- Org.nr.
- 968 112 309
- Telefon
- 38 34 86 55
- Adresse
- Lygnaveien 472, 4590 Snartemo
Driftsresultat42 2340,6 % margin
Årsresultat345 0624,9 % margin
Egenkapital9 644 62890,0 % av eiendelene
Ansatte6i Aa‑registeret
Snartemo Quality Products AS er et aksjeselskap innen arbeidstrening og varig tilrettelagt arbeid, stiftet 1993.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 968 112 309
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 11.08.1993
- Registrert
- 20.02.1995
- Adresse
- Lygnaveien 472, 4590 Snartemo
- Telefon
- 38 34 86 55
- Kommune
- Hægebostad
- Aksjekapital
- 200 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Snartemo Quality Products AS972 402 435 · HÆGEBOSTAD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive varig tilrettelagt arbeid, handel, produksjonsvirksomhet, samt annen virksomhet som naturlig står i forbindelse. Selskapet skal gjennom næringsvirksomhet tilby utvikling og vedlikehold av kompetanse hos arbeidstakere med spesielle behov.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 4 049 579 | 3 671 452 | - | - | - |
| Tilskudd | 3 032 257 | 2 921 583 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 7 081 836 | 6 593 035 | 6 641 694 | 7 307 009 | 6 824 175 |
| Varekostnad | 2 295 503 | 1 976 252 | 2 084 513 | 2 839 067 | 2 682 495 |
| Lønnskostnad | 3 349 738 | 3 240 455 | 3 506 582 | 2 892 585 | 2 732 839 |
| Ordinær avskrivning | 313 700 | 400 466 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 080 660 | 923 675 | 826 909 | 1 014 664 | 795 765 |
| Sum driftskostnader | 7 039 601 | 6 540 848 | 6 752 703 | 7 109 353 | 6 553 575 |
| Driftsresultat | 42 234 | 52 187 | −111 009 | 197 656 | 270 600 |
| Annen renteinntekt | 302 828 | 298 351 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 302 828 | 298 351 | 237 889 | 132 744 | 54 377 |
| Annen rentekostnad | - | 42 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | - | 42 | 216 | - | 283 |
| Netto finans | 302 828 | 298 309 | 237 673 | 132 743 | 54 094 |
| Resultat før skatt | 345 062 | 350 496 | 126 664 | 330 399 | 324 694 |
| Årsresultat | 345 062 | 350 496 | 126 664 | 330 399 | 324 694 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 345 062 | 350 496 | - | - | - |
| Totalresultat | 345 062 | 350 496 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 345 062 | 350 496 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 345 062 | 350 496 | - | - | - |
| Bygninger og annen fast eiendom | 1 689 000 | 1 821 000 | - | - | - |
| Maskiner og anlegg | 1 163 000 | 1 263 000 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner o. l. | 165 300 | 211 000 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 3 017 300 | 3 295 000 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 3 017 300 | 3 295 000 | 3 695 466 | 3 325 300 | 2 997 000 |
| Sum varer | 484 766 | 378 134 | - | - | - |
| Kundefordringer | 432 533 | 505 035 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 401 465 | 320 104 | - | - | - |
| Sum fordringer | 833 997 | 825 139 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 6 376 981 | 5 663 230 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 6 376 981 | 5 663 230 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 7 695 745 | 6 866 503 | 6 133 586 | 6 302 459 | 6 440 322 |
| Sum eiendeler | 10 713 045 | 10 161 503 | 9 829 053 | 9 627 759 | 9 437 322 |
| å kr 1 000 ) | 200 000 | 200 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 | 200 000 |
| Annen egenkapital | 9 444 628 | 9 099 566 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 9 444 628 | 9 099 566 | 8 749 070 | 8 622 405 | 8 292 006 |
| Sum egenkapital | 9 644 628 | 9 299 566 | 8 949 070 | 8 822 405 | 8 492 006 |
| Leverandørgjeld | 448 782 | 294 134 | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 191 834 | 169 736 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 427 800 | 398 067 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 068 416 | 861 937 | 879 983 | 805 353 | 945 316 |
| Sum gjeld | 1 068 416 | 861 937 | 879 983 | 805 353 | 945 316 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 713 045 | 10 161 503 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 7,20▼ | 7,97 | 6,97 | 7,83 | 6,81 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,11▲ | 0,09 | 0,10 | 0,09 | 0,11 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,3 %▼ | 3,5 % | 1,3 % | 3,5 % | 3,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 0,6 %▼ | 0,8 % | −1,7 % | 2,7 % | 4,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,9 %▼ | 5,3 % | 1,9 % | 4,5 % | 4,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 90,0 %▼ | 91,5 % | 91,0 % | 91,6 % | 90,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 180 306
- Resultat per ansatt, kroner
- 7 039
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Snartemo Quality Products AS0,6 %
7,1 mill. 6 ansatte 2025
−6 %−4−2024
FRETEX JOBB OG OPPFØLGING AS−5,1 % 141,1 mill.143 ansatte 2025
A2G KOMPETANSE AS−0,4 % 191,8 mill.203 ansatte 2025
Snartemo Quality Products AS0,6 % 7,1 mill.6 ansatte 2025
GREP ARBEID AS2,6 % 155,5 mill.411 ansatte 2025
−6 %−4−2024
De tre andre er de største selskapene i næringskode 88.993.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Geir Eikeland | 1971 |
| Styrets leder | Roald Tobiassen | 1960 |
| Styremedlem | Britt Tove Stokke | 1972 |
| Styremedlem | Inge Verdal | 1971 |
| Varamedlem | Håvard Martinussen | 1984 |
| Varamedlem | Kjell Rune Klungland | 1972 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | HÆGEBOSTAD REGNSKAPSKONTOR Ånen Sindland969 952 408 | - |