- Org.nr.
- 931 132 792
- Adresse
- Vassteigen 81, 5141 Fyllingsdalen
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−33 169ikke oppgitt
Årsresultat698 731ikke oppgitt
Egenkapital745 31595,2 % av eiendelene
Speinvest AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 931 132 792
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 30.09.2026
- Stiftet
- 14.03.2023
- Registrert
- 29.03.2023
- Adresse
- Vassteigen 81, 5141 Fyllingsdalen
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Bergen (3 407)
- Aksjekapital
- 55 700
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investere i selskaper og eiendom og alt annet som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagende.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 |
| Annen driftskostnad | 33 169 | - | - |
| Sum driftskostnader | 33 169 | 2 214 | 1 330 |
| Driftsresultat | −33 169 | −2 214 | −1 330 |
| Annen finansinntekt | 759 459 | - | - |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 23 376 | - | - |
| Sum finansinntekter | 782 835 | - | - |
| Annen rentekostnad | 50 935 | - | - |
| Sum finanskostnader | 50 935 | - | - |
| Netto finans | 731 900 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | 698 731 | −2 214 | −1 330 |
| Årsresultat | 698 731 | −2 214 | −1 330 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 698 731 | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | - | - |
| Totalresultat | 698 731 | - | - |
| Udekket tap | −33 158 | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 731 889 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 698 731 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 705 000 | 705 000 |
| Sum varer | 0 | - | - |
| Sum fordringer | 0 | - | - |
| Markedsbaserte aksjer | 782 376 | - | - |
| Sum investeringer | 782 376 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 453 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 453 | - | - |
| Sum omløpsmidler | 782 829 | 0 | 0 |
| Sum eiendeler | 782 829 | 705 000 | 705 000 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 55 700 | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 50 130 | 50 130 | 50 130 |
| Annen egenkapital | 695 185 | - | - |
| Udekket tap | 0 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 695 185 | −3 544 | −1 330 |
| Sum egenkapital | 745 315 | 46 586 | 48 800 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 935 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 935 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 935 | 655 000 | 655 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 36 579 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 36 579 | 3 414 | 1 200 |
| Sum gjeld | 37 514 | 658 414 | 656 200 |
| Sum egenkapital og gjeld | 782 829 | - | - |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 21,40▲ | 0,00 | 0,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,05▼ | 14,13 | 13,45 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 100,8 %▲ | −0,3 % | −0,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 95,2 %▲ | 6,6 % | 6,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tim Peter Edstrøm | 1979 |
| Styrets leder | Tim Peter Edstrøm | 1979 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TIM PETER EDSTRØM100,0 %f. 1979 · Fyllingsdalen · 55 700 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- IDIAC MIPCO AS4,85 %935 416 590 · 500 000 A-aksjer
- IDIAC TOPCO AS3,09 %935 416 558 · 3 488 446 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.