- Org.nr.
- 916 875 762
- Adresse
- Furhaugane 1, 5357 Fjell
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat−234 230−19,1 % margin
EBITDA−140 981før av- og nedskrivninger
Årsresultat−223 583−18,3 % margin
Egenkapital840 52545,5 % av eiendelene
SOTRA VVS AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 875 762
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 31.01.2016
- Registrert
- 11.03.2016
- Adresse
- Furhaugane 1, 5357 Fjell
- Kommune
- Øygarden
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SOTRA VVS AS988 039 365 · ØYGARDEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Rørlegger- og gravetjenester.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 223 412 | 1 338 544 | 1 761 372 | 1 534 818 | - |
| Sum driftsinntekter | 1 223 412 | 1 338 544 | 1 761 372 | 1 534 818 | 1 311 810 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | - | - | - | −106 080 | - |
| Varekostnad | 413 524 | 466 628 | 663 368 | 627 216 | - |
| Lønnskostnad Il, | - | - | 519 434 | 484 545 | - |
| Lønnskostnad | 566 569 | 551 671 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 93 249 | 116 561 | 156 197 | 153 712 | - |
| Annen driftskostnad | 384 300 | 253 188 | 253 842 | 267 057 | - |
| Sum driftskostnader | 1 457 642 | 1 388 049 | 1 592 841 | 1 426 450 | 1 162 310 |
| Driftsresultat | −234 230 | −49 505 | 168 531 | 108 368 | 149 500 |
| Annen renteinntekt | 12 571 | 9 647 | 6 347 | 1 667 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | −332 | 46 | - |
| Sum finansinntekter | 12 571 | 9 647 | 6 015 | 1 713 | 6 156 |
| Annen rentekostnad | 1 546 | 0 | 5 | 1 | - |
| Annen finanskostnad | 379 | 158 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 1 924 | 158 | 5 | 1 | 2 775 |
| Netto finans | 10 647 | 9 490 | 6 010 | 1 712 | 3 381 |
| Resultat før skatt | −223 583 | −40 015 | 174 541 | 110 080 | 152 881 |
| Skattekostnad | - | - | −38 399 | 24 222 | - |
| Årsresultat | −223 583 | −40 015 | 212 940 | 85 858 | 111 412 |
| Annen egenkapital | −223 583 | −40 015 | 212 941 | 0 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 212 941 | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Maskiner og anlegg | 36 462 | 45 577 | 56 971 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 336 534 | 420 667 | 525 834 | 614 847 | - |
| Sum varige driftsmidler | 372 995 | - | 582 805 | 614 847 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 372 995 | 466 244 | 582 805 | 614 847 | 451 672 |
| Varer | 245 456 | 182 452 | 184 385 | 185 483 | - |
| Sum varer | - | - | 184 385 | 185 483 | - |
| Kundefordringer | 20 913 | 155 594 | 119 435 | 85 929 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 5 991 | 5 850 | 5 733 | 0 | - |
| Sum fordringer | 26 904 | 161 444 | 125 168 | 85 929 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 202 633 | 1 531 442 | 1 495 467 | 1 232 567 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 202 633 | 1 531 442 | 1 495 467 | 1 232 567 | - |
| Sum omløpsmidler | 1 474 993 | 1 875 337 | 1 805 020 | 1 503 979 | 1 322 624 |
| Sum eiendeler | 1 847 988 | 2 341 581 | 2 387 825 | 2 118 826 | 1 774 296 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | 801 270 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 901 270 | 808 085 |
| Annen egenkapital | 740 525 | 964 108 | 1 004 123 | 0 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 740 525 | 964 108 | 1 004 123 | 0 | - |
| Sum egenkapital | 840 525 | 1 064 108 | 1 104 123 | 901 270 | 808 085 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 848 370 | 1 123 370 | 1 123 370 | 1 123 370 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 848 370 | 1 123 370 | 1 123 370 | 1 123 370 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 1 123 370 | 1 123 370 | 868 370 |
| Leverandørgjeld | 40 315 | 18 952 | 54 425 | 0 | - |
| Betalbar skatt | - | - | - | 24 222 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 72 530 | 91 503 | 69 903 | 25 281 | - |
| Forskuddskatt | - | - | - | 11 023 | - |
| Feriepenger | - | - | - | 33 660 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 46 248 | 43 649 | 36 004 | 0 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 159 093 | 154 104 | 160 332 | 94 186 | 97 841 |
| Sum gjeld | 1 007 463 | 1 277 473 | 1 283 702 | 1 217 556 | 966 211 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 847 988 | 2 341 581 | 2 387 825 | 2 118 826 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 9,27▼ | 12,17 | 11,26 | 15,97 | 13,52 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,20 | 1,20 | 1,16 | 1,35 | 1,20 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −10,6 %▼ | −1,7 % | 7,7 % | 5,7 % | 8,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −19,1 %▼ | −3,7 % | 9,6 % | 7,1 % | 11,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −18,3 %▼ | −3,0 % | 12,1 % | 5,6 % | 8,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 45,5 % | 45,4 % | 46,2 % | 42,5 % | 45,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SOTRA VVS AS−19,1 %
1,2 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−20 %−10010
SOTRA VVS AS−19,1 % 1,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
−20 %−10010
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Helge André Wollan | 1977 |
| Styrets leder | Helge André Wollan | 1977 |
| Regnskapsfører | PARECO ACCOUNTING AS932 739 038 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HELGE ANDRÉ WOLLAN100,0 %f. 1977 · Fjell · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.