- Org.nr.
- 931 014 927
- Adresse
- Nordliskrenten 1, 3271 Larvik
- Bransje
- Takarbeid
Driftsresultat93 9614,8 % margin
Årsresultat73 9243,7 % margin
Egenkapital303 93933,4 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
SK Takfornying AS er et aksjeselskap innen takarbeid, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 931 014 927
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 14.02.2023
- Registrert
- 13.03.2023
- Adresse
- Nordliskrenten 1, 3271 Larvik
- Kommune
- Larvik
- Næring
- 43.410 TakarbeidTakarbeid i Larvik (18)
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SK Takfornying AS931 085 247 · LARVIK
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Vask, impregnering og sprøytemaling av takstein, samt deltakelse i selskaper knyttet til samme type virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 975 572 | 1 777 080 | 1 515 105 |
| Sum driftsinntekter | 1 975 572 | 1 777 080 | 1 515 105 |
| Varekostnad | 24 869 | 93 737 | 74 385 |
| Lønnskostnad | - | - | 822 659 |
| Lønnskostnad Il, | 1 410 051 | 1 801 517 | - |
| Annen driftskostnad | 446 691 | 113 839 | 124 969 |
| Sum driftskostnader | 1 881 611 | 2 009 093 | 1 022 013 |
| Driftsresultat | 93 961 | −232 013 | 493 092 |
| Annen renteinntekt | 66 | 131 | 500 |
| Annen finansinntekt | - | - | 30 |
| Sum finansinntekter | 66 | 131 | 530 |
| Annen rentekostnad | −748 | 2 578 | - |
| Sum finanskostnader | −748 | 2 578 | - |
| Netto finans | 814 | −2 447 | 530 |
| Resultat før skatt | 94 775 | −234 460 | 493 622 |
| Skattekostnad | 20 851 | −50 710 | 109 857 |
| Årsresultat | 73 924 | −183 750 | 383 765 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 73 924 | −183 750 | 383 765 |
| Sum overføringer og disponeringer | 73 924 | −183 750 | 383 765 |
| Utsatt skattefordel | 29 859 | 50 710 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 29 859 | 50 710 | - |
| Sum anleggsmidler | 29 859 | 50 710 | 0 |
| Kundefordringer | 66 320 | 183 600 | 441 600 |
| Andre fordringer | 25 845 | 1 311 | 13 918 |
| Konsernfordringer | 344 000 | 122 000 | - |
| Sum fordringer | 436 165 | 306 911 | 455 518 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 443 178 | 285 590 | 481 584 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 443 178 | 285 590 | 481 584 |
| Sum omløpsmidler | 879 343 | 592 501 | 937 102 |
| Sum eiendeler | 909 202 | 643 211 | 937 102 |
| Selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 273 939 | 200 015 | 383 765 |
| Sum opptjent egenkapital | 273 939 | 200 015 | 383 765 |
| Sum egenkapital | 303 939 | 230 015 | 413 765 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 11 654 | 5 061 | 2 516 |
| Betalbar skatt | - | - | 109 857 |
| Skyldige offentlige avgifter | 56 464 | 121 207 | 35 792 |
| Annen kortsiktig gjeld | 537 144 | 286 928 | 375 172 |
| Sum kortsiktig gjeld | 605 263 | 413 196 | 523 337 |
| Sum gjeld | 605 263 | 413 196 | 523 337 |
| Sum egenkapital og gjeld | 909 202 | 643 211 | 937 102 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,45▲ | 1,43 | 1,79 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,99▲ | 1,80 | 1,26 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 12,1 %▲ | −29,3 % | 52,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 4,8 %▲ | −13,1 % | 32,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3,7 %▲ | −10,3 % | 25,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 33,4 %▼ | 35,8 % | 44,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SK Takfornying AS4,8 %
2,0 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−10 %−505
Protan Entreprenør AS−8,0 % 377,3 mill.170 ansatte 2025
FLØYSAND TAK AS2,6 % 308,1 mill.155 ansatte 2025
A. Hansen Gruppen AS3,2 % 251,5 mill.107 ansatte 2025
SK Takfornying AS4,8 % 2,0 mill.1 til 4 ansatte 2025
−10 %−505
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.410.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Sergio De Lima Knutsen | 1968 |
| Regnskapsfører | ONE ACCOUNTING AS820 585 402 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SERGIO DE LIMA KNUTSEN100,0 %f. 1968 · Larvik · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.