- Org.nr.
- 922 712 840
- Adresse
- Skallumjordet 9, 1368 Stabekk
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−18 675ikke oppgitt
Årsresultat245 287ikke oppgitt
Egenkapital4 507 94084,9 % av eiendelene
Skallum Invest AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 712 840
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 09.04.2019
- Registrert
- 07.05.2019
- Adresse
- Skallumjordet 9, 1368 Stabekk
- Kommune
- Bærum
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Bærum (2 569)
- Aksjekapital
- 200 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Holdingselskap. Investering i aksjer, obligasjoner og andeler i selskap etter selskapsloven og annet som står i naturlig forbindelse med dette. Konsulenttjenester relatert til ledelse, administrasjon og bedriftsutvikling.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 18 675 | - | - | 22 599 | 15 943 |
| Sum driftskostnader | 18 675 | 16 868 | 17 703 | 22 599 | 15 943 |
| Driftsresultat | −18 675 | −16 868 | −17 703 | −22 599 | −15 943 |
| Annen renteinntekt | 2 480 | - | - | - | 972 |
| Annen finansinntekt | 160 577 | - | - | - | 2 447 486 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 100 904 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 263 961 | 1 599 185 | 81 080 | 420 938 | 2 448 457 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | - | 1 073 667 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 2 582 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 453 217 |
| Sum finanskostnader | - | 1 087 232 | 241 172 | 790 501 | 1 529 466 |
| Netto finans | 263 961 | 511 953 | −160 092 | −369 563 | 918 992 |
| Resultat før skatt | - | 495 085 | −177 796 | −392 162 | 903 049 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | 20 284 | 188 093 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 714 956 |
| Resultat før skattekostnad | 245 287 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 245 287 | 495 085 | −177 796 | −412 446 | 714 956 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 245 287 | - | - | - | 714 956 |
| Totalresultat | 245 287 | - | - | - | 714 956 |
| Avsatt til annen egenkapital | 245 287 | - | - | - | 714 956 |
| Sum overføringer og disponeringer | 245 287 | - | - | - | 714 956 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | 0 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 4 012 099 | - | - | - | 1 024 203 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 012 099 | - | - | - | 1 024 203 |
| Sum anleggsmidler | 4 012 099 | 3 656 877 | 3 276 886 | 3 048 820 | 1 024 203 |
| Andre kortsiktige fordringer | 663 679 | - | - | - | 1 217 |
| Sum fordringer | 663 679 | - | - | - | 1 217 |
| Markedsbaserte aksjer | 610 428 | - | - | - | 2 718 636 |
| Sum investeringer | 610 428 | - | - | - | 2 718 636 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 25 510 | - | - | - | 1 131 612 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 25 510 | - | - | - | 1 131 612 |
| Sum omløpsmidler | 1 299 617 | 809 276 | 1 570 182 | 1 996 327 | 3 851 465 |
| Sum eiendeler | 5 311 716 | 4 466 153 | 4 847 068 | 5 045 147 | 4 875 668 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | - | 100 000 |
| Overkurs | 913 430 | - | - | - | 913 430 |
| Annen innskutt egenkapital | 2 000 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 3 013 430 | 1 013 430 | 1 013 430 | 1 013 430 | 1 013 430 |
| Annen egenkapital | 1 494 510 | - | - | - | 1 344 380 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 494 510 | 1 249 223 | 754 138 | 931 934 | 1 344 380 |
| Sum egenkapital | 4 507 940 | 2 262 653 | 1 767 568 | 1 945 364 | 2 357 810 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 188 093 |
| Annen kortsiktig gjeld | 803 776 | - | - | - | 2 329 765 |
| Sum kortsiktig gjeld | 803 776 | 2 203 500 | 3 079 500 | 3 099 783 | 2 517 858 |
| Sum gjeld | 803 776 | 2 203 500 | 3 079 500 | 3 099 783 | 2 517 858 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 311 716 | - | - | - | 4 875 668 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,62▲ | 0,37 | 0,51 | 0,64 | 1,53 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,18▼ | 0,97 | 1,74 | 1,59 | 1,07 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,0 %▼ | 34,0 % | 1,3 % | 8,0 % | 49,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 84,9 %▲ | 50,7 % | 36,5 % | 38,6 % | 48,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Henrik Romero Falch | 1977 |
| Styrets leder | Henrik Romero Falch | 1977 |
| Regnskapsfører | CROWE PARTNER REVISJON AS922 829 845 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HENRIK ROMERO FALCH100,0 %f. 1977 · Stabekk · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Septem Invest AS16,9 %923 634 932 · 11 ordinære aksjer
- 934 532 864 · 344 ordinære aksjer
- 927 149 583 · 1 230 ordinære aksjer
- 928 963 675 · 1 250 ordinære aksjer
- Recube AS0,07 %821 889 472 · 99 ordinære aksjer
- 920 232 701 · 3 115 ordinære aksjer
- BERLIN TOPCO AS0,02 %926 563 718 · 247 913 B-aksjer
- 920 662 838 · 1 650 ordinære aksjer
- Huddly AS0,00 %913 292 049 · 15 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.