- Org.nr.
- 832 762 962
- Telefon
- 33 45 92 80
- Adresse
- Folloveien 54, 1423 Ski
- Hovedeier
- Soleveien Utbygging AS, 100 %
Driftsresultat−3 608 191
Årsresultat−3 608 342
Egenkapital−2 828 049−21,7 % av eiendelene
Soleveien 2 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 1982.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 832 762 962
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 24.09.1982
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Folloveien 54, 1423 Ski
- Telefon
- 33 45 92 80
- Kommune
- Nordre Follo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Nordre Follo (499)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Soleveien 2 AS932 621 703 · NORDRE FOLLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- Minisuperen AS19.02.1995 til 24.06.1999
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 265 448 | 256 008 | 196 472 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 265 448 | 256 008 | 196 472 | - | - |
| Varekostnad | - | 2 046 | 129 476 | - | - |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 15 978 | 16 305 | 13 817 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 15 659 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 3 873 638 | 86 273 | 80 631 | 67 307 | 37 592 |
| Sum driftskostnader | 3 873 638 | 103 978 | 226 085 | 83 612 | 51 409 |
| Driftsresultat | −3 608 191 | 152 030 | −29 613 | −83 612 | −51 409 |
| Sum finansinntekter | - | - | - | - | 0 |
| Annen rentekostnad | 151 | - | 105 | 189 | 33 |
| Sum finanskostnader | 151 | - | 105 | 189 | 33 |
| Netto finans | −151 | - | −105 | −189 | −33 |
| Resultat før skatt | - | - | −29 718 | −83 800 | −51 442 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −29 718 | −83 801 | −51 442 |
| Resultat før skattekostnad | −3 608 342 | 152 030 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | - | −10 100 | - | - | - |
| Årsresultat | −3 608 342 | 162 130 | −29 718 | −83 800 | −51 442 |
| Annen egenkapital | - | - | −29 718 | −83 800 | −51 442 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −3 608 342 | 162 130 | - | - | - |
| Totalresultat | −3 608 342 | 162 130 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 162 130 | - | - | - |
| Udekket tap | −2 928 049 | - | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −680 293 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −3 608 342 | 162 130 | −29 718 | −83 800 | −51 442 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 13 000 000 | 15 702 753 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 13 000 000 | 15 702 753 | 15 218 412 | 15 234 390 | 1 065 230 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | - | - | 627 279 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 627 279 |
| Sum anleggsmidler | 13 000 000 | 15 702 753 | 15 218 412 | 15 234 390 | 1 692 509 |
| Sum varer | - | 1 027 489 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | −1 809 | - | - | - | - |
| Konsernfordringer | 3 800 | 3 800 | 3 800 | 3 800 | 3 800 |
| Sum fordringer | 1 991 | 3 800 | 3 800 | 3 800 | 3 800 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 34 | 522 | −67 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 24 247 | 11 969 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 24 247 | 11 969 | 34 | 522 | −67 |
| Sum omløpsmidler | 26 238 | 1 043 258 | 3 834 | 4 322 | 3 733 |
| Sum eiendeler | 13 026 238 | 16 746 011 | 15 222 246 | 15 238 712 | 1 696 242 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | 15 218 412 | 15 234 390 | 1 065 230 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | - | 680 293 | 518 163 | 547 880 | 631 681 |
| Udekket tap | 2 928 049 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −2 928 049 | 680 293 | 518 163 | 547 880 | 631 681 |
| Sum egenkapital | −2 828 049 | 780 293 | 618 163 | 647 880 | 731 681 |
| Utsatt skatt | - | - | 10 100 | 10 100 | 10 100 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 10 100 | 10 100 | 10 100 |
| Langsiktig konserngjeld | 15 800 668 | 15 624 859 | 14 549 890 | 14 555 340 | 931 523 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 15 800 668 | 15 624 859 | 14 549 890 | 14 555 340 | 931 523 |
| Sum langsiktig gjeld | 15 800 668 | 15 624 859 | 14 559 991 | 14 565 441 | 941 624 |
| Leverandørgjeld | 7 820 | 295 059 | −1 707 | 3 391 | 938 |
| Annen kortsiktig gjeld | 45 800 | 45 800 | 45 800 | 22 000 | 22 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 53 620 | 340 859 | 44 093 | 25 391 | 22 938 |
| Sum gjeld | 15 854 287 | 15 965 719 | 14 604 083 | 14 590 832 | 964 562 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 026 238 | 16 746 011 | 15 222 246 | 15 238 712 | 1 696 242 |
| å kr 1 000,00) | - | - | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
Nøkkeltall 2020 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,49▲ | 0,05 | 0,09 | 0,17 | 0,16 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −5,61▼ | 20,46 | 23,62 | 22,52 | 1,32 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −24,2 %▼ | 1,0 % | −0,2 % | −1,0 % | −3,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −1 359,3 %▼ | 59,4 % | −15,1 % | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1 359,3 %▼ | 63,3 % | −15,1 % | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −21,7 %▼ | 4,7 % | 4,1 % | 4,3 % | 43,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jens Thormod Sikkeland | 1952 |
| Styrets leder | Jens Thormod Sikkeland | 1952 |
| Styremedlem | Bjørn Steinar Sikkeland | 1958 |
| Styremedlem | Rune Hovda | 1971 |
| Styremedlem | Vytautas Ulpys | 1984 |
| Revisor | TELL NORGE AS834 836 912 | - |
| Regnskapsfører | INOXO REGNSKAP AS912 508 951 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Soleveien Utbygging AS100,0 %Ski · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Soleveien Utbygging AS
- Soleveien 2 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.