- Org.nr.
- 918 674 012
- Adresse
- Industriveien 13, 4900 Tvedestrand
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat−31 638ikke oppgitt
Årsresultat1 090 025ikke oppgitt
Egenkapital5 959 98142,5 % av eiendelene
SO-EL HOLDING AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 674 012
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 03.09.2026
- Stiftet
- 09.02.2017
- Registrert
- 08.03.2017
- Adresse
- Industriveien 13, 4900 Tvedestrand
- Kommune
- Tvedestrand
- Næring
- 43.221 Rørleggerarbeid
- Aksjekapital
- 48 900
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie aksjer i selskap som driver rørleggervirksomhet og eiendomsvirksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 31 638 | - | - | 27 495 | 28 273 |
| Sum driftskostnader | 31 638 | 76 125 | 69 646 | 27 495 | 28 273 |
| Driftsresultat | −31 638 | −76 125 | −69 646 | −27 495 | −28 273 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | - | 1 000 396 | 91 348 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 1 429 106 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 429 106 | - | - | 1 000 396 | 91 348 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 59 901 | 63 075 |
| Sum finanskostnader | - | 8 731 | 55 035 | 59 901 | 63 075 |
| Netto finans | 1 429 106 | −8 731 | −55 035 | 940 495 | 28 273 |
| Resultat før skatt | - | −84 856 | −124 681 | 913 000 | 0 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 913 000 | 0 |
| Resultat før skattekostnad | 1 397 468 | - | - | - | - |
| Skattekostnad | 307 443 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 1 090 025 | −66 188 | −97 251 | 913 000 | 0 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | 913 000 | - |
| Totalresultat | - | - | - | 913 000 | - |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 1 500 000 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | −587 000 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 913 000 | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investering i datterselskap | 14 007 516 | - | - | 7 479 330 | 7 479 330 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 14 007 516 | - | - | 7 479 330 | 7 479 330 |
| Sum anleggsmidler | 14 007 516 | 13 127 028 | 7 506 760 | 7 479 330 | 7 479 330 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 923 000 | 10 000 |
| Konsernfordringer | - | - | - | 87 396 | 91 348 |
| Sum fordringer | - | - | - | 1 010 396 | 101 348 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 8 154 | 37 835 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 746 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 746 | - | - | 8 154 | 37 835 |
| Sum omløpsmidler | 746 | 251 319 | 65 454 | 1 018 550 | 139 183 |
| Sum eiendeler | 14 008 262 | 13 378 347 | 7 572 214 | 8 497 880 | 7 618 513 |
| Selskapskapital | 48 900 | - | - | - | - |
| Overkurs | 4 821 056 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 4 869 956 | 5 633 850 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 1 090 025 | - | - | 397 105 | 984 106 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 090 025 | 233 666 | 299 854 | 397 105 | 984 106 |
| Sum egenkapital | 5 959 981 | 5 867 516 | 329 854 | 427 105 | 1 014 106 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 1 034 188 | 1 493 826 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 1 034 188 | 1 493 826 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 574 549 | 1 034 188 | 1 493 826 |
| Utbytte | - | - | - | 1 500 000 | 1 000 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 5 536 587 | 5 110 581 |
| Kortsiktig konserngjeld | 8 048 281 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 8 048 281 | 7 510 831 | 6 667 811 | 7 036 587 | 5 110 581 |
| Sum gjeld | 8 048 281 | 7 510 831 | 7 242 359 | 8 070 775 | 6 604 407 |
| Sum egenkapital og gjeld | 14 008 262 | - | - | 8 497 880 | 7 618 513 |
| Aksjekapital | - | - | - | 30 000 | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,00▼ | 0,03 | 0,01 | 0,14 | 0,03 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,35▲ | 1,28 | 21,96 | 18,90 | 6,51 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,2 %▲ | −0,7 % | −0,9 % | 12,1 % | 0,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 42,5 %▼ | 43,9 % | 4,4 % | 5,0 % | 13,3 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Steffen Hestad Olsen | 1986 |
| Styrets leder | Leif Flemming Bakke | 1964 |
| Styremedlem | Eivind Øia Larsen | 1986 |
| Styremedlem | Steffen Hestad Olsen | 1986 |
| Revisor | AGDER-TEAM REVISJON AS981 497 023 | - |
| Regnskapsfører | TVEDESTRAND REGNSKAPSBYRÅ AS980 383 458 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- OSMIR AS36,8 %Saltrød · 1 800 ordinære aksjer
- NODE X AS24,5 %Tvedestrand · 1 200 ordinære aksjer
- Capnova Holding AS20,7 %Tønsberg · 1 012 ordinære aksjer
- Thomas Fersnes Kristiansen10,3 %f. 1983 · Bjorbekk · 506 ordinære aksjer
- KARSTEN BODIN3,46 %f. 1985 · Tvedestrand · 169 ordinære aksjer
- Wojciech Stanislaw Dulewski3,46 %f. 1983 · Tvedestrand · 169 ordinære aksjer
- Stavros Christoffer Ravndal0,70 %f. 1983 · Saltrød · 34 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- SO-EL EIENDOM AS100,0 %918 679 065 · 3 000 ordinære aksjer
- ERLING OLSEN AS100,0 %955 675 932 · 2 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.