- Org.nr.
- 932 038 862
- Adresse
- Paasche Aasens vei 21, 3514 Hønefoss
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−6 958ikke oppgitt
Årsresultat74 829ikke oppgitt
Egenkapital154 60553,1 % av eiendelene
Skaran Øvereng Holding AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 932 038 862
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 18.09.2026
- Stiftet
- 24.08.2023
- Registrert
- 07.09.2023
- Adresse
- Paasche Aasens vei 21, 3514 Hønefoss
- Kommune
- Ringerike
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Ringerike (216)
- Aksjekapital
- 40 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Er å investere i selskaper og eiendom og alt annet som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagende.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | - | - |
| Annen driftskostnad | 6 958 | 5 945 | 2 602 |
| Sum driftskostnader | 6 958 | 5 945 | 2 602 |
| Driftsresultat | −6 958 | −5 945 | −2 602 |
| Annen finansinntekt | 92 716 | 74 997 | - |
| Sum finansinntekter | 92 716 | 74 997 | - |
| Annen rentekostnad | 10 929 | 21 103 | - |
| Sum finanskostnader | 10 929 | 21 103 | - |
| Netto finans | 81 787 | 53 894 | - |
| Resultat før skatt | 74 829 | 47 949 | −2 602 |
| Årsresultat | 74 829 | 47 949 | −2 602 |
| Udekket tap | - | - | −2 602 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 74 829 | 47 949 | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | - |
| Totalresultat | 74 829 | 47 949 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 74 829 | 47 949 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 74 829 | 47 949 | −2 602 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 280 000 | 306 652 | 31 652 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 280 000 | 306 652 | 31 652 |
| Sum anleggsmidler | 280 000 | 306 652 | 31 652 |
| Sum varer | 0 | 0 | - |
| Sum fordringer | 0 | 0 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 11 068 | 25 342 | 10 176 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 11 068 | 25 343 | 10 176 |
| Sum omløpsmidler | 11 068 | 25 343 | 10 176 |
| Sum eiendeler | 291 068 | 331 995 | 41 828 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 40 000 | 40 000 | 40 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 40 000 | 40 000 | 34 430 |
| Udekket tap | - | - | 2 602 |
| Annen egenkapital | 114 605 | 39 776 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 114 605 | 39 777 | −2 602 |
| Sum egenkapital | 154 605 | 79 777 | 31 828 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 136 463 | 242 218 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 136 463 | 242 218 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 136 463 | 242 218 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 10 000 | 10 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 0 | 10 000 | 10 000 |
| Sum gjeld | 136 463 | 252 218 | 10 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 291 068 | 331 995 | 41 828 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | 2,53 | 1,02 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,88▼ | 3,16 | 0,31 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 27,5 %▼ | 36,9 % | −6,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 53,1 %▲ | 24,0 % | 76,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Fred Skaran Øvereng | 1980 |
| Styrets leder | Fred Skaran Øvereng | 1980 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FRED SKARAN ØVERENG100,0 %f. 1980 · Hønefoss · 40 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- ECIT ITMS MANCO AS0,68 %834 746 832 · 675 653 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.