- Org.nr.
- 928 182 762
- Adresse
- Rådhusveien 21, 6570 Smøla
- Hovedeier
- SMØLA HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat2 279 9348,4 % margin
EBITDA2 557 118før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 633 8096,0 % margin
Egenkapital9 658 15160,9 % av eiendelene
SMØLA TRELASTLAGER AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 182 762
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 17.09.2021
- Registrert
- 20.11.2021
- Adresse
- Rådhusveien 21, 6570 Smøla
- Kommune
- Smøla
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 7
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SMØLA TRELASTLAGER AS971 935 944 · SMØLA7 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av byggmarked og trelastlager, samt hva hermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- SMØLA TRE AS20.11.2021 til 07.12.2022
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 27 206 451 | 25 408 752 | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 32 500 | 54 465 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 27 238 951 | 25 463 217 | 27 900 381 | 41 577 688 | 0 |
| Varekostnad | 17 864 738 | 17 190 090 | 19 225 495 | 28 207 203 | - |
| Lønnskostnad | 3 110 786 | 2 866 681 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 277 184 | 314 021 | 459 840 | 470 320 | - |
| Annen driftskostnad | 3 706 309 | 4 387 983 | 4 355 299 | 4 925 278 | 2 |
| Sum driftskostnader | 24 959 017 | 24 758 775 | 27 277 627 | 41 522 648 | 2 |
| Driftsresultat | 2 279 934 | 704 442 | 622 754 | 55 040 | −2 |
| Resultat før skatt | - | - | 310 031 | −143 056 | −2 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 70 633 | 936 628 | −1 661 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 659 |
| Annen renteinntekt | 22 444 | 4 237 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 22 444 | 4 237 | 1 553 | 1 924 | - |
| Annen rentekostnad | 214 249 | 266 269 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 214 249 | 266 269 | 314 277 | −200 021 | - |
| Resultat før skattekostnad | 2 088 128 | 442 411 | - | - | - |
| Skattekostnad | 454 319 | 163 321 | - | - | - |
| Årsresultat | 1 633 809 | 279 090 | 239 397 | −1 079 684 | 1 659 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 1 659 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 1 659 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 1 659 |
| Annen egenkapital | 1 633 809 | 279 090 | - | - | - |
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | - | - | 1 661 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | 1 661 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 71 935 | 39 805 | - | - | - |
| Maskiner og anlegg | 995 252 | 1 035 191 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 352 411 | 441 511 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 419 598 | 1 516 507 | - | - | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 18 742 | 316 969 | - | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 3 198 000 | 3 198 000 | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 23 200 | 47 669 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 239 942 | 3 562 639 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 4 659 540 | 5 079 145 | 4 913 560 | 5 090 019 | 1 661 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 24 428 |
| Varer | 6 158 793 | 5 924 057 | - | - | - |
| Kundefordringer | 1 511 998 | 989 725 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 123 845 | 1 165 177 | - | - | - |
| Sum fordringer | 2 635 843 | 2 154 903 | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 399 183 | 1 793 812 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 399 183 | 1 793 812 | - | - | 24 428 |
| Sum omløpsmidler | 11 193 819 | 9 872 772 | 12 090 525 | 22 992 463 | 24 428 |
| Sum eiendeler | 15 853 359 | 14 951 917 | 17 004 085 | 28 082 483 | 26 089 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | - | - | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 9 633 721 | 7 999 911 | - | - | 1 659 |
| Sum opptjent egenkapital | 9 633 721 | 7 999 911 | 7 720 821 | 8 111 424 | 1 659 |
| Sum egenkapital | 9 658 151 | 8 024 341 | 7 745 251 | 8 135 854 | 26 089 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 3 718 370 | 10 919 653 | 0 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 166 652 | 2 833 324 | - | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | 0 | 218 374 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 166 652 | - | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 3 034 810 | 2 511 874 | - | - | - |
| Betalbar skatt | 454 319 | 103 417 | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 372 940 | 226 866 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 665 520 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 028 557 | 3 875 878 | 5 540 464 | 9 026 976 | - |
| Sum gjeld | 6 195 209 | 6 927 576 | 9 258 834 | 19 946 629 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 15 853 359 | - | - | - | 26 089 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,78▲ | 2,55 | 2,18 | 2,55 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,64▼ | 0,86 | 1,20 | 2,45 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 14,9 %▲ | 4,4 % | 2,8 % | 0,4 % | −0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 8,4 %▲ | 2,8 % | 2,2 % | 0,1 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,0 %▲ | 1,1 % | 0,9 % | −2,6 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 60,9 %▲ | 53,7 % | 45,5 % | 29,0 % | 100,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 3 891 279
- Resultat per ansatt, kroner
- 325 705
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SMØLA TRELASTLAGER AS8,4 %
27,2 mill. 7 ansatte 2025
−10 %−50510
MAXBO AS−5,2 % 4 451,3 mill.1 209 ansatte 2025
JULA NORGE AS4,1 % 3 364,0 mill.990 ansatte 2025
BILTEMA NORGE AS5,0 % 5 644,1 mill.2 199 ansatte 2025
SMØLA TRELASTLAGER AS8,4 % 27,2 mill.7 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.520.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Rune Roksvaag Tuven | 1972 |
| Styrets leder | Alf Birger Tuven | 1966 |
| Styremedlem | Eivind Vikhals | 1955 |
| Styremedlem | Jan Dagfinn Tuven | 1962 |
| Styremedlem | Rune Roksvaag Tuven | 1972 |
| Revisor | OK-REVISJON AS927 660 539 | - |
| Regnskapsfører | ØKONOMITJENESTEN.NO AS997 934 121 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SMØLA HOLDING AS100,0 %Smøla · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- SMØLA HOLDING AS
- SMØLA EIENDOM AS100,0 %
- SMØLA ENTREPRENØR AS100,0 %
- SMØLA TRELASTLAGER AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- EL & SPORT AS25,6 %921 270 461 · 128 ordinære aksjer
- SMØLA HANDELSPARK AS25,0 %998 303 044 · 100 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.