- Org.nr.
- 921 590 091
- Adresse
- Hamnegata 13, 9600 Hammerfest
- Hovedeier
- Tniska Holding AS, 59,3 %
- Bransje
- Drift av restauranter
Driftsresultat2 821 21810,3 % margin
EBITDA3 185 221før av- og nedskrivninger
Årsresultat2 495 0769,1 % margin
Egenkapital1 682 03425,4 % av eiendelene
SOT HAMMERFEST AS er et aksjeselskap innen drift av restauranter, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 590 091
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 20.08.2018
- Registrert
- 22.10.2018
- Adresse
- Hamnegata 13, 9600 Hammerfest
- Kommune
- Hammerfest
- Aksjekapital
- 270 000
- Ansatte
- 16
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SOT HAMMERFEST AS921 617 739 · HAMMERFEST14 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Cafe- og serveringsvirksomhet, og dermed alt som står i den forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 27 301 337 | 22 983 419 | 18 432 242 | 19 664 546 | 16 240 230 |
| Annen driftsinntekt | 30 000 | 70 | 217 517 | 248 913 | 890 173 |
| Sum driftsinntekter | 27 331 337 | 22 983 489 | 18 649 759 | 19 913 459 | 17 130 403 |
| Varekostnad | 10 253 371 | 8 253 296 | 6 254 819 | 6 043 565 | 5 450 566 |
| Lønnskostnad | 9 133 590 | 8 927 550 | 6 756 332 | 5 931 521 | 4 810 073 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 603 059 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 769 093 | 692 375 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 364 003 | 595 589 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 4 759 155 | 4 593 206 | 6 570 048 | 7 598 785 | 5 594 546 |
| Sum driftskostnader | 24 510 119 | 22 369 642 | 20 350 293 | 20 266 245 | 16 458 245 |
| Driftsresultat | 2 821 218 | 613 847 | −1 700 534 | −352 787 | 672 159 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | −571 |
| Annen finansinntekt | 218 957 | 3 687 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 218 957 | 3 687 | 0 | 0 | −571 |
| Annen rentekostnad | 32 036 | 92 128 | 77 215 | 100 622 | 90 384 |
| Annen finanskostnad | 9 122 | 5 854 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 41 158 | 97 982 | 77 215 | 100 622 | 90 384 |
| Netto finans | 177 800 | −94 296 | −77 215 | −100 622 | −90 955 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 581 204 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 136 315 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 444 889 |
| Resultat før skattekostnad | 2 999 018 | 519 551 | −1 777 750 | −453 408 | - |
| Skattekostnad | - | - | 82 840 | −94 240 | - |
| Skattekostnad på resultat | 503 942 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 2 495 076 | 519 551 | −1 860 590 | −359 168 | 444 889 |
| Udekket tap | - | - | −1 860 590 | −359 168 | 444 889 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 495 076 | 519 551 | - | - | 444 889 |
| Totalresultat | 2 495 076 | 519 551 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 2 495 076 | 519 551 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 495 076 | 519 551 | −1 860 590 | −359 168 | 444 889 |
| Konsesjoner, patenter o.1. | 66 665 | 86 664 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 66 665 | 86 664 | 109 164 | 222 007 | 169 167 |
| Maskiner og anlegg | 2 214 | 11 996 | 57 289 | 81 680 | 124 040 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 2 158 205 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | 1 160 271 | 1 660 628 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 1 824 266 | 622 341 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 826 479 | 634 337 | 1 217 560 | 1 742 308 | 2 282 245 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 893 144 | 721 001 | 1 326 724 | 1 964 315 | 2 451 412 |
| Varer | - | - | 408 211 | 467 141 | 421 932 |
| Sum varer | 622 999 | 448 098 | 408 211 | 467 141 | 421 932 |
| Kundefordringer | 991 452 | 841 141 | 791 439 | 674 673 | 341 641 |
| Andre kortsiktige fordringer | 149 340 | 639 159 | 264 757 | 297 011 | 302 356 |
| Sum fordringer | 1 140 792 | 1 480 300 | 1 056 196 | 971 684 | 643 996 |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 940 604 | 946 819 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 969 066 | 1 066 114 | - | - | 706 931 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 969 066 | 1 066 114 | 940 604 | 946 819 | 706 931 |
| Sum omløpsmidler | 4 732 857 | 2 994 512 | 2 405 011 | 2 385 644 | 1 772 860 |
| Sum eiendeler | 6 626 001 | 3 715 513 | 3 731 735 | 4 349 959 | 4 224 272 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker ol. | - | - | 109 164 | 139 167 | - |
| Utsatt skattefordel | - | - | 0 | 82 840 | - |
| Konsesjoner, patenter, lisenser o.l. | - | - | - | - | 169 167 |
| Aksjekapital | 270 000 | 270 000 | 270 000 | 270 000 | - |
| Overkurs | 630 000 | 630 000 | 630 000 | 630 000 | 630 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 900 000 | 900 000 | 900 000 | - | 900 000 |
| Udekket tap | - | 1 713 041 | 2 232 593 | 372 003 | 12 835 |
| Annen egenkapital | 782 034 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 782 034 | −1 713 041 | −2 232 593 | - | −12 835 |
| Sum egenkapital | 1 682 034 | −813 041 | −1 332 593 | 527 997 | 887 165 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 11 400 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | - | 11 400 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | 580 000 | 180 000 | - | 180 000 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 743 175 | - | 107 226 | 745 195 | 1 329 472 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 743 175 | 580 000 | 287 226 | 925 195 | 1 509 472 |
| Sum langsiktig gjeld | 743 175 | 580 000 | 287 226 | 925 195 | 1 520 872 |
| Leverandørgjeld | 1 138 544 | 1 370 992 | 2 611 173 | - | 700 956 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 729 195 | 627 597 | - |
| Betalbar skatt | 503 942 | - | - | - | 15 869 |
| Skyldig offentlige avgifter | 795 158 | 882 925 | - | - | 393 683 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 763 148 | 1 694 638 | 1 436 734 | 1 276 833 | 705 727 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 200 791 | 3 948 555 | 4 777 102 | 2 896 768 | 1 816 235 |
| Sum gjeld | 4 943 966 | 4 528 555 | 5 064 328 | 3 821 963 | 3 337 107 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 626 001 | 3 715 513 | 3 731 735 | - | 4 224 272 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 270 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,13▲ | 0,76 | 0,50 | 0,82 | 0,98 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,94▲ | −5,57 | −3,80 | 7,24 | 3,76 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 58,8 %▲ | 16,6 % | −42,1 % | −8,2 % | 15,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 10,3 %▲ | 2,7 % | −9,1 % | −1,8 % | 3,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 9,1 %▲ | 2,3 % | −10,0 % | −1,8 % | 2,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 25,4 %▲ | −21,9 % | −35,7 % | 12,1 % | 21,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 708 209
- Resultat per ansatt, kroner
- 176 326
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SOT HAMMERFEST AS10,3 %
27,3 mill. 16 ansatte 2025
0 %51015
ZERO FIVE AS1,6 % 844,5 mill.1 294 ansatte 2025
Select Service Partner AS3,8 % 2 154,5 mill.2 287 ansatte 2025
KING FOOD AS8,5 % 1 784,8 mill.28 ansatte 2025
SOT HAMMERFEST AS10,3 % 27,3 mill.16 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 56.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tommy Niska | 1973 |
| Styrets leder | Tommy Niska | 1973 |
| Styremedlem | Roman Fredriksen | 1985 |
| Styremedlem | Trine Albrigtsen | 1966 |
| Styremedlem | Tore Mosesen | 1969 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
| Regnskapsfører | CONTÉR SERVICES AS922 919 917 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Tniska Holding AS59,3 %Rypefjord · 160 ordinære aksjer
- ROMAN FREDRIKSEN14,8 %f. 1985 · Hammerfest · 40 ordinære aksjer
- RUNE SÆTER9,26 %f. 1970 · Frei · 25 ordinære aksjer
- STEPHANY MARTINS SÆTER9,26 %f. 1989 · Frei · 25 ordinære aksjer
- T. Mosesen Invest AS7,41 %Hammerfest · 20 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Tniska Holding AS
- Hammerfest Bowling AS100,0 %
- SOT HAMMERFEST AS59,3 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.