- Org.nr.
- 924 325 291
- Adresse
- C/O Camilla Therese Hansen, Risnesvegen 71, 5263 Trengereid
Driftsresultat674 70731,6 % margin
Årsresultat482 89622,6 % margin
Egenkapital905 46649,7 % av eiendelene
Spitsmedia AS er et aksjeselskap innen grafisk design og visuell kommunikasjonsdesign, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 924 325 291
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 10.12.2019
- Registrert
- 02.01.2020
- Adresse
- C/O Camilla Therese Hansen, Risnesvegen 71, 5263 Trengereid
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 74.120 Grafisk design og visuell kommunikasjonsdesignGrafisk design og visuell kommunikasjonsdesign i Bergen (427)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Spitsmedia AS922 317 771 · BERGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Internettdesign, produktutvikling og programmering
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 133 985 | 2 203 810 | 1 789 437 | 2 341 425 | 3 533 950 |
| Sum driftsinntekter | 2 133 985 | 2 203 810 | 1 789 437 | 2 341 425 | 3 533 950 |
| Varekostnad | - | - | 0 | 720 562 | 1 741 175 |
| Lønnskostnad | 1 333 174 | 1 898 913 | 1 485 260 | 1 297 823 | 955 516 |
| Annen driftskostnad | 126 104 | 100 861 | 133 322 | 103 469 | 118 910 |
| Sum driftskostnader | 1 459 278 | 1 999 774 | 1 618 582 | 2 121 854 | 2 815 601 |
| Driftsresultat | 674 707 | 204 036 | 170 855 | 219 571 | 718 349 |
| Annen renteinntekt | 5 | 231 | 1 225 | 470 | - |
| Annen finansinntekt | 3 697 | 3 190 | 2 093 | 2 927 | 1 799 |
| Sum finansinntekter | 3 702 | 3 421 | 3 318 | 3 397 | 1 799 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | - | - | - |
| Netto finans | 3 702 | 3 421 | 3 318 | 3 397 | 1 799 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 720 148 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 158 433 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 561 715 |
| Resultat før skattekostnad | 678 409 | 207 457 | 174 173 | 222 968 | - |
| Skattekostnad | 195 513 | 38 136 | −103 | 47 829 | - |
| Årsresultat | 482 896 | 169 321 | 174 276 | 175 139 | 561 715 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 482 896 | 169 321 | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | - | - | - |
| Totalresultat | 482 896 | 169 321 | - | - | - |
| Ordinært utbytte | 480 000 | 0 | - | - | 530 000 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 2 896 | 169 321 | 174 276 | 175 139 | 31 715 |
| Sum overføringer og disponeringer | 482 896 | 169 321 | 174 276 | 175 139 | 561 715 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varer | 0 | 0 | - | - | - |
| Kundefordringer | 167 081 | 211 969 | 236 906 | 140 438 | 518 681 |
| Sum fordringer | 167 081 | 211 969 | 236 906 | 140 438 | 518 681 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 655 592 | 1 105 729 | 868 941 | 745 271 | 822 154 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 655 592 | 1 105 729 | 868 941 | 745 271 | 822 154 |
| Sum omløpsmidler | 1 822 673 | 1 317 698 | 1 105 847 | 885 709 | 1 340 835 |
| Sum eiendeler | 1 822 673 | 1 317 698 | 1 105 847 | 885 709 | 1 340 835 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 875 466 | 872 571 | 703 249 | 528 973 | 359 404 |
| Sum opptjent egenkapital | 875 466 | 872 571 | 703 249 | 528 973 | 359 404 |
| Sum egenkapital | 905 466 | 902 571 | 733 249 | 558 973 | 383 834 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 8 344 | 6 295 | 5 125 | 5 358 | 61 492 |
| Betalbar skatt | 149 769 | 0 | 0 | 49 053 | 159 657 |
| Skyldig offentlige avgifter | 142 568 | 220 088 | 222 575 | 152 798 | 112 508 |
| Utbytte | 480 000 | 0 | - | - | 530 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 136 526 | 188 744 | 144 899 | 119 527 | 93 345 |
| Sum kortsiktig gjeld | 917 207 | 415 127 | 372 599 | 326 736 | 957 002 |
| Sum gjeld | 917 207 | 415 127 | 372 599 | 326 736 | 957 002 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 822 673 | 1 317 698 | 1 105 848 | 885 709 | 1 340 836 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | −5 570 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,99▼ | 3,17 | 2,97 | 2,71 | 1,40 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,01▲ | 0,46 | 0,51 | 0,58 | 2,49 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 43,2 %▲ | 17,1 % | 17,5 % | 20,0 % | 53,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 31,6 %▲ | 9,3 % | 9,5 % | 9,4 % | 20,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 22,6 %▲ | 7,7 % | 9,7 % | 7,5 % | 15,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 49,7 %▼ | 68,5 % | 66,3 % | 63,1 % | 28,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Spitsmedia AS31,6 %
2,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %10203040
BRAND FACTORY NORGE AS1,8 % 135,4 mill.29 ansatte 2025
WJ Profil AS2,7 % 121,1 mill.26 ansatte 2025
ANTI AS5,9 % 99,1 mill.68 ansatte 2025
Spitsmedia AS31,6 % 2,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %10203040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 74.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Camilla Therese Søgnesand | 1978 |
| Styrets leder | Camilla Therese Søgnesand | 1978 |
| Styremedlem | Daniel Søgnesand | 1974 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Camilla Therese Søgnesand100,0 %f. 1978 · Trengereid · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.