- Org.nr.
- 926 019 287
- Adresse
- Einars gate 10, 2004 Lillestrøm
- Hovedeier
- Moberghaugen Invest AS, 100 %
- Bransje
- Fotografvirksomhet
Driftsresultat775 8665,7 % margin
EBITDA842 259før av- og nedskrivninger
Årsresultat599 1104,4 % margin
Egenkapital1 015 85826,2 % av eiendelene
Smil-Foto AS er et aksjeselskap innen fotografvirksomhet, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 019 287
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 04.11.2020
- Registrert
- 23.11.2020
- Adresse
- Einars gate 10, 2004 Lillestrøm
- Kommune
- Lillestrøm
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 20
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Smil-Foto AS926 051 172 · LILLESTRØM5 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Fotografering på skoler, i barnehager og på sportsklubber og salg av produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette.
Tidligere navn
- Smil-Foto II AS23.11.2020 til 28.04.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 13 604 406 | 13 975 335 | 12 335 082 | 11 456 548 | - |
| Sum driftsinntekter | 13 604 406 | 13 975 335 | 12 335 082 | 11 456 548 | 10 653 507 |
| Varekostnad | 3 224 291 | 3 836 303 | 3 500 544 | 3 509 852 | 2 836 317 |
| Lønnskostnad | 7 296 944 | 7 463 845 | 5 954 843 | 5 689 574 | 4 524 372 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 66 393 | 57 493 | 11 493 | 11 493 | 28 327 |
| Annen driftskostnad | 2 240 912 | 2 014 199 | 1 666 274 | 1 781 826 | 1 580 713 |
| Sum driftskostnader | 12 828 540 | 13 371 840 | 11 133 153 | 10 992 745 | 8 969 729 |
| Driftsresultat | 775 866 | 603 495 | 1 201 928 | 463 803 | 1 683 778 |
| Annen renteinntekt | 2 515 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 515 | - | - | - | 93 |
| Annen rentekostnad | 5 353 | 12 373 | 2 190 | 912 | - |
| Annen finanskostnad | 5 581 | 6 960 | 2 642 | - | - |
| Sum finanskostnader | 10 933 | 19 332 | 4 832 | 912 | 345 |
| Netto finans | −8 418 | −19 332 | −4 832 | −912 | −252 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 197 097 | 462 891 | 1 683 526 |
| Resultat før skattekostnad | 767 448 | 584 163 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 168 338 | 128 516 | 266 030 | 102 028 | 355 958 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 931 067 | 360 863 | - |
| Årsresultat | 599 110 | 455 647 | 931 067 | 360 863 | 1 327 568 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 599 110 | 455 647 | 931 067 | 360 863 | - |
| Totalresultat | 599 110 | 455 647 | 931 067 | 360 863 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 599 110 | 455 647 | 931 067 | 360 863 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 599 110 | 455 647 | 931 067 | 360 863 | - |
| Varebiler | 138 000 | 184 000 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 193 420 | 111 948 | 123 441 | 134 934 | - |
| Sum varige driftsmidler | 331 420 | - | 123 441 | 134 934 | - |
| Sum anleggsmidler | 331 420 | 297 629 | 129 969 | 145 622 | 48 020 |
| Kundefordringer | - | - | 4 025 | 70 599 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 197 041 | 200 893 | 13 969 | 53 909 | - |
| Sum fordringer | 197 041 | 200 893 | 17 994 | 124 508 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 3 348 847 | 3 162 967 | 3 341 472 | 2 758 149 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 348 847 | 3 162 967 | 3 341 472 | 2 758 149 | - |
| Sum omløpsmidler | 3 545 888 | 3 363 860 | 3 359 466 | 2 882 657 | 3 410 510 |
| Sum eiendeler | 3 877 307 | 3 661 489 | 3 489 435 | 3 028 279 | 3 458 530 |
| Utsatt skattefordel | - | 1 681 | 6 528 | 10 688 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 1 681 | 6 528 | 10 688 | - |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 985 858 | 565 144 | 1 359 497 | 688 430 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 985 858 | 565 144 | 1 359 497 | 688 430 | 327 568 |
| Sum egenkapital | 1 015 858 | 595 144 | 1 389 497 | 718 430 | 357 568 |
| Utsatt skatt | 2 477 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 2 477 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 2 477 | - | 0 | 0 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 48 000 | 92 595 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 181 091 | 377 042 | 133 493 | 661 212 | - |
| Betalbar skatt | 113 863 | 123 669 | 261 870 | 96 196 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 1 016 090 | 1 328 310 | 1 186 011 | 1 099 022 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 285 517 | 56 805 | 56 805 | 56 805 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 214 411 | 1 087 925 | 461 759 | 396 613 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 858 972 | 3 066 345 | 2 099 938 | 2 309 848 | 3 100 962 |
| Sum gjeld | 2 861 449 | 3 066 345 | 2 099 938 | 2 309 848 | 3 100 962 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 877 307 | 3 661 489 | 3 489 435 | 3 028 279 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,24▲ | 1,13 | 1,60 | 1,25 | 1,10 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,82▼ | 5,15 | 1,51 | 3,22 | 8,67 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 20,7 %▲ | 16,9 % | 36,9 % | 14,3 % | 48,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,7 %▲ | 4,3 % | 9,7 % | 4,0 % | 15,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,4 %▲ | 3,3 % | 7,5 % | 3,1 % | 12,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 26,2 %▲ | 16,3 % | 39,8 % | 23,7 % | 10,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 680 220
- Resultat per ansatt, kroner
- 38 793
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Smil-Foto AS5,7 %
13,6 mill. 20 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
NORSK SKOLEFOTO AS3,2 % 81,2 mill.50 ansatte 2025
Smil-Foto AS5,7 % 13,6 mill.20 ansatte 2025
Naturfoto.no AS6,0 % 57,2 mill.9 ansatte 2025
LIMA FOTO AS8,5 % 35,1 mill.16 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 74.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Camilla Moberg | 1972 |
| Styrets leder | Camilla Moberg | 1972 |
| Revisor | INSIGNIS AS917 835 810 | - |
| Regnskapsfører | SANDUM INVEST & REGNSKAP AS994 511 076 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Moberghaugen Invest AS100,0 %Lillestrøm · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Moberghaugen Invest AS
- Smil-Foto AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.