- Org.nr.
- 919 824 778
- Adresse
- Storabrekko 12, 5355 Knarrevik
- Bransje
- Takarbeid
Driftsresultat−30 790ikke oppgitt
Årsresultat3 761 110ikke oppgitt
Egenkapital22 799 39897,1 % av eiendelene
Slettmo Invest AS er et aksjeselskap innen takarbeid, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 824 778
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 15.10.2026
- Stiftet
- 07.10.2017
- Registrert
- 31.10.2017
- Adresse
- Storabrekko 12, 5355 Knarrevik
- Kommune
- Øygarden
- Næring
- 43.410 TakarbeidTakarbeid i Øygarden (13)
- Aksjekapital
- 130 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer og andre verdipapirer, samt blikkenslagervirksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 30 790 | - | - | 26 980 | 35 709 |
| Sum driftskostnader | 30 790 | 26 606 | 30 658 | 26 980 | 35 709 |
| Driftsresultat | −30 790 | −26 606 | −30 658 | −26 980 | −35 709 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 3 329 531 | - | - | - | 1 670 000 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 57 049 | - | - | - | 14 011 |
| Annen renteinntekt | 514 766 | - | - | - | 49 571 |
| Annen finansinntekt | 39 035 | - | - | - | 64 250 |
| Sum finansinntekter | 3 940 381 | 3 177 829 | 3 397 268 | 2 626 806 | 1 797 832 |
| Netto finans | 3 940 381 | 3 176 666 | 3 396 977 | 2 626 789 | 1 797 832 |
| Resultat før skatt | 3 909 591 | 3 150 060 | 3 366 319 | 2 599 810 | 1 762 123 |
| Skattekostnad | 148 481 | 507 903 | 96 338 | 35 264 | 12 371 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 749 752 |
| Årsresultat | 3 761 110 | 2 642 157 | 3 269 981 | 2 564 546 | 1 749 752 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 761 110 | - | - | - | 1 749 752 |
| Totalresultat | 3 761 110 | - | - | - | 1 749 752 |
| Avsatt til annen egenkapital | 3 761 110 | - | - | - | 1 749 752 |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 761 110 | - | - | - | 1 749 752 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum finanskostnader | - | 1 163 | 291 | 17 | - |
| Investering i datterselskap | 317 865 | - | - | - | 193 510 |
| Lån til foretak i samme konsern | 5 451 797 | - | - | - | 1 400 111 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 357 500 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 031 500 | - | - | - | 610 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 7 158 662 | - | - | - | 2 203 621 |
| Sum anleggsmidler | 7 158 662 | 7 729 234 | 2 861 587 | 2 166 531 | 2 203 621 |
| Konsernfordringer | 3 996 835 | - | - | - | 1 670 000 |
| Sum fordringer | 3 996 835 | - | - | - | 1 670 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 12 318 816 | - | - | - | 9 051 039 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 12 318 816 | - | - | - | 9 051 039 |
| Sum omløpsmidler | 16 315 651 | 14 138 201 | 15 984 229 | 13 363 521 | 10 721 039 |
| Sum eiendeler | 23 474 313 | 21 867 435 | 18 845 816 | 15 530 052 | 12 924 660 |
| Aksjekapital | 130 000 | - | - | - | 130 000 |
| Overkurs | 10 000 | - | - | - | 10 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 140 000 | 140 000 | 140 000 | 140 000 | 140 000 |
| Annen egenkapital | 22 659 398 | - | - | - | 12 721 201 |
| Sum opptjent egenkapital | 22 659 398 | 19 418 784 | 18 555 728 | 15 285 747 | 12 721 201 |
| Sum egenkapital | 22 799 398 | 19 558 784 | 18 695 728 | 15 425 747 | 12 861 201 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 7 439 |
| Kortsiktig konserngjeld | 674 915 | - | - | - | 56 020 |
| Sum kortsiktig gjeld | 674 915 | 2 308 651 | 150 088 | 104 305 | 63 459 |
| Sum gjeld | 674 915 | 2 308 651 | 150 088 | 104 305 | 63 459 |
| Sum egenkapital og gjeld | 23 474 313 | - | - | - | 12 924 660 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 24,17▲ | 6,12 | 106,50 | 128,12 | 168,94 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,03▼ | 0,12 | 0,01 | 0,01 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 17,2 %▲ | 15,5 % | 19,6 % | 18,3 % | 13,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 97,1 %▲ | 89,4 % | 99,2 % | 99,3 % | 99,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Robert Bjarne Slettmo | 1959 |
| Styremedlem | Espen Fredrik Slettmo | 1986 |
| Styremedlem | Roger Andre Slettmo | 1987 |
| Varamedlem | Ann Kristine Slettmo | 1982 |
| Varamedlem | Grethe Slettmo | 1960 |
| Revisor | BJØRGVIN REVISJON AS888 976 272 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Robert Bjarne Slettmo60,0 %f. 1959 · Knarrevik · 60 ordinære aksjer
- ESPEN FREDRIK SLETTMO15,0 %f. 1986 · Straume · 15 ordinære aksjer
- ROGER ANDRE SLETTMO15,0 %f. 1987 · Søfteland · 15 ordinære aksjer
- ANN KRISTINE SLETTMO10,0 %f. 1982 · Loddefjord · 10 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Robert Slettmo AS100,0 %919 992 018 · 100 ordinære aksjer
- Slettmo Næring AS100,0 %913 185 455 · 100 ordinære aksjer
- Helgeplasset AS100,0 %921 996 322 · 100 ordinære aksjer
- Slettmo Utleie AS100,0 %932 514 672 · 30 ordinære aksjer
- 918 917 721 · 10 000 ordinære aksjer
- Metalldel.no AS25,0 %936 794 483 · 7 500 ordinære aksjer
- AS PREFA2,74 %919 235 330 · 226 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.