- Org.nr.
- 888 918 752
- Adresse
- Sandnesveien 362, 4312 Sandnes
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−26 261ikke oppgitt
Årsresultat3 879 436ikke oppgitt
Egenkapital1 005 04725,0 % av eiendelene
Soldal Holding AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 888 918 752
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 03.11.2005
- Registrert
- 03.12.2005
- Adresse
- Sandnesveien 362, 4312 Sandnes
- Postadresse
- Postboks 339
- Kommune
- Sandnes
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Sandnes (864)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Å kjøpe og selge aksjer, delta i andre selskaper med lignende virksomhet, og hva hermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 26 261 | - | - | 36 250 | 50 894 |
| Sum driftskostnader | 26 261 | 24 031 | 22 138 | 36 250 | 50 894 |
| Driftsresultat | −26 261 | −24 031 | −22 138 | −36 250 | −50 894 |
| Annen renteinntekt | 31 952 | - | - | 12 022 | - |
| Annen finansinntekt | 3 891 182 | - | - | 1 443 547 | - |
| Sum finansinntekter | 3 923 134 | 1 922 591 | 1 933 727 | 1 455 569 | 731 293 |
| Netto finans | 3 923 134 | 1 922 338 | 1 933 716 | 1 455 569 | 731 293 |
| Resultat før skatt | - | 1 898 307 | 1 911 578 | 1 419 320 | 680 399 |
| Resultat før skattekostnad | 3 896 873 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 17 437 | - | - | 989 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 1 418 331 | - |
| Årsresultat | 3 879 436 | 1 890 407 | 1 900 759 | 1 418 331 | 680 399 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 879 436 | - | - | 1 418 331 | - |
| Totalresultat | 3 879 436 | - | - | 1 418 331 | - |
| Ordinært utbytte | 3 000 000 | - | - | 1 900 000 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | −481 670 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 879 436 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 879 436 | - | - | 1 418 331 | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 0 |
| Sum finanskostnader | - | 253 | 11 | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 622 000 | - | - | 622 000 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | 300 000 | - |
| Obligasjoner og andre fordringer | 30 360 | - | - | 618 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 652 360 | - | - | 1 540 000 | - |
| Sum anleggsmidler | 652 360 | 1 552 360 | 1 552 360 | 1 540 000 | 1 528 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 3 370 124 | - | - | 495 966 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 370 124 | - | - | 495 966 | - |
| Sum omløpsmidler | 3 370 124 | 481 151 | 493 663 | 495 966 | 88 114 |
| Sum eiendeler | 4 022 484 | 2 033 511 | 2 046 023 | 2 035 966 | 1 616 114 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 975 047 | - | - | 104 445 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 975 047 | 95 611 | 105 204 | 104 445 | 586 114 |
| Sum egenkapital | 1 005 047 | 125 611 | 135 204 | 134 445 | 616 114 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 532 | - |
| Betalbar skatt | 17 437 | - | - | 989 | - |
| Utbytte | 3 000 000 | - | - | 1 900 000 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 017 437 | 1 907 900 | 1 910 819 | 1 901 521 | 1 000 000 |
| Sum gjeld | - | 1 907 900 | 1 910 819 | 1 901 521 | 1 000 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 022 484 | - | - | 2 035 966 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,12▲ | 0,25 | 0,26 | 0,26 | 0,09 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,00▼ | 15,19 | 14,13 | 14,14 | 1,62 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 128,7 %▲ | 93,1 % | 93,7 % | 77,7 % | 42,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 25,0 %▲ | 6,2 % | 6,6 % | 6,6 % | 38,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Odd Magnor Soldal | 1948 |
| Styrets leder | Ove Soldal | 1974 |
| Styremedlem | Siv Soldal | 1977 |
| Styremedlem | Odd Magnor Soldal | 1948 |
| Revisor | ERGA REVISJON AS980 024 679 | - |
| Regnskapsfører | FORTE REGNSKAP AS975 378 012 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- OVE SOLDAL40,0 %f. 1974 · Stavanger · 400 B-aksjer
- SIV SOLDAL40,0 %f. 1977 · Sandnes · 400 B-aksjer
- ODD MAGNOR SOLDAL20,0 %f. 1948 · Sandnes · 200 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- BIL OG ANLEGGSDEKK AS48,0 %932 580 861 · 600 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.