- Org.nr.
- 918 459 553
- Adresse
- c/o Robin Årnes, Poppegårdsveien 21B, 3031 Drammen
- Hovedeier
- R-Invest AS, 100 %
Driftsresultat−32 487ikke oppgitt
Årsresultat−199 959ikke oppgitt
Egenkapital−169 959−4,6 % av eiendelene
Soleveien AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 459 553
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 26.09.2026
- Stiftet
- 21.12.2016
- Registrert
- 27.01.2017
- Adresse
- c/o Robin Årnes, Poppegårdsveien 21B, 3031 Drammen
- Kommune
- Drammen
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Drammen (275)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Utvikling, bygging og salg av boligprosjekter, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | - | - | - | - |
| Lønnskostnad | 0 | 0 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 32 487 | 52 899 | - | 23 012 | 66 459 |
| Sum driftskostnader | 32 487 | 52 899 | - | 23 012 | 66 459 |
| Driftsresultat | −32 487 | −52 899 | - | −23 012 | −66 459 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 3 348 | 721 | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 9 | 18 | 3 | - | - |
| Sum finansinntekter | 3 357 | 739 | 3 | - | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 170 829 | 73 143 | 72 067 | 72 763 | 72 859 |
| Annen rentekostnad | 0 | 153 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 170 829 | 73 296 | 72 067 | 72 763 | 72 859 |
| Netto finans | −167 472 | −72 557 | −72 064 | −72 763 | −72 859 |
| Resultat før skatt | - | - | −72 064 | −95 775 | −139 318 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −72 064 | −95 775 | −139 318 |
| Resultat før skattekostnad | −199 959 | −125 456 | - | - | - |
| Årsresultat | −199 959 | −125 456 | −72 064 | −95 775 | −139 318 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | −72 064 | −95 775 | −139 318 |
| Totalresultat | - | - | −72 064 | −95 775 | −139 318 |
| Konsernbidrag | 0 | 0 | - | - | - |
| Udekket tap | −199 959 | −125 456 | −72 064 | −95 775 | −139 318 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −72 064 | −95 775 | −139 318 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lager av varer og annen beholdning | - | - | 3 578 375 | 3 578 375 | 3 578 375 |
| Sum varer | - | - | 3 578 375 | 3 578 375 | 3 578 375 |
| Varer | 3 578 375 | 3 578 375 | - | - | - |
| Konsernfordringer | 76 133 | 198 241 | 72 064 | 95 776 | 139 318 |
| Sum fordringer | 76 133 | 198 241 | 72 064 | 95 776 | 139 318 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 8 579 | 8 577 | 11 078 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 20 242 | 11 789 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 20 242 | 11 789 | 8 579 | 8 577 | 11 078 |
| Sum omløpsmidler | 3 674 750 | 3 788 405 | 3 659 018 | 3 682 727 | 3 728 771 |
| Sum eiendeler | 3 674 750 | 3 788 405 | 3 659 018 | 3 682 727 | 3 728 771 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | 199 959 | 0 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −199 959 | 0 | - | - | - |
| Sum egenkapital | −169 959 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | 3 835 852 | 3 755 630 | 3 627 529 | 3 651 237 | 3 697 792 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 835 852 | 3 755 630 | 3 627 529 | 3 651 237 | 3 697 792 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 3 627 529 | 3 651 237 | 3 697 792 |
| Leverandørgjeld | 4 906 | 0 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 3 951 | 0 | 1 490 | 1 490 | 980 |
| Annen kortsiktig gjeld | 0 | 2 775 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 8 857 | 2 775 | 1 490 | 1 490 | 980 |
| Sum gjeld | 3 844 708 | 3 758 405 | 3 629 019 | 3 652 727 | 3 698 772 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 674 750 | 3 788 405 | 3 659 018 | 3 682 727 | 3 728 771 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 414,90▼ | 1 365,19 | 2 455,72 | 2 471,63 | 3 804,87 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −22,62▼ | 125,28 | 120,97 | 121,76 | 123,29 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,8 %▲ | −1,4 % | - | −0,6 % | −1,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −4,6 %▼ | 0,8 % | 0,8 % | 0,8 % | 0,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Robin Årnes | 1962 |
| Styrets leder | Robin Årnes | 1962 |
| Regnskapsfører | SAGA REGNSKAP DRAMMEN AS934 412 249 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- R-Invest AS100,0 %Drammen · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- R-Invest AS
- ÅSEN BOLIG AS100,0 %
- BYGGMESTRENE ÅRNES AS100,0 %
- Tollbugata 66 AS100,0 %
- BJARO HOLDING AS60,0 %
- Soleveien AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.