- Org.nr.
- 994 075 799
- Adresse
- Hoffsveien 92, 0377 Oslo
- Hovedeier
- NYE LIFE INVEST AS, 100 %
Driftsresultat−262 270−43,2 % margin
Årsresultat−294 068−48,4 % margin
Egenkapital−2 282 128−99,6 % av eiendelene
SMART4U GROUP AS er et aksjeselskap innen engroshandel med andre husholdningsvarer, stiftet 2009.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 994 075 799
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 05.10.2026
- Stiftet
- 02.03.2009
- Registrert
- 14.05.2009
- Adresse
- Hoffsveien 92, 0377 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 46.490 Engroshandel med andre husholdningsvarerEngroshandel med andre husholdningsvarer i Oslo (480)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SMART4U GROUP AS994 099 213 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Import, produksjon, salg og distribusjon av handelsprodukter og tjenester som naturlig faller sammen med dette, herunder deltagelse i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer i fast eiendom.
Tidligere navn
- ENJOY SPORT AS14.05.2009 til 28.02.2019
- WORK & LEISURE AS28.02.2019 til 13.10.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 607 287 | 1 184 539 | 1 321 821 | 4 793 833 | 912 921 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 1 591 836 |
| Sum driftsinntekter | 607 287 | 1 184 539 | 1 321 821 | 4 793 833 | 2 504 757 |
| Varekostnad | 371 133 | 605 412 | 760 081 | 3 620 769 | 840 858 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 2 095 274 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 11 876 |
| Lønnskostnad Il, | 1 823 | 1 450 | 55 022 | 1 173 257 | - |
| Annen driftskostnad | 496 602 | 668 792 | 1 213 578 | 2 669 422 | 1 698 680 |
| Sum driftskostnader | 869 558 | 1 275 655 | 2 028 681 | 7 463 447 | 4 646 688 |
| Driftsresultat | −262 270 | −91 116 | −706 860 | −2 669 615 | −2 141 931 |
| Annen renteinntekt | - | - | 1 | 1 | 378 |
| Annen renteinntekt (0) | - | 184 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 4 021 | 670 | 1 256 | 875 | 10 704 |
| Sum finansinntekter | 4 021 | 854 | 1 257 | 876 | 11 082 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | - | - | 2 638 590 | - | - |
| Annen rentekostnad | 35 179 | 32 954 | 29 997 | 8 409 | 814 |
| Annen finanskostnad | 639 | 7 136 | 5 091 | 45 004 | 13 299 |
| Sum finanskostnader | 35 818 | 40 090 | 2 673 678 | 53 413 | 14 113 |
| Netto finans | −31 798 | −39 236 | −2 672 421 | −52 537 | −3 031 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −2 144 962 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −127 315 |
| Resultat før skattekostnad | −294 068 | −130 352 | −3 379 281 | −2 722 151 | - |
| Skattekostnad | - | - | 0 | −89 248 | - |
| Årsresultat | −294 068 | −130 352 | −3 379 281 | −2 632 903 | - |
| Udekket tap | −294 068 | −130 352 | −3 379 281 | −1 619 311 | - |
| Annen egenkapital | - | - | 0 | −1 013 593 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −3 379 281 | −2 632 904 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Investering i datterselskap | 0 | - | 0 | - | - |
| Investering i annet foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | 0 | 276 519 | 1 625 125 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | - | 0 | 0 | - |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 0 | 144 781 | 144 781 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 276 519 | 1 769 906 | 144 781 |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 276 519 | 1 769 906 | 144 781 |
| Lager av varer og annen beholdning | - | - | - | - | 454 534 |
| Varer | 2 248 105 | 2 405 579 | 2 324 946 | 2 601 656 | - |
| Sum varer | - | - | 2 324 946 | 2 601 656 | 454 534 |
| Kundefordringer | 12 365 | 13 800 | 248 675 | 1 979 532 | 1 502 812 |
| Andre kortsiktige fordringer | 20 150 | 64 659 | 63 542 | 3 466 | 28 701 |
| Konsernfordringer | 0 | 0 | 0 | 1 499 366 | 2 232 035 |
| Sum fordringer | 32 515 | 78 459 | 312 217 | 3 482 364 | 3 763 548 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 94 850 |
| Aksjer og andeler i foretak i samme konsern | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 10 232 | 24 419 | 14 168 | 13 935 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 10 232 | 24 419 | 14 168 | 13 935 | 94 850 |
| Sum omløpsmidler | 2 290 852 | 2 508 458 | 2 651 331 | 6 097 954 | 4 312 932 |
| Sum eiendeler | 2 290 852 | 2 508 458 | 2 927 850 | 7 867 860 | 4 457 713 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Overkurs | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Ikke registrert kapitalforhøyelse | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 3 055 078 | 3 055 078 | 3 055 078 | 3 055 078 | 2 738 655 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 155 078 | 3 155 078 | 3 155 078 | 3 155 078 | 2 838 655 |
| Fond | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen egenkapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 013 593 |
| Udekket tap | 5 437 206 | 5 143 138 | 5 012 786 | 1 633 505 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −5 437 206 | −5 143 138 | −5 012 786 | −1 633 505 | 1 013 593 |
| Sum egenkapital | −2 282 128 | −1 988 060 | −1 857 708 | 1 521 573 | 3 852 248 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 0 | 199 751 | 200 000 | 0 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 199 751 | 200 000 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 200 000 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 3 116 937 | 3 157 006 | 3 323 618 | 3 519 934 | 121 652 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 128 520 |
| Skyldige offentlige avgifter | 0 | 6 088 | 61 079 | 33 058 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 925 810 | 532 114 | 300 578 | 1 982 454 | 12 009 |
| Annen kortsiktig gjeld | 530 233 | 601 559 | 900 283 | 810 841 | 343 283 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 572 980 | 4 296 767 | 4 585 558 | 6 346 287 | 605 465 |
| Sum gjeld | 4 572 980 | 4 496 518 | 4 785 558 | 6 346 287 | 605 465 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 290 852 | 2 508 458 | 2 927 850 | 7 867 860 | 4 457 713 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,50▼ | 0,58 | 0,58 | 0,96 | 7,12 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −2,00▲ | −2,26 | −2,58 | 4,17 | 0,16 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −10,8 %▼ | −3,3 % | −13,1 % | −43,3 % | −47,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −43,2 %▼ | −7,7 % | −53,5 % | −55,7 % | −85,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −48,4 %▼ | −11,0 % | −255,7 % | −54,9 % | −80,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −99,6 %▼ | −79,3 % | −63,4 % | 19,3 % | 86,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SMART4U GROUP AS−43,2 %
0,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−60 %−40−20020
SMART4U GROUP AS−43,2 % 0,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
LYRECO NORGE AS−1,4 % 1 861,7 mill.435 ansatte 2025
SPORT HOLDING AS2,1 % 3 328,5 mill.96 ansatte 2025
MASKE AS5,7 % 1 473,5 mill.206 ansatte 2025
−60 %−40−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.490.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kim Andersen | 1977 |
| Styrets leder | Svein Andersen | 1948 |
| Styremedlem | Eva Andersen | 1948 |
| Styremedlem | Kim Andersen | 1977 |
| Regnskapsfører | EMU GROWTH PARTNERS NORWAY AS929 931 769 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- NYE LIFE INVEST AS100,0 %Oslo · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Spirenes AS
- NYE LIFE INVEST AS57,0 %
- ENJOY SPORT AS100,0 %
- SMART4U GROUP AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.