- Org.nr.
- 898 601 692
- Telefon
- 930 67 321
- Adresse
- Sælenveien 76, 5143 Fyllingsdalen
Driftsresultat−65 679ikke oppgitt
Årsresultat2 076 782ikke oppgitt
Egenkapital26 975 32798,9 % av eiendelene
SNF Holding AS er et aksjeselskap innen byggeteknisk konsulentvirksomhet, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 898 601 692
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 21.06.2012
- Registrert
- 09.07.2012
- Adresse
- Sælenveien 76, 5143 Fyllingsdalen
- Telefon
- 930 67 321
- Kommune
- Bergen
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Å utøve byggfaglig konsulentvirksomhet, eie aksjer og andeler i andre selskaper og alt annet som hertil hører til. Selskapet kan også investere i eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 65 679 | - | 16 538 | 11 798 | 8 263 |
| Sum driftskostnader | 65 679 | 239 059 | 16 538 | 11 798 | 8 263 |
| Driftsresultat | −65 679 | −239 059 | −16 538 | −11 798 | −8 263 |
| Inntekt på investering i annet foretak i samme konsern | - | - | - | - | 800 000 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | 1 000 000 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 20 771 | - | - | - | 41 501 |
| Annen finansinntekt | 1 311 292 | - | - | - | 10 100 000 |
| Sum finansinntekter | 2 332 063 | 2 894 230 | 6 034 667 | 165 134 | 10 941 501 |
| Annen rentekostnad | 3 122 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 3 122 | 206 264 | 102 212 | 48 115 | - |
| Netto finans | 2 328 941 | 2 687 966 | 5 932 455 | 117 019 | 10 941 501 |
| Resultat før skatt | - | 2 448 907 | 5 915 918 | 105 221 | 10 933 238 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 116 354 | 33 730 | 7 312 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 10 925 926 |
| Resultat før skattekostnad | 2 263 262 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 186 480 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 2 076 782 | 2 297 892 | 5 799 564 | 71 491 | 10 925 926 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 076 782 | - | - | - | 10 925 926 |
| Totalresultat | 2 076 782 | - | - | - | 10 925 926 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 1 000 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | 2 076 782 | - | - | - | 9 925 926 |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 076 782 | - | - | - | 10 925 926 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | 0 | - |
| Investering i datterselskap | 205 012 | - | - | - | 100 000 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 8 050 000 | - | - | - | 7 700 010 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 255 012 | - | - | - | 7 800 010 |
| Sum anleggsmidler | 8 255 012 | 7 806 264 | 8 062 527 | 7 800 010 | 7 800 010 |
| Andre kortsiktige fordringer | 205 000 | - | - | - | 4 534 992 |
| Sum fordringer | 205 000 | - | - | - | 4 534 992 |
| Andre markedsbaserte finansielle instrumenter | 17 714 828 | - | - | - | 1 000 000 |
| Sum investeringer | 17 714 828 | - | - | - | 1 000 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 088 460 | - | - | - | 6 018 466 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 088 460 | - | - | - | 6 018 466 |
| Sum omløpsmidler | 19 008 289 | 18 844 790 | 16 668 500 | 10 636 303 | 11 553 457 |
| Sum eiendeler | 27 263 300 | 26 651 053 | 24 731 027 | 18 436 313 | 19 353 467 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −9 985 | - | - | - | −9 985 |
| Sum innskutt egenkapital | 20 015 | 20 015 | 20 015 | 20 015 | 20 015 |
| Annen egenkapital | 26 955 312 | - | - | - | 18 209 584 |
| Sum opptjent egenkapital | 26 955 312 | 24 878 530 | 24 080 638 | 18 281 075 | 18 209 584 |
| Sum egenkapital | 26 975 327 | 24 898 545 | 24 100 653 | 18 301 090 | 18 229 599 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | 15 063 |
| Betalbar skatt | 186 480 | - | - | - | 7 312 |
| Utbytte | - | - | - | - | 1 000 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 101 493 | - | - | - | 101 493 |
| Sum kortsiktig gjeld | 287 973 | 1 752 508 | 630 374 | 135 223 | 1 123 868 |
| Sum gjeld | 287 973 | 1 752 508 | 630 374 | 135 223 | 1 123 868 |
| Sum egenkapital og gjeld | 27 263 300 | - | - | - | 19 353 467 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 66,01▲ | 10,75 | 26,44 | 78,66 | 10,28 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01▼ | 0,07 | 0,03 | 0,01 | 0,06 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,4 %▼ | 10,3 % | 27,9 % | 0,8 % | 56,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,9 %▲ | 93,4 % | 97,5 % | 99,3 % | 94,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Steinar Næss | 1969 |
| Varamedlem | Christian Knut Fuglseth | 1974 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STEINAR NÆSS100,0 %f. 1969 · Fyllingsdalen · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- C&S Capital AS50,0 %936 461 379 · 500 ordinære aksjer
- BV BYGG AS40,0 %818 780 672 · 3 998 B-aksjer
- 927 966 387 · 250 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.