- Org.nr.
- 914 852 668
- Telefon
- 466 37 099
- Adresse
- Torgsenteret 2.etg., Aunevegen 1, 7340 Oppdal
- Hovedeier
- Snøhetta Regnskap AS, 65 %
- Bransje
- Regnskapsføring og bokføring
Snøhetta Regnskap Oppdal AS er et aksjeselskap innen regnskapsføring og bokføring, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 852 668
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 01.01.2015
- Registrert
- 23.01.2015
- Adresse
- Torgsenteret 2.etg., Aunevegen 1, 7340 Oppdal
- Telefon
- 466 37 099
- Postadresse
- Postboks 97
- Kommune
- Oppdal
- Aksjekapital
- 500 000
- Ansatte
- 11
- Hjemmeside
- www.snohettaregnskap.no
Underenheter
1
- Snøhetta Regnskap Oppdal AS914 865 093 · OPPDAL10 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Regnskap og bokføringsvirksomhet for andre, rådgivning og konsulentvirksomhet innen økonomifunksjonen og tilliggende områder. Videre deltakelse i annen næringsvirksomhet, herunder eie aksjer i andre selskaper og annet som står naturlig i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 10 183 894 | 9 940 593 | 9 650 921 | 7 852 308 | 6 723 483 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 4 964 | - | 482 |
| Sum driftsinntekter | 10 183 894 | 9 940 593 | 9 655 885 | 7 852 308 | 6 723 965 |
| Varekostnad | 447 039 | 440 012 | 359 322 | 222 450 | 160 767 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 3 851 536 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 12 321 |
| Lønnskostnad Il, | 5 140 352 | 5 545 883 | 4 879 475 | 4 267 728 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 67 000 | 72 000 | 54 599 | 37 003 | - |
| Annen driftskostnad | 2 567 627 | 2 326 133 | 2 243 231 | 1 922 401 | 2 033 309 |
| Sum driftskostnader | 8 222 018 | 8 384 028 | 7 536 627 | 6 449 581 | 6 057 932 |
| Driftsresultat | 1 961 876 | 1 556 565 | 2 119 258 | 1 402 726 | 666 033 |
| Annen renteinntekt | 71 965 | 71 317 | 21 386 | 10 118 | 5 916 |
| Annen finansinntekt | 4 449 | 1 085 | 1 000 | 973 | 920 |
| Sum finansinntekter | 76 414 | 72 402 | 22 386 | 11 091 | 6 836 |
| Annen rentekostnad | 7 750 | 7 851 | 2 369 | 7 770 | 70 |
| Sum finanskostnader | 7 750 | 7 851 | 2 369 | 7 770 | 70 |
| Netto finans | 68 664 | 64 551 | 20 017 | 3 321 | 6 766 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 672 798 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 148 015 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 524 783 |
| Resultat før skattekostnad | 2 030 540 | 1 621 116 | 2 139 275 | 1 406 048 | - |
| Skattekostnad | 446 719 | 357 536 | 471 078 | 309 297 | - |
| Årsresultat | 1 583 821 | 1 263 580 | 1 668 197 | 1 096 751 | 524 783 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 524 783 |
| Ordinært utbytte | 1 600 000 | 1 200 000 | 1 600 000 | 1 000 000 | 1 025 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −500 217 |
| Udekket tap | - | - | 0 | 37 091 | - |
| Annen egenkapital | −16 179 | 63 580 | 68 197 | 59 660 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 1 668 197 | 1 096 751 | 524 783 |
| Utsatt skattefordel | 45 059 | 37 440 | 34 287 | 34 979 | 46 565 |
| Sum immaterielle eiendeler | 45 059 | 37 440 | 34 287 | 34 979 | 46 565 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 167 000 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 94 000 | 161 000 | 233 000 | 209 000 | - |
| Sum varige driftsmidler | 94 000 | 161 000 | 233 000 | 209 000 | 167 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Sum anleggsmidler | 189 059 | 248 440 | 317 287 | 293 979 | 263 565 |
| Kundefordringer | 1 540 005 | 1 569 360 | 1 373 792 | 1 332 360 | 1 044 256 |
| Andre kortsiktige fordringer | 49 760 | 42 727 | 10 577 | 8 079 | 39 254 |
| Sum fordringer | 1 589 765 | 1 612 087 | 1 384 369 | 1 340 439 | 1 083 510 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 1 754 725 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 005 761 | 1 627 732 | 2 122 914 | 1 252 593 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 005 761 | 1 627 732 | 2 122 914 | 1 252 593 | 1 754 725 |
| Sum omløpsmidler | 3 595 526 | 3 239 819 | 3 507 282 | 2 593 033 | 2 838 235 |
| Sum eiendeler | 3 784 585 | 3 488 258 | 3 824 569 | 2 887 012 | 3 101 800 |
| Aksjekapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
| Annen egenkapital | 175 258 | 191 437 | 127 857 | 59 660 | 62 909 |
| Sum opptjent egenkapital | 175 258 | 191 437 | 127 857 | 59 660 | 62 909 |
| Sum egenkapital | 675 258 | 691 437 | 627 857 | 559 660 | 562 909 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 163 098 | 142 243 | 234 937 | 156 524 | 591 717 |
| Betalbar skatt | 454 338 | 360 689 | 470 386 | 297 711 | 131 758 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 235 028 |
| Skyldige offentlige avgifter | 373 401 | 349 694 | 284 616 | 325 833 | - |
| Utbytte | 1 600 000 | 1 200 000 | 1 600 000 | 1 000 000 | 1 025 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 518 490 | 744 196 | 606 773 | 547 284 | 555 388 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 109 327 | 2 796 821 | 3 196 712 | 2 327 352 | 2 538 891 |
| Sum gjeld | 3 109 327 | 2 796 821 | 3 196 712 | 2 327 352 | 2 538 891 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 784 585 | 3 488 258 | 3 824 569 | 2 887 012 | 3 101 800 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,16 | 1,16 | 1,10 | 1,11 | 1,12 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,60▲ | 4,04 | 5,09 | 4,16 | 4,51 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 56,1 %▲ | 44,6 % | 63,8 % | 47,2 % | 21,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 19,3 %▲ | 15,7 % | 21,9 % | 17,9 % | 9,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 15,6 %▲ | 12,7 % | 17,3 % | 14,0 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 17,8 %▼ | 19,8 % | 16,4 % | 19,4 % | 18,1 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 925 809
- Resultat per ansatt, kroner
- 178 352
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 69.202.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Marita Myran | 1989 |
| Daglig leder | Audun Holsbrekken | 1958 |
| Styrets leder | Paul Ulheim | 1962 |
| Styremedlem | Audun Holsbrekken | 1958 |
| Styremedlem | Malin Stensheim Dørum | 1990 |
| Styremedlem | Kristin Dalen | 1987 |
| Styremedlem | Kjell Arne Svane Steinhovden | 1968 |
| Styremedlem | Marita Myran | 1989 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | SNØHETTA REGNSKAP AS982 307 767 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Snøhetta Regnskap AS65,0 %Dovre · 325 ordinære aksjer
- Aho-Holding AS10,0 %Lesja · 50 ordinære aksjer
- MARITA MYRAN10,0 %f. 1989 · Oppdal · 50 ordinære aksjer
- MALIN STENSHEIM DØRUM10,0 %f. 1990 · Oppdal · 50 ordinære aksjer
- KRISTIN DALEN5,00 %f. 1987 · Dovre · 25 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Ulheim Invest AS
- Snøhetta Regnskap AS85,0 %
- Snøhetta Regnskap Ringebu AS75,0 %
- SNØHETTA REGNSKAP FRON AS75,0 %
- SNØHETTA REGNSKAP ØYER AS70,0 %
- Snøhetta Regnskap Åndalsnes AS70,0 %
- Snøhetta Regnskap Alvdal Folldal AS65,0 %
- SNØHETTA REGNSKAP MOLDE AS60,0 %
- SNØHETTA REGNSKAP OTTA VÅGÅ AS60,0 %
- Snøhettagruppen AS55,0 %
- Snøhetta Regnskap Oppdal AS65,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Snøhettagruppen AS5,00 %999 074 219 · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.