- Org.nr.
- 914 216 699
- Adresse
- Leilighet 9, Solakrossvegen 26, 4050 Sola
SMARTE APPER AS er et aksjeselskap innen datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 216 699
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 15.09.2014
- Registrert
- 27.09.2014
- Adresse
- Leilighet 9, Solakrossvegen 26, 4050 Sola
- Kommune
- Sola
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SMARTE APPER AS932 628 120 · SOLA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling og formidling av digitale verktøy og hjelpemidler i form av applikasjoner, og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg eller på annen måte å gjøre seg interessert i andre foretak.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 91 332 | 171 752 | 298 580 | 196 277 | - |
| Sum driftsinntekter | 91 332 | 171 752 | 298 580 | 196 277 | - |
| Varekostnad | 78 617 | 162 221 | 230 846 | 255 133 | - |
| Annen driftskostnad | 25 978 | 27 465 | 32 215 | 21 606 | 18 592 |
| Sum driftskostnader | 104 595 | 189 686 | 263 061 | 276 739 | 18 592 |
| Driftsresultat | −13 264 | −17 934 | 35 519 | −80 462 | −18 592 |
| Resultat før skatt | - | - | 35 519 | −80 462 | −18 592 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 35 519 | −80 462 | −18 592 |
| Annen finanskostnad | - | −1 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | - | −1 | - | - | - |
| Netto finans | - | 1 | - | - | - |
| Resultat før skattekostnad | −13 264 | −17 933 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 1 426 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −14 690 | −17 933 | 35 519 | −80 462 | −18 592 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −14 690 | −17 933 | 35 519 | −80 462 | - |
| Totalresultat | −14 690 | −17 933 | 35 519 | −80 462 | - |
| Udekket tap | −14 690 | −17 933 | 35 519 | −80 462 | −18 592 |
| Sum overføringer og disponeringer | −14 690 | −17 933 | 35 519 | −80 462 | −18 592 |
| Sum varer | 53 566 | 27 612 | 75 278 | 85 933 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 557 | - | - | - |
| Sum fordringer | - | 557 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 67 | 87 | 139 | 3 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 67 | 87 | 139 | 3 | 197 |
| Sum omløpsmidler | 53 633 | 28 256 | 75 418 | 85 936 | 197 |
| Sum eiendeler | 53 633 | 28 256 | 75 418 | 85 936 | 197 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd | - | - | - | - | 197 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Udekket tap | 411 788 | 397 098 | 379 165 | 414 684 | 334 223 |
| Sum opptjent egenkapital | −411 788 | −397 098 | −379 165 | −414 684 | −334 223 |
| Sum egenkapital | −311 788 | −297 098 | −279 165 | −314 684 | −234 223 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 2 906 | 4 340 | 6 113 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 362 515 | 321 015 | 348 470 | 400 620 | 234 420 |
| Sum kortsiktig gjeld | 365 421 | 325 355 | 354 583 | 400 620 | 234 420 |
| Sum gjeld | 365 421 | 325 355 | 354 583 | 400 620 | 234 420 |
| Sum egenkapital og gjeld | 53 633 | 28 256 | 75 418 | 85 936 | 197 |
| å kr 1 000,00) | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,15▲ | 0,09 | 0,21 | 0,21 | 0,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,17▼ | −1,10 | −1,27 | −1,27 | −1,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −32,4 %▲ | −34,6 % | 44,0 % | −186,8 % | −9 437,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −14,5 %▼ | −10,4 % | 11,9 % | −41,0 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −16,1 %▼ | −10,4 % | 11,9 % | −41,0 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −581,3 %▲ | −1 051,5 % | −370,2 % | −366,2 % | −118 894,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 63.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Steffan Jünger Ims | 1983 |
| Styrets leder | Steffan Jünger Ims | 1983 |
| Regnskapsfører | RANDABERG REGNSKAP AS988 980 315 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STEFFAN JÜNGER IMS89,0 %f. 1983 · Sola · 89 ordinære aksjer
- ASTRID ELISABETH JÜNGER5,00 %f. 1960 · Stavanger · 5 ordinære aksjer
- IDA JÜNGER IMS3,00 %f. 1994 · Stavanger · 3 ordinære aksjer
- KATHRINE JÜNGER IMS3,00 %f. 1986 · Stavanger · 3 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.