- Org.nr.
- 920 284 167
- Adresse
- c/o Melhus Regnskap AS, Gimsbruvegen 9, 7224 Melhus
- Hovedeier
- J. M. Solberg Holding AS, 100 %
Driftsresultat51 73441,4 % margin
EBITDA59 454før av- og nedskrivninger
Årsresultat−125 624
Egenkapital−682 718−24,2 % av eiendelene
Slåentunet AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 284 167
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 11.12.2017
- Registrert
- 22.01.2018
- Adresse
- c/o Melhus Regnskap AS, Gimsbruvegen 9, 7224 Melhus
- Kommune
- Melhus
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Slåentunet AS920 409 210 · MELHUS
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, utvikling og salg av fast eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 124 910 | 132 000 | 110 000 | 120 000 | 120 000 |
| Sum driftsinntekter | 124 910 | 132 000 | 110 000 | 120 000 | 120 000 |
| Lønnskostnad | - | - | 0 | 0 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 7 720 | 7 720 | 7 720 | 2 573 | - |
| Annen driftskostnad | 65 456 | 69 745 | 59 197 | 128 549 | 89 756 |
| Sum driftskostnader | 73 176 | 77 465 | 66 917 | 131 122 | 89 756 |
| Driftsresultat | 51 734 | 54 535 | 43 083 | −11 122 | 30 244 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 177 357 | 187 078 | 163 807 | 107 081 | 92 123 |
| Sum finanskostnader | 177 357 | 187 078 | 163 807 | 107 081 | 92 123 |
| Netto finans | −177 357 | −187 078 | −163 807 | −107 081 | −92 123 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −61 879 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −61 879 |
| Resultat før skattekostnad | −125 624 | −132 543 | −120 724 | −118 203 | - |
| Skattekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Årsresultat | −125 624 | −132 543 | −120 724 | −118 203 | −61 879 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −61 879 |
| Udekket tap | −125 624 | −132 543 | −120 724 | −118 203 | −61 879 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −120 724 | −118 203 | −61 879 |
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 12 866 | 20 586 | 28 306 | 36 026 | - |
| Sum varige driftsmidler | 12 866 | 20 586 | 28 306 | 36 026 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 12 866 | 20 586 | 28 306 | 36 026 | 0 |
| Varer | 2 797 447 | 2 797 447 | 2 797 447 | 2 797 447 | 2 666 134 |
| Sum varer | - | - | 2 797 447 | 2 797 447 | 2 666 134 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 3 479 |
| Sum fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 479 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 11 116 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 15 726 | 4 797 | 1 781 | 16 498 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 15 726 | 4 797 | 1 781 | 16 498 | 11 116 |
| Sum omløpsmidler | 2 813 172 | 2 802 243 | 2 799 228 | 2 813 945 | 2 680 729 |
| Sum eiendeler | 2 826 038 | 2 822 829 | 2 827 533 | 2 849 971 | 2 680 729 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Udekket tap | 707 148 | 581 524 | 448 981 | 328 257 | 210 054 |
| Sum opptjent egenkapital | −707 148 | −581 524 | −448 981 | −328 257 | −210 054 |
| Sum egenkapital | −682 718 | −557 094 | −424 551 | −303 827 | −185 624 |
| Utsatt skatt | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 090 250 | 2 090 853 | 2 090 853 | 2 090 853 | 2 100 000 |
| Langsiktig konserngjeld | 1 251 756 | 1 114 263 | 989 263 | 859 263 | 614 263 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 492 007 | 3 355 116 | 3 230 116 | 3 100 116 | 2 864 263 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 3 230 116 | 3 100 116 | 2 864 263 |
| Leverandørgjeld | 15 367 | 3 314 | 471 | - | 2 090 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 383 | 21 493 | 21 497 | 14 672 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 16 750 | 24 808 | 21 968 | 53 682 | 2 090 |
| Sum gjeld | 3 508 756 | 3 379 924 | 3 252 084 | 3 153 798 | 2 866 353 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 826 038 | 2 822 829 | 2 827 533 | 2 849 971 | 2 680 729 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 167,95▲ | 112,96 | 127,42 | 52,42 | 1 282,65 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −5,14▲ | −6,07 | −7,66 | −10,38 | −15,44 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,8 %▼ | 1,9 % | 1,5 % | −0,4 % | 1,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 41,4 %▲ | 41,3 % | 39,2 % | −9,3 % | 25,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −100,6 %▼ | −100,4 % | −109,7 % | −98,5 % | −51,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −24,2 %▼ | −19,7 % | −15,0 % | −10,7 % | −6,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Slåentunet AS41,4 %
0,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
FIRDA EIENDOM AS0,8 % 463,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Steinan Holding AS7,2 % 365,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Slåentunet AS41,4 % 0,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HELGERUDKVARTALET BOLIG AS43,9 % 545,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | John Mikal Solberg | 1964 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | MELHUS REGNSKAP AS981 124 715 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- J. M. Solberg Holding AS100,0 %Melhus · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- J. M. Solberg Holding AS
- Slåentunet AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.