- Org.nr.
- 930 737 887
- Adresse
- C/o Gilleberg, Ormsundveien 39, 0198 Oslo
- Hovedeier
- ELAC HOLDING AS, 100 %
- Bransje
- Reklamebyråvirksomhet
Driftsresultat1 370 57221,0 % margin
Årsresultat1 038 90915,9 % margin
Egenkapital55 1790,9 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
SOCIAL CLUB AS er et aksjeselskap innen reklamebyråvirksomhet, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 930 737 887
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 10.01.2023
- Registrert
- 30.01.2023
- Adresse
- C/o Gilleberg, Ormsundveien 39, 0198 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 73.110 ReklamebyråvirksomhetReklamebyråvirksomhet i Oslo (2 938)
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SOCIAL CLUB AS930 763 985 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av konsulenttjenester innenfor salgsaktiviteter, markedsføring, events og catering samt delta i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 534 862 | 6 415 860 | 3 547 009 |
| Annen driftsinntekt | 5 592 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 6 540 454 | 6 415 860 | 3 547 009 |
| Varekostnad | 2 854 460 | 3 038 598 | 2 218 647 |
| Lønnskostnad Il, | 497 874 | 418 150 | 122 457 |
| Annen driftskostnad | 1 817 548 | 1 262 799 | 484 546 |
| Sum driftskostnader | 5 169 882 | 4 719 547 | 2 825 650 |
| Driftsresultat | 1 370 572 | 1 696 313 | 721 360 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 |
| Annen rentekostnad | 18 833 | 2 220 | 675 |
| Annen finanskostnad | - | 5 | - |
| Sum finanskostnader | 18 833 | 2 224 | 675 |
| Netto finans | −18 833 | −2 224 | −675 |
| Resultat før skatt | 1 351 739 | 1 694 089 | 720 685 |
| Skattekostnad | 312 830 | 439 109 | 320 065 |
| Årsresultat | 1 038 909 | 1 254 979 | 400 620 |
| Avgitt konsernbidrag | 1 014 390 | 1 281 893 | 1 039 196 |
| Udekket tap | - | - | −638 576 |
| Annen egenkapital | 24 519 | −26 914 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | 1 254 979 | 400 620 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 |
| Lån til foretak i samme konsern | 806 391 | 784 667 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 5 453 608 | 1 329 157 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 259 999 | 2 113 824 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 6 259 999 | 2 113 824 | 0 |
| Kundefordringer | 72 694 | 812 180 | 702 443 |
| Konsernfordringer | - | - | 275 138 |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | 180 805 | - |
| Sum fordringer | 72 694 | 992 985 | 977 581 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 118 186 | 10 379 | 7 368 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 118 186 | 10 379 | 7 368 |
| Sum omløpsmidler | 190 879 | 1 003 365 | 984 949 |
| Sum eiendeler | 6 450 879 | 3 117 189 | 984 949 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 25 179 | 661 | 0 |
| Udekket tap | - | - | 638 576 |
| Sum opptjent egenkapital | 25 179 | 661 | −638 576 |
| Sum egenkapital | 55 179 | 30 661 | −608 576 |
| Utsatt skatt | 954 | 5 761 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 954 | 5 761 | 0 |
| Langsiktig konserngjeld | 135 000 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 135 000 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 5 761 | 0 |
| Leverandørgjeld | 756 041 | −37 256 | 66 542 |
| Betalbar skatt | 31 527 | 71 789 | 26 959 |
| Skyldige offentlige avgifter | 40 196 | 135 281 | 79 175 |
| Kortsiktig konserngjeld | 2 943 952 | 2 309 603 | 1 332 302 |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 488 029 | 601 349 | 88 547 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 259 745 | 3 080 766 | 1 593 525 |
| Sum gjeld | 6 395 700 | 3 086 527 | 1 593 525 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 450 879 | 3 117 188 | 984 949 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,03▼ | 0,33 | 0,62 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 115,91▲ | 100,67 | −2,62 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 28,6 %▼ | 82,7 % | 73,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 21,0 %▼ | 26,4 % | 20,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 15,9 %▼ | 19,6 % | 11,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 0,9 %▼ | 1,0 % | −61,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SOCIAL CLUB AS21,0 %
6,5 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %102030
TRY SCHJÆRVEN MEDIA AS0,1 % 726,5 mill.10 ansatte 2025
TRY AS1,3 % 1 001,8 mill.271 ansatte 2025
BAUER MEDIA OUTDOOR NORGE AS4,6 % 450,1 mill.54 ansatte 2025
SOCIAL CLUB AS21,0 % 6,5 mill.1 til 4 ansatte 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 73.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Lars Havn Gilleberg | 1974 |
| Styrets leder | Lars Havn Gilleberg | 1974 |
| Regnskapsfører | FRAM ØKONOMI OSLO AS931 740 296 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ELAC HOLDING AS100,0 %Oslo · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- ELAC HOLDING AS
- BUSMA AS100,0 %
- Profile Management AS100,0 %
- HUSETS VIN AS100,0 %
- Triwelig AS100,0 %
- MJ Ventures AS100,0 %
- Samare AS55,0 %
- SOCIAL CLUB AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.