- Org.nr.
- 925 085 340
- Adresse
- Hjortsbergveien 5, 1784 Halden
Driftsresultat694 17586,2 % margin
Årsresultat558 59669,4 % margin
Egenkapital440 06958,4 % av eiendelene
Sjevalier Holding AS er et aksjeselskap innen annen teknisk konsulentvirksomhet, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 085 340
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 04.05.2020
- Registrert
- 18.05.2020
- Adresse
- Hjortsbergveien 5, 1784 Halden
- Kommune
- Halden
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Sjevalier Holding AS935 736 331 · HALDEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer samt utleie, utvikling, forvaltning, kjøp og salg av fast eiendom og alt som står i naturlig forbindelse med dette, herunder investeringer i foretak som driver slik virksomhet. I tillegg bedrive finansieringsvirksomhet ovenfor datterselskap og tilknyttet selskap.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 805 000 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 805 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen driftskostnad | 110 825 | - | - | 20 545 | 8 558 |
| Sum driftskostnader | 110 825 | 15 543 | 13 415 | 20 545 | 8 558 |
| Driftsresultat | 694 175 | −15 543 | −13 415 | −20 545 | −8 558 |
| Sum finansinntekter | 0 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 14 749 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 14 749 | 24 735 | 19 345 | 20 661 | 15 608 |
| Netto finans | −14 749 | −24 735 | −19 345 | −20 661 | −15 608 |
| Resultat før skatt | 679 425 | −40 278 | −32 760 | −41 206 | −24 166 |
| Skattekostnad | 120 829 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 558 596 | −40 278 | −32 760 | −41 206 | −24 166 |
| Udekket tap | 148 527 | - | - | - | - |
| Annen egenkapital | 410 069 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 556 090 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 556 090 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 556 090 | 556 090 | 556 090 | 556 090 | 556 090 |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 397 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 2 397 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 194 978 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 194 978 | - | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 197 375 | 3 461 | 1 879 | 2 419 | 963 |
| Sum eiendeler | 753 465 | 559 551 | 557 969 | 558 509 | 557 053 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 410 069 | - | - | - | - |
| Udekket tap | 0 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 410 069 | −148 528 | −108 250 | −75 490 | −34 284 |
| Sum egenkapital | 440 069 | −118 528 | −78 250 | −45 490 | −4 284 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 679 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 120 829 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 191 888 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 313 396 | - | 33 557 | 20 000 | 8 000 |
| Sum gjeld | 313 396 | 678 078 | 636 218 | 603 998 | 561 337 |
| Sum egenkapital og gjeld | 753 465 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 678 078 | 602 661 | 583 998 | 553 337 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,63 | - | 0,06 | 0,12 | 0,12 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,71▲ | −5,72 | −8,13 | −13,28 | −131,03 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 105,7 %▲ | −2,8 % | −2,4 % | −3,7 % | −1,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 86,2 % | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 69,4 % | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 58,4 %▲ | −21,2 % | −14,0 % | −8,1 % | −0,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Sjevalier Holding AS86,2 %
0,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Siemens AS9,0 % 2 435,4 mill.480 ansatte 2025
Siemens Energy AS14,1 % 5 518,2 mill.1 207 ansatte 2025
Autostore AS31,9 % 5 574,9 mill.382 ansatte 2025
Sjevalier Holding AS86,2 % 0,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 71.129.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Karl-Magnus Haugen | 1974 |
| Styrets leder | Karl-Magnus Haugen | 1974 |
| Regnskapsfører | GP ØKONOMI AS982 508 029 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Karl-Magnus Haugen100,0 %f. 1974 · Tistedal · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Airmont AS3,91 %922 810 753 · 33 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.