- Org.nr.
- 928 900 584
- Adresse
- Repslagergata 19, 1776 Halden
- Hovedeier
- SKYEN HOLDING AS, 100 %
- Bransje
- Regnskapsføring og bokføring
Driftsresultat427 40318,0 % margin
Årsresultat345 99314,5 % margin
Egenkapital120 63014,0 % av eiendelene
SKYEN REGNSKAP AS er et aksjeselskap innen regnskapsføring og bokføring, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 900 584
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 04.09.2026
- Stiftet
- 16.02.2022
- Registrert
- 09.03.2022
- Adresse
- Repslagergata 19, 1776 Halden
- Postadresse
- Oskleiva 73F
- Kommune
- Halden
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SKYEN REGNSKAP AS919 259 922 · HALDEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Regnskapstjenester, økonomisk konsulentarbeid og dertil knyttet virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 1 561 415 | 1 571 131 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 216 331 | 218 043 |
| Sum driftsinntekter | 2 378 126 | 2 246 928 | 1 777 747 | 1 789 175 |
| Lønnskostnad | - | 1 295 450 | 1 304 064 | 1 196 215 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 6 300 | 10 000 | 14 700 |
| Annen driftskostnad | - | 540 840 | 464 459 | 477 446 |
| Sum driftskostnader | 1 950 722 | 1 842 590 | 1 778 523 | 1 688 361 |
| Driftsresultat | 427 403 | 404 337 | −776 | 100 814 |
| Annen renteinntekt | - | - | 1 631 | 17 |
| Annen finansinntekt | - | - | 29 761 | 201 |
| Sum finansinntekter | 15 670 | 9 514 | 31 392 | 219 |
| Annen rentekostnad | - | - | 276 | 90 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | 16 411 |
| Sum finanskostnader | 44 | 5 | 276 | 16 501 |
| Netto finans | 15 626 | 9 509 | 31 116 | −16 282 |
| Resultat før skatt | 443 029 | 413 847 | 30 340 | 84 532 |
| Skattekostnad på resultat | - | 90 170 | 2 459 | 23 003 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 27 881 | 61 529 |
| Årsresultat | 345 993 | 323 677 | 27 881 | 61 529 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 27 881 | 61 529 |
| Totalresultat | - | - | 27 881 | 61 529 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 61 529 |
| Ordinært utbytte | - | - | 60 000 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −32 119 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 27 881 | 61 529 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 6 300 | 16 300 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 6 300 | 16 300 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | 150 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 150 000 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 6 300 | 166 300 |
| Kundefordringer | - | - | 169 641 | 208 654 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 10 647 | 7 488 |
| Sum fordringer | - | - | 180 288 | 216 143 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 191 110 | 113 751 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 191 110 | 113 751 |
| Sum omløpsmidler | 863 898 | 755 193 | 371 399 | 329 893 |
| Sum eiendeler | 863 898 | 755 193 | 377 699 | 496 193 |
| Aksjekapital | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | −8 450 | −8 450 |
| Sum innskutt egenkapital | 21 550 | 21 550 | 21 550 | 21 550 |
| Annen egenkapital | - | - | 29 410 | 61 529 |
| Sum opptjent egenkapital | 99 080 | 53 086 | 29 410 | 61 529 |
| Sum egenkapital | 120 630 | 74 636 | 50 960 | 83 079 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | 120 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 120 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 120 000 |
| Leverandørgjeld | - | - | 32 584 | 45 388 |
| Betalbar skatt | - | - | 2 459 | 23 003 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 103 129 | 103 073 |
| Utbytte | - | - | 60 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 128 567 | 121 650 |
| Sum kortsiktig gjeld | 743 268 | 680 557 | 326 739 | - |
| Sum gjeld | 743 268 | 680 557 | 326 739 | 413 115 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 377 699 | 496 193 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,16▲ | 1,11 | 1,14 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 6,16▼ | 9,12 | 6,41 | 4,97 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 54,7 %▼ | 73,1 % | 7,0 % | 20,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 18,0 % | 18,0 % | −0,0 % | 5,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 14,5 %▲ | 14,4 % | 1,6 % | 3,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 14,0 %▲ | 9,9 % | 13,5 % | 16,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SKYEN REGNSKAP AS18,0 %
2,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %5101520
AIDER AS1,3 % 1 607,6 mill.1 343 ansatte 2025
AZETS INSIGHT AS10,7 % 1 566,8 mill.907 ansatte 2025
Sparebank 1 Regnskapshuset SMN AS12,6 % 845,6 mill.585 ansatte 2025
SKYEN REGNSKAP AS18,0 % 2,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 69.202.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Magnus Jørstad Svanes | 1987 |
| Styrets leder | Magnus Jørstad Svanes | 1987 |
| Varamedlem | Inger-Johanne Jørstad Svanes | 1991 |
| Revisor | TRAN REVISJON AS915 879 985 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SKYEN HOLDING AS100,0 %Halden · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- SKYEN HOLDING AS
- SKYEN REGNSKAP AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.