum egenkapital | 6 097 816 | 4 807 960 | 2 656 149 | 3 508 340 | 3 079 812 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 1 453 | - |
| Betalbar skatt | 41 856 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 265 900 | - | - | 132 400 | 132 400 |
| Sum kortsiktig gjeld | 307 756 | 355 963 | 133 963 | 133 853 | 132 400 |
| Sum gjeld | 307 756 | 355 963 | 133 963 | 133 853 | 132 400 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 405 572 | - | - | 3 642 193 | 3 212 212 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 18,45▲ | 12,19 | 18,62 | 25,00 | 22,03 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,05▼ | 0,07 | 0,05 | 0,04 | 0,04 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 74,0 %▲ | 54,7 % | 79,2 % | 97,1 % | 94,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 95,2 %▲ | 93,1 % | 95,2 % | 96,3 % | 95,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Amit Kumar Sharma | 1979 |
| Regnskapsfører | AZETS INSIGHT AS983 338 917 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- AMIT KUMAR SHARMA100,0 %f. 1979 · Oppegård · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- FRONTLINE FOLLO AS61,0 %921 831 382 · 1 464 ordinære aksjer
- 933 479 978 · 28 620 ordinære aksjer
- 916 335 466 · 1 520 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.