- Org.nr.
- 919 263 962
- Adresse
- c/o Rasmus Brandvoll, Kistefossveien 102, 9360 Bardu
Driftsresultat14 51518,5 % margin
EBITDA29 515før av- og nedskrivninger
Årsresultat11 45114,6 % margin
Egenkapital31 02122,0 % av eiendelene
Snørken Maskinlag AS er et aksjeselskap innen utleie og leasing av landbruksmaskiner og -utstyr, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 263 962
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.09.2026
- Stiftet
- 02.06.2017
- Registrert
- 06.07.2017
- Adresse
- c/o Rasmus Brandvoll, Kistefossveien 102, 9360 Bardu
- Kommune
- Bardu
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Snørken Maskinlag AS919 357 649 · BARDU
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utleie av landbruksredskaper, maskiner, samt det som naturlig faller inn under dette. Selskapet skal også kunne eie andre selskap.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 78 330 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 78 330 | 87 330 | 89 065 | 92 035 | 78 624 |
| Lønnskostnad | 0 | - | - | 0 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 15 000 | - | - | 20 629 | - |
| Annen driftskostnad | 48 815 | - | - | 59 757 | 87 321 |
| Sum driftskostnader | 63 815 | 72 552 | 56 367 | 80 386 | 87 321 |
| Driftsresultat | 14 515 | 14 778 | 32 698 | 11 649 | −8 697 |
| Annen renteinntekt | 166 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 166 | 288 | 187 | 26 | - |
| Netto finans | 166 | 288 | 126 | 4 | −47 |
| Resultat før skatt | 14 681 | 15 066 | 32 824 | 11 653 | −8 744 |
| Skattekostnad | 3 230 | - | - | 2 564 | −1 924 |
| Årsresultat | 11 451 | 11 751 | 25 603 | 9 089 | −6 820 |
| Udekket tap | 10 429 | - | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 021 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 11 451 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | - | 0 | 61 | 22 | 47 |
| Utsatt skattefordel | 2 171 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 2 171 | - | - | - | - |
| Maskiner og anlegg | 90 000 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 90 000 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 92 171 | 109 615 | 127 930 | 147 850 | 183 803 |
| Kundefordringer | 26 250 | - | - | - | - |
| Andre fordringer | 12 375 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 38 625 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 10 190 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 10 190 | - | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 48 815 | 41 610 | 87 270 | 115 760 | 58 100 |
| Sum eiendeler | 140 986 | 151 225 | 215 200 | 263 610 | 241 903 |
| Selskapskapital | 30 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 1 021 | - | - | - | - |
| Udekket tap | 0 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 021 | −10 429 | −22 180 | −47 784 | −56 873 |
| Sum egenkapital | 31 021 | 19 571 | 7 820 | −17 784 | −26 873 |
| Konvertible lån | 90 000 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 90 000 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 90 000 | 120 000 | 187 500 | 260 594 | 260 594 |
| Leverandørgjeld | 8 622 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 745 | - | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 10 598 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 19 965 | 11 655 | 19 881 | 20 800 | 8 183 |
| Sum gjeld | 109 965 | 131 655 | 207 381 | 281 393 | 268 776 |
| Sum egenkapital og gjeld | 140 986 | - | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,45▼ | 3,57 | 4,39 | 5,57 | 7,10 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,54▼ | 6,73 | 26,52 | −15,82 | −10,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,0 %▲ | 8,2 % | 13,7 % | 4,6 % | −3,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 18,5 %▲ | 16,9 % | 36,7 % | 12,7 % | −11,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 14,6 %▲ | 13,5 % | 28,7 % | 9,9 % | −8,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 22,0 %▲ | 12,9 % | 3,6 % | −6,7 % | −11,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Snørken Maskinlag AS18,5 %
0,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %01020
MK Maskin&Mekk AS−5,6 % 12,7 mill.16 ansatte 2025
TM Utleie AS4,1 % 34,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Herredsvela Maskin AS18,4 % 26,1 mill.29 ansatte 2025
Snørken Maskinlag AS18,5 % 0,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %01020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 77.310.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Roger Simonsen | 1970 |
| Styremedlem | Rasmus Halvor Brandvoll | 1981 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ROGER SIMONSEN50,0 %f. 1970 · Bardu · 15 ordinære aksjer
- Rasmus Halvor Brandvoll50,0 %f. 1981 · Bardu · 15 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.