- Org.nr.
- 925 081 345
- Adresse
- Strandstubben 17, 3530 Røyse
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−7 443ikke oppgitt
Årsresultat−7 443ikke oppgitt
Egenkapital106 42818,8 % av eiendelene
SKAU AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 081 345
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 10.05.2020
- Registrert
- 18.05.2020
- Adresse
- Strandstubben 17, 3530 Røyse
- Kommune
- Hole
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Hole (75)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SKAU AS934 507 053 · HOLE
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i selskaper og eiendom og alt annet som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagende.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 0 | - | 0 | 99 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 0 | 72 000 | 0 | 99 000 | - |
| Annen driftskostnad | 7 443 | 55 792 | 4 454 | 3 006 | 10 |
| Sum driftskostnader | 7 443 | 55 792 | 4 454 | 3 006 | 10 |
| Driftsresultat | −7 443 | 16 208 | −4 454 | 95 994 | −10 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −10 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −10 |
| Annen renteinntekt | 52 | 58 | 18 | - | - |
| Sum finansinntekter | 52 | 58 | 18 | 0 | - |
| Annen finanskostnad (0) | - | 274 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 52 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 52 | 274 | - | - | - |
| Netto finans | 0 | −216 | 18 | 0 | - |
| Resultat før skattekostnad | −7 443 | 15 992 | −4 436 | 95 994 | - |
| Skattekostnad | 0 | 2 542 | 0 | 21 118 | - |
| Årsresultat | −7 443 | 13 450 | −4 436 | 74 876 | −10 |
| Udekket tap | - | - | −4 436 | 74 876 | −10 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −7 443 | 13 450 | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | - | - | - |
| Totalresultat | −7 443 | 13 450 | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −7 443 | 13 450 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −7 443 | 13 450 | −4 436 | 74 876 | −10 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | −9 900 | 0 | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 551 901 | 401 761 | 394 561 | 394 561 | 212 303 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 542 001 | 401 761 | 394 561 | 394 561 | 212 303 |
| Sum anleggsmidler | 542 001 | 401 761 | 394 561 | 394 561 | 212 303 |
| Sum varer | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum fordringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Andre finansielle instrumenter | 2 700 | 2 700 | - | - | - |
| Sum investeringer | 2 700 | 2 700 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 22 348 | 47 573 | 31 481 | 2 918 | 983 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 22 348 | 47 573 | 31 481 | 2 918 | 983 |
| Sum omløpsmidler | 25 048 | 50 273 | 31 481 | 2 918 | 983 |
| Sum eiendeler | 567 049 | 452 034 | 426 042 | 397 479 | 213 286 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 18 |
| Annen egenkapital | 76 428 | 83 871 | 70 422 | 74 858 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 76 428 | 83 871 | 70 422 | 74 858 | −18 |
| Sum egenkapital | 106 428 | 113 871 | 100 422 | 104 858 | 29 982 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 439 503 | 314 503 | 304 503 | 271 503 | 183 303 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 439 503 | 314 503 | 304 503 | 271 503 | 183 303 |
| Sum langsiktig gjeld | 439 503 | 314 503 | 304 503 | 271 503 | 183 303 |
| Betalbar skatt | 21 118 | 23 660 | 21 118 | 21 118 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 21 118 | 23 660 | 21 118 | 21 118 | - |
| Sum gjeld | 460 621 | 338 163 | 325 621 | 292 621 | 183 303 |
| Sum egenkapital og gjeld | 567 049 | 452 034 | 426 043 | 397 479 | 213 285 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,19▼ | 2,12 | 1,49 | 0,14 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,33▲ | 2,97 | 3,24 | 2,79 | 6,11 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,5 %▼ | 3,7 % | −1,1 % | 31,4 % | −0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | 22,5 % | - | 97,0 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | 18,7 % | - | 75,6 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 18,8 %▼ | 25,2 % | 23,6 % | 26,4 % | 14,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Hans Magnus Næss Inderberg | 1986 |
| Styrets leder | Hans Magnus Næss Inderberg | 1986 |
| Regnskapsfører | SANNA REGNSKAP AS935 989 493 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HANS MAGNUS NÆSS INDERBERG100,0 %f. 1986 · Røyse · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 936 253 067 · 50 000 ordinære aksjer
- Current Growth AS1,18 %928 549 151 · 353 ordinære aksjer
- MENTE AS0,34 %923 475 087 · 30 ordinære aksjer
- FOLQ AS0,17 %918 714 588 · 151 ordinære aksjer
- Mediumtall AS0,12 %923 667 326 · 4 599 ordinære aksjer
- OPTIO INCENTIVES AS0,01 %919 345 578 · 612 ordinære aksjer
- HORDE AS0,01 %921 695 322 · 1 601 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.