- Org.nr.
- 982 897 297
- Telefon
- 922 20 056
- Adresse
- c/o Jan Kristian Milde, Henrik Wergelandsgate 2, 6993 Høyanger
- Bransje
- Drift av idrettsanlegg
Driftsresultat107 29336,6 % margin
EBITDA200 122før av- og nedskrivninger
Årsresultat107 50136,7 % margin
Egenkapital711 31776,8 % av eiendelene
SIPLO TRÅKKEMASKINDRIFT STI er en stiftelse innen drift av idrettsanlegg, stiftet 2000.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 982 897 297
- Organisasjonsform
- Stiftelse
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 09.11.2000
- Registrert
- 20.09.2001
- Adresse
- c/o Jan Kristian Milde, Henrik Wergelandsgate 2, 6993 Høyanger
- Telefon
- 922 20 056
- Kommune
- Høyanger
- Aksjekapital
- 450 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SIPLO TRÅKKEMASKINDRIFT STI983 736 890 · HØYANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 215 000 | 264 850 | 429 013 | 607 363 | 399 022 |
| Annen driftsinntekt | 77 892 | - | - | 180 797 | 106 064 |
| Sum driftsinntekter | 292 892 | 337 073 | 497 787 | 788 161 | 505 086 |
| Varekostnad | - | - | - | 177 838 | 14 422 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 92 829 | - | - | 41 706 | 50 789 |
| Annen driftskostnad | 92 769 | - | - | 433 129 | 225 635 |
| Sum driftskostnader | 185 598 | 676 766 | 405 237 | 652 674 | 290 846 |
| Driftsresultat | 107 293 | −339 693 | 92 550 | 135 487 | 214 240 |
| Anna renteinntekt | 5 | - | - | 3 | - |
| Annen finansinntekt | 2 003 | - | - | 546 | - |
| Sum finansinntekter | 2 008 | 3 174 | 1 734 | 549 | - |
| Annan rentekostnad | 1 800 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 800 | 1 411 | - | - | - |
| Netto finans | 208 | 1 763 | 1 734 | 549 | - |
| Resultat før skatt | 107 501 | −337 929 | 94 284 | 136 036 | 214 240 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 136 036 | 214 240 |
| Årsresultat | 107 501 | −337 929 | 94 284 | 136 036 | 214 240 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 107 501 | - | - | 136 036 | 214 240 |
| Totalresultat | 107 501 | - | - | 136 036 | 214 240 |
| Avsatt til annen egenkapital | 107 501 | - | - | 136 036 | 214 240 |
| Sum overføringar og disponeringar | 107 501 | - | - | 136 036 | 214 240 |
| Maskiner og anlegg | 184 662 | - | - | 126 528 | 148 235 |
| Sum varige driftsmiddel | 184 662 | - | - | 126 528 | 148 235 |
| Sum anleggsmiddel | 184 662 | 277 491 | 88 822 | 126 528 | 148 235 |
| Kundefordringer | 76 563 | - | - | 50 000 | 50 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 30 189 | - | - | 35 348 | 63 256 |
| Sum krav | 106 752 | - | - | 85 348 | 113 256 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 634 578 | - | - | 725 032 | 465 172 |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | 634 578 | - | - | 725 032 | 465 172 |
| Sum omløpsmiddel | 741 330 | 489 414 | 901 081 | 810 380 | 578 428 |
| Sum eiendeler | 925 992 | 766 905 | 989 903 | 936 908 | 726 663 |
| Annen egenkapital | 711 317 | - | - | 847 461 | 711 425 |
| Sum opptent eigenkapital | 711 317 | 603 816 | 941 745 | 847 461 | 711 425 |
| Sum egenkapital | 711 317 | 603 816 | 941 745 | 847 461 | 711 425 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 28 335 | - | - | 87 023 | 15 239 |
| Skattetrekk og andre trekk | 40 390 | - | - | 2 424 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 145 950 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 214 675 | 163 090 | 48 158 | 89 447 | 15 239 |
| Sum gjeld | 214 675 | 163 090 | 48 158 | 89 447 | 15 239 |
| Sum eigenkapital og gjeld | 925 992 | - | - | 936 908 | 726 664 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,45▲ | 3,00 | 18,71 | 9,06 | 37,96 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,30▲ | 0,27 | 0,05 | 0,11 | 0,02 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 12,9 %▲ | −38,3 % | 9,8 % | 16,4 % | 29,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 36,6 %▲ | −100,8 % | 18,6 % | 17,2 % | 42,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 36,7 %▲ | −100,3 % | 18,9 % | 17,3 % | 42,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 76,8 %▼ | 78,7 % | 95,1 % | 90,5 % | 97,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SIPLO TRÅKKEMASKINDRIFT STI36,6 %
0,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
SKISTAR NORGE AS17,8 % 1 591,0 mill.439 ansatte 2025
Hafjell AS22,8 % 202,8 mill.36 ansatte 2025
SIPLO TRÅKKEMASKINDRIFT STI36,6 % 0,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
GNEIST ARENA AS99,8 % 212,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 93.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Åge Nesheim | 1964 |
| Styremedlem | Jonny Ronald Ødegård | 1958 |
| Styremedlem | Jan Kristian Milde | 1964 |
| Styremedlem | Frode Fossen | 1980 |
| Styremedlem | Lars Jonas Rønnestad Pedersen | 1982 |
| Revisor | VESTLAND REVISJON KOMMUNALE OPPGÅVEFELLESSKAP923 249 478 | - |
| Regnskapsfører | LØBØ REKNESKAP OG ØKONOMI AS967 108 642 | - |