- Org.nr.
- 988 534 080
- Telefon
- 901 96 722
- Adresse
- Ormerudveien 10B, 1410 Kolbotn
Driftsresultat−108 210−27,7 % margin
Årsresultat−109 339−28,0 % margin
Egenkapital24 75917,9 % av eiendelene
SIGUR TECHNOLOGY AS er et aksjeselskap innen annen teknisk konsulentvirksomhet, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 988 534 080
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.09.2026
- Stiftet
- 26.07.2005
- Registrert
- 22.08.2005
- Adresse
- Ormerudveien 10B, 1410 Kolbotn
- Telefon
- 901 96 722
- Kommune
- Nordre Follo
- Næring
- 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhetAnnen teknisk konsulentvirksomhet i Nordre Follo (155)
- Aksjekapital
- 133 335
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.sigurtechnology.com
Underenheter
1
- SIGUR TECHNOLOGY AS919 878 487 · NORDRE FOLLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eierskap i andre selskap, teknisk rådgivning og omsetning av tekniske produkter og maskiner, samt det som står i naturlig forbindelse med dette.
Tidligere navn
- FRAS TECHNOLOGY AS22.08.2005 til 18.01.2010
- FRAS HOLDING AS18.01.2010 til 09.05.2012
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 390 972 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 390 972 | 425 891 | 0 | 0 | 97 894 |
| Varekostnad | 3 486 | - | - | - | - |
| Reisegodtgjørelse | 245 869 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 249 826 | - | - | 128 509 | 124 819 |
| Sum driftskostnader | 499 182 | 379 990 | 250 862 | 129 128 | 125 593 |
| Driftsresultat | −108 210 | 45 901 | −250 862 | −129 128 | −27 699 |
| Annen renteinntekt | 19 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 264 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 283 | 41 | 106 | - | 2 |
| Annen rentekostnad | 1 300 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 112 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 412 | 1 651 | 720 | 163 | 3 693 |
| Netto finans | −1 129 | −1 610 | −614 | −163 | −3 691 |
| Resultat før skatt | −109 339 | 44 291 | −251 476 | −129 291 | −31 390 |
| Årsresultat | −109 339 | 44 291 | −251 476 | −129 291 | −31 390 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −109 339 | - | - | - | - |
| Totalresultat | −109 339 | - | - | - | - |
| Udekket tap | −109 339 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −109 339 | - | - | - | - |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 774 |
| Investering i datterselskap | 100 000 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 100 000 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 0 | 0 |
| Andre kortsiktige fordringer | 4 736 | - | - | - | - |
| Konsernfordringer | 2 188 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 6 924 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 31 307 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 31 307 | - | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 38 231 | 117 991 | 126 536 | 480 533 | 47 655 |
| Sum eiendeler | 138 231 | 217 991 | 226 536 | 480 533 | 47 655 |
| Aksjekapital | 133 335 | - | - | - | - |
| Overkurs | 566 665 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 700 000 | 100 000 |
| Udekket tap | 675 241 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −675 241 | −565 902 | −610 193 | −358 717 | −229 425 |
| Sum egenkapital | 24 759 | 134 098 | 89 807 | 341 283 | −129 425 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 63 803 | - | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 49 669 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 113 472 | 83 893 | 136 729 | 139 250 | 177 080 |
| Sum gjeld | 113 472 | 83 893 | 136 729 | 139 250 | 177 080 |
| Sum egenkapital og gjeld | 138 231 | - | - | - | - |
Nøkkeltall 2020 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,34▼ | 1,41 | 0,93 | 3,45 | 0,27 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,58▲ | 0,63 | 1,52 | 0,41 | −1,37 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −60,6 %▼ | 20,7 % | −70,9 % | −48,9 % | −58,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −27,7 %▼ | 10,8 % | - | - | −28,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −28,0 %▼ | 10,4 % | - | - | −32,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 17,9 %▼ | 61,5 % | 39,6 % | 71,0 % | −271,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SIGUR TECHNOLOGY AS−27,7 %
0,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2024
−40 %−2002040
SIGUR TECHNOLOGY AS−27,7 % 0,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2024
Siemens AS9,0 % 2 435,4 mill.480 ansatte 2025
Siemens Energy AS14,1 % 5 518,2 mill.1 207 ansatte 2025
Autostore AS31,9 % 5 574,9 mill.382 ansatte 2025
−40 %−2002040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 71.129.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Sølve Jostein Fjerdingstad | 1946 |
| Styrets leder | Sølve Jostein Fjerdingstad | 1946 |
| Regnskapsfører | K-TEAM AS976 048 695 | - |