- Org.nr.
- 821 816 602
- Adresse
- Hasselbakken 3, 1359 Eiksmarka
Driftsresultat−19 875ikke oppgitt
Årsresultat−19 152ikke oppgitt
Egenkapital510 84890,3 % av eiendelene
Søraas Holding AS er et aksjeselskap innen annen teknisk konsulentvirksomhet, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 821 816 602
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 03.09.2026
- Stiftet
- 09.11.2018
- Registrert
- 03.12.2018
- Adresse
- Hasselbakken 3, 1359 Eiksmarka
- Kommune
- Bærum
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av aksjer og verdipapirer, samt alt som hører naturlig inn under dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Annen driftskostnad | 19 875 | - | - | 17 226 | 10 350 |
| Sum driftskostnader | 19 875 | 14 057 | 16 243 | 17 226 | 10 350 |
| Driftsresultat | −19 875 | −14 057 | −16 243 | −17 226 | −10 350 |
| Resultat før skatt | - | 233 469 | 683 757 | - | −10 350 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −7 003 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −3 346 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 0 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 722 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 722 | 247 567 | 700 000 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 0 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 41 | 0 | 0 | - |
| Netto finans | 722 | 247 526 | 700 000 | 0 | - |
| Resultat før skattekostnad | −19 152 | - | - | −17 226 | - |
| Skattekostnad | - | - | - | 0 | - |
| Årsresultat | −19 152 | 233 469 | 683 757 | −17 226 | −3 346 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −3 346 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | −24 831 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 0 | - |
| Udekket tap | - | - | - | −17 225 | 21 484 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 3 |
| Annen egenkapital | −19 152 | - | - | −1 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −17 226 | −3 346 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investering i datterselskap | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 303 373 | - | - | 253 373 | 18 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 333 373 | - | - | 283 373 | 48 000 |
| Sum anleggsmidler | 333 373 | 333 373 | 283 373 | 283 373 | 48 000 |
| Sum varer | - | - | - | 0 | - |
| Konsernfordringer | 0 | - | - | 41 313 | 41 834 |
| Sum fordringer | 0 | - | - | 41 313 | 41 834 |
| Bankinnskudd | - | - | - | - | 1 617 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 232 056 | - | - | 1 940 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 232 056 | - | - | 1 940 | 1 617 |
| Sum omløpsmidler | 232 056 | 553 077 | 419 610 | 43 253 | 43 451 |
| Sum eiendeler | 565 429 | 886 450 | 702 983 | 326 626 | 91 451 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 480 848 | - | - | 0 | 1 |
| Udekket tap | - | - | - | 17 225 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 480 848 | 500 000 | 266 532 | −17 225 | 1 |
| Sum egenkapital | 510 848 | 530 000 | 296 532 | 12 775 | 30 001 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 0 | - |
| Utbytte | - | - | - | 0 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 48 131 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 6 450 | - | - | 313 851 | 61 450 |
| Sum kortsiktig gjeld | 54 581 | 356 450 | 406 452 | 313 851 | 61 450 |
| Sum gjeld | 54 581 | 356 450 | 406 452 | 313 851 | 61 450 |
| Sum egenkapital og gjeld | 565 429 | - | - | 326 626 | 91 451 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,25▲ | 1,55 | 1,03 | 0,14 | 0,71 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,11▼ | 0,67 | 1,37 | 24,57 | 2,05 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −2,6 %▼ | 29,4 % | 132,8 % | −8,2 % | −11,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 90,3 %▲ | 59,8 % | 42,2 % | 3,9 % | 32,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Arne Vasli Lund Søraas | 1972 |
| Styrets leder | Arne Vasli Lund Søraas | 1972 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ARNE VASLI LUND SØRAAS100,0 %f. 1972 · Eiksmarka · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Sirkulasjon AS100,0 %921 903 618 · 1 000 ordinære aksjer
- Flokki AS21,5 %927 792 788 · 63 380 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.