- Org.nr.
- 916 695 942
- Adresse
- Storengveien 58B, 1368 Stabekk
Driftsresultat−58 671ikke oppgitt
Årsresultat11 129 425ikke oppgitt
Egenkapital13 014 52495,0 % av eiendelene
Sjulass AS er et aksjeselskap innen annen teknisk konsulentvirksomhet, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 695 942
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 29.08.2026
- Stiftet
- 24.01.2016
- Registrert
- 08.02.2016
- Adresse
- Storengveien 58B, 1368 Stabekk
- Kommune
- Bærum
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Sjulass AS926 321 714 · BÆRUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av aksjer samt deltagelse i andre selskaper/virksomheter. Selskapet skal også drive konsulentvirksomhet ved å yte ingeniørtjenester.
Tidligere navn
- SJUR LASSESEN HOLDING AS08.02.2016 til 05.08.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | - | - | 0 |
| Annen driftskostnad | 58 671 | - | - | - | - |
| Sum driftskostnader | 58 671 | 2 767 | - | - | 0 |
| Driftsresultat | −58 671 | −2 767 | 0 | 0 | 0 |
| Annen renteinntekt | 104 425 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 11 093 128 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 11 197 553 | 0 | - | - | 0 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 0 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | - | - | 0 |
| Netto finans | 11 197 553 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | - | −2 767 | 0 | 0 | 0 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 0 | 0 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | 0 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 0 |
| Resultat før skattekostnad | 11 138 882 | - | - | - | - |
| Skattekostnad Il, | 9 457 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 11 129 425 | −2 767 | 0 | 0 | - |
| Udekket tap | 0 | - | - | - | - |
| Annen egenkapital | 11 129 425 | - | - | - | - |
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 0 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 7 231 338 | - | - | 925 000 | 925 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 7 231 338 | - | - | 925 000 | 925 000 |
| Sum anleggsmidler | 7 231 338 | 925 000 | 925 000 | 925 000 | 925 000 |
| Aksjer og andeler i foretak i samme konsern | - | - | - | 0 | - |
| Markedsbaserte aksjer | - | - | - | 0 | - |
| Markedsbaserte obligasjoner | - | - | - | 0 | - |
| Sum fordringer | 0 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 6 469 200 | - | - | - | 2 138 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 6 469 200 | - | - | 2 138 | 2 138 |
| Sum omløpsmidler | 6 469 200 | 4 373 | 2 138 | 2 138 | 2 138 |
| Sum eiendeler | 13 700 538 | 929 373 | 927 138 | 927 138 | 927 138 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | - | - |
| Overkurs | 6 000 | - | - | 6 000 | 6 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 36 000 | 36 000 | 36 000 | 36 000 | 36 000 |
| Annen egenkapital | 12 978 524 | - | - | 219 583 | 219 581 |
| Sum opptjent egenkapital | 12 978 524 | 216 816 | 219 583 | 219 583 | 219 581 |
| Sum egenkapital | 13 014 524 | 252 816 | 255 583 | 255 583 | 255 581 |
| Ansvarlig lånekapital | - | - | - | - | 671 557 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 676 557 | - | - | 671 555 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 676 557 | - | - | 671 555 | 671 557 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 676 557 | 671 555 | 671 555 | 671 557 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 61 936 |
| Betalbar skatt Il, | 9 457 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 9 457 | 0 | - | - | - |
| Sum gjeld | 686 014 | 676 557 | 671 555 | 671 555 | 671 557 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 700 538 | - | - | 927 138 | 927 138 |
| Selskapskapital | - | - | - | 30 000 | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 684,06 | - | - | - | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,05▼ | 2,68 | 2,63 | 2,63 | 2,63 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 152,3 %▲ | −0,3 % | 0,0 % | 0,0 % | 0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 95,0 %▲ | 27,2 % | 27,6 % | 27,6 % | 27,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Sjur Lassesen | 1960 |
| Styrets leder | Sjur Lassesen | 1960 |
| Varamedlem | Helene Ekern | 1964 |
| Regnskapsfører | ADMENTO AS989 176 013 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SJUR LASSESEN100,0 %f. 1960 · Stabekk · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- HIH XIII AS1,38 %935 417 473 · 603 ordinære aksjer
- HAWK INFINITY AS0,03 %916 258 720 · 29 395 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.