- Org.nr.
- 930 167 878
- Adresse
- Ryfylkegata 9, 4014 Stavanger
- Bransje
- Dataprogrammeringstjenester
Driftsresultat−1 023 057−10,6 % margin
EBITDA−643 757før av- og nedskrivninger
Årsresultat−1 058 981−11,0 % margin
Egenkapital−715 401−26,3 % av eiendelene
SMPL CO AS er et aksjeselskap innen dataprogrammeringstjenester, stiftet 2022.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 930 167 878
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 14.10.2022
- Registrert
- 05.11.2022
- Adresse
- Ryfylkegata 9, 4014 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SMPL CO AS930 316 962 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling, programmering, UX, design og alt som står naturlig i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 9 648 759 | 11 254 844 | 2 659 420 |
| Sum driftsinntekter | 9 648 759 | 11 254 844 | 2 659 420 |
| Varekostnad | 2 849 257 | 3 285 295 | 2 142 529 |
| Lønnskostnad | 5 143 373 | 5 104 856 | - |
| Avskrivning | 379 300 | 379 300 | - |
| Annen driftskostnad | 2 299 885 | 2 148 207 | 408 355 |
| Sum driftskostnader | 10 671 815 | 10 917 659 | 2 550 883 |
| Driftsresultat | −1 023 057 | 337 185 | 108 537 |
| Annen renteinntekt | 493 | 10 167 | 105 |
| Annen finansinntekt | 18 203 | 6 236 | 7 219 |
| Sum finansinntekter | 18 696 | 16 403 | 7 324 |
| Annen rentekostnad | 26 450 | 89 043 | 514 |
| Annen finanskostnad | 50 531 | 32 440 | 31 995 |
| Sum finanskostnader | 76 981 | 121 482 | 32 509 |
| Netto finans | −58 285 | −105 080 | −25 185 |
| Resultat før skatt | - | - | 83 352 |
| Resultat før skattekostnad | −1 081 341 | 232 105 | - |
| Skattekostnad på resultat | −22 360 | 50 916 | 28 960 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 54 392 |
| Årsresultat | −1 058 981 | 181 189 | 54 392 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 058 981 | 181 189 | 54 392 |
| Totalresultat | −1 058 981 | 181 189 | 54 392 |
| Overført annen egenkapital | - | 181 189 | 54 392 |
| Udekket tap | −823 401 | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −235 581 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 058 981 | 181 189 | 54 392 |
| Konsesjoner, patenter o.1. | 660 344 | 1 039 644 | 927 988 |
| Sum immaterielle eiendeler | 660 344 | 1 039 644 | 927 988 |
| Sum anleggsmidler | 660 344 | 1 039 644 | 927 988 |
| Kundefordringer | 1 581 861 | 3 695 604 | 601 080 |
| Andre kortsiktige fordringer | 179 635 | 76 740 | 29 744 |
| Sum fordringer | 1 761 496 | 3 772 345 | 630 824 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 298 479 | 351 226 | 47 320 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 298 479 | 351 226 | 47 320 |
| Sum omløpsmidler | 2 059 975 | 4 123 571 | 678 144 |
| Sum eiendeler | 2 720 319 | 5 163 215 | 1 606 132 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Overkurs | - | 8 000 | 8 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 108 000 | 108 000 |
| Annen egenkapital | - | 235 581 | 54 392 |
| Udekket tap | 815 401 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −815 401 | 235 581 | 54 392 |
| Sum egenkapital | −715 401 | 343 581 | 162 392 |
| Utsatt skatt | 4 | 22 360 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 22 360 | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 218 451 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 218 451 | 113 451 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 218 451 | 135 811 | 0 |
| Leverandørgjeld | 2 094 936 | 2 596 153 | 557 270 |
| Betalbar skatt | - | 28 556 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 423 478 | 1 469 151 | 33 779 |
| Annen kortsiktig gjeld | 698 854 | 589 964 | 852 690 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 217 269 | 4 683 824 | 1 443 740 |
| Sum gjeld | 3 435 720 | 4 819 635 | 1 443 740 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 720 319 | 5 163 215 | 1 606 132 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,64▼ | 0,86 | 0,47 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −4,80▼ | 14,03 | 8,89 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −25,5 %▼ | 10,4 % | 7,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −10,6 %▼ | 3,0 % | 4,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −11,0 %▼ | 1,6 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −26,3 %▼ | 6,7 % | 10,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SMPL CO AS−10,6 %
9,6 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−20 %−1001020
SMPL CO AS−10,6 % 9,6 mill.1 til 4 ansatte 2025
Navtor AS5,9 % 1 585,3 mill.126 ansatte 2025
BOUVET NORGE AS12,4 % 3 837,2 mill.2 270 ansatte 2025
STØ AS15,6 % 1 636,1 mill.276 ansatte 2025
−20 %−1001020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 62.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Andreas Melvær | 1983 |
| Styrets leder | Line Konradsdotter Hjartarson | 1984 |
| Styremedlem | Dag Andreas Olsen | 1975 |
| Styremedlem | Andras Dorian Toth | 1978 |
| Revisor | ERGA REVISJON AS980 024 679 | - |
| Regnskapsfører | JANSSON & LARSEN REGNSKAP AS979 713 894 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Evista KFT.30,0 %H-6722 Szeged, Hungary · 30 000 ordinære aksjer
- Melvær&Co AS30,0 %Stavanger · 30 000 ordinære aksjer
- Selland Holding AS10,0 %Stavanger · 10 000 ordinære aksjer
- J3EA VENTURES AS10,0 %Stavanger · 10 000 ordinære aksjer
- SVIV HOLDING AS10,0 %Hundvåg · 10 000 ordinære aksjer
- MICHAEL DEREK MILLAR10,0 %f. 1977 · TN13 1SN Kent · 10 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.