- Org.nr.
- 927 446 820
- Adresse
- Kniveveien 21, 3036 Drammen
Driftsresultat−34 712ikke oppgitt
Årsresultat−39 498ikke oppgitt
Egenkapital18 24112,8 % av eiendelene
SORBS AS er et aksjeselskap innen innsamling av ikke-farlig avfall, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 446 820
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 17.09.2026
- Stiftet
- 08.06.2021
- Registrert
- 23.07.2021
- Adresse
- Kniveveien 21, 3036 Drammen
- Kommune
- Drammen
- Aksjekapital
- 125 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SORBS AS927 678 357 · DRAMMEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Virksomhet rettet mot gjennvinningsbransjen. Videre investering i fast eiendom, deltagelse og investering i andre virksomheter og annet som naturlig hører med.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 28 925 | 147 755 | 0 |
| Varekostnad | 0 | - | - | 5 735 | - |
| Annen driftskostnad | 34 712 | - | - | 71 916 | 16 809 |
| Sum driftskostnader | 34 712 | 57 628 | 60 265 | 77 651 | 16 809 |
| Driftsresultat | −34 712 | −57 628 | −31 340 | 70 104 | −16 809 |
| Resultat før skatt | - | −73 020 | −31 466 | - | −16 809 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −4 923 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −11 886 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 0 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 4 786 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 4 786 | 15 392 | 126 | 0 | - |
| Netto finans | −4 786 | −15 392 | −126 | 0 | - |
| Resultat før skattekostnad | −39 498 | - | - | 70 104 | - |
| Skattekostnad | 0 | - | - | 15 423 | - |
| Årsresultat | −39 498 | −79 915 | −24 571 | 54 681 | −11 886 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −11 886 |
| Udekket tap | −39 498 | - | - | 17 456 | −11 886 |
| Annen egenkapital | 0 | - | - | 37 225 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 54 681 | −11 886 |
| Salgsinntekt | - | - | - | 147 755 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | 4 923 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 30 000 | 6 895 | 0 | 4 923 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 118 402 |
| Sum varer | - | - | - | 0 | - |
| Kundefordringer | 50 000 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 4 001 | - | - | 3 446 | - |
| Sum fordringer | 54 001 | - | - | 3 446 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 88 531 | - | - | 169 659 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 88 531 | - | - | 169 659 | 118 402 |
| Sum omløpsmidler | 142 532 | 131 002 | 131 200 | 173 104 | 118 402 |
| Sum eiendeler | 142 532 | 161 002 | 138 095 | 173 104 | 123 324 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 0 | 4 923 |
| Aksjekapital | 125 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 125 000 | 125 000 | 125 000 | 125 000 | 125 000 |
| Annen egenkapital | 0 | - | - | 37 225 | - |
| Udekket tap | 106 759 | - | - | - | 17 456 |
| Sum opptjent egenkapital | −106 759 | −67 261 | 12 654 | 37 225 | −17 456 |
| Sum egenkapital | 18 241 | 57 739 | 137 654 | 162 225 | 107 544 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 104 786 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 104 786 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 100 000 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 19 506 | - | - | 379 | 15 780 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 10 500 | - |
| Betalbar skatt l, | 0 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 19 506 | 3 263 | 441 | 10 879 | 15 780 |
| Sum gjeld | 124 292 | 103 263 | 441 | 10 879 | 15 780 |
| Sum egenkapital og gjeld | 142 532 | - | - | 173 104 | 123 324 |
| Aksjekapital l, | - | - | - | 125 000 | - |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 125 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 7,31▼ | 40,15 | 297,51 | 15,91 | 7,50 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 6,81▲ | 1,79 | 0,00 | 0,07 | 0,15 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −22,9 %▲ | −38,5 % | −20,1 % | 47,3 % | −13,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | −108,3 % | 47,4 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | −84,9 % | 37,0 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 12,8 %▼ | 35,9 % | 99,7 % | 93,7 % | 87,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Rune Roberg Larsen | 1954 |
| Styrets leder | Bjørn Hoel | 1954 |
| Varamedlem | Rune Roberg Larsen | 1954 |
| Regnskapsfører | ADMENTO AS989 176 013 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- NEVER INVEST AS40,0 %Eidsvoll · 50 000 ordinære aksjer
- RUNE ROBERG LARSEN40,0 %f. 1954 · Tønsberg · 50 000 ordinære aksjer
- Blackhawk Holding AS20,0 %Drammen · 25 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.