- Org.nr.
- 915 957 544
- Adresse
- Kvitåvatnvegen 327, 3660 Rjukan
- Bransje
- Detaljhandel med sportsvarer
Driftsresultat240 3954,1 % margin
Årsresultat179 0293,0 % margin
Egenkapital1 713 50950,9 % av eiendelene
Ansatte5i Aa‑registeret
SPORT 1 GAUSTABLIKK AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med sportsvarer, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 915 957 544
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 24.08.2015
- Registrert
- 22.09.2015
- Adresse
- Kvitåvatnvegen 327, 3660 Rjukan
- Kommune
- Tinn
- Aksjekapital
- 400 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SPORT 1 GAUSTABLIKK AS915 964 389 · TINN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av sportsforretning samt alt hva hermed står i forbindelse. Selskapet kan også engasjeres i andre foretagender innen tilsvarende bransje.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 5 639 035 | 4 491 809 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | 352 432 | 13 552 | - |
| Sum driftsinntekter | 5 907 939 | 5 848 309 | 5 991 467 | 4 505 361 | 2 373 915 |
| Varekostnad | - | - | 3 548 645 | 2 730 909 | 1 499 460 |
| Lønnskostnad | - | - | 735 633 | 790 851 | 457 696 |
| Avskrivning av driftsmidler | - | - | 74 446 | 21 860 | 14 574 |
| Annen driftskostnad | - | - | 853 058 | 694 029 | 348 043 |
| Sum driftskostnader | 5 667 544 | 6 255 815 | 5 211 782 | 4 237 650 | 2 319 773 |
| Driftsresultat | 240 395 | −407 505 | 779 685 | 267 712 | 54 142 |
| Annen renteinntekt | - | - | 163 | 40 | - |
| Sum finansinntekter | 708 | −414 | 163 | 40 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | 8 155 | 1 321 | - |
| Sum finanskostnader | 11 579 | 6 828 | 8 155 | 1 321 | 6 285 |
| Netto finans | −10 871 | −7 242 | −7 992 | −1 281 | −6 285 |
| Resultat før skatt | 229 525 | −414 748 | 771 693 | 266 431 | 47 857 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | 178 623 | 58 607 | 10 529 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 593 070 | 207 824 | - |
| Årsresultat | 179 029 | −315 543 | 593 070 | 207 824 | 37 328 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 593 070 | 207 824 | - |
| Totalresultat | - | - | 593 070 | 207 824 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 593 070 | 207 824 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 593 070 | 207 824 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 397 252 | 27 325 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 397 252 | 27 325 | - |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 529 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 529 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 268 250 | 403 909 | 397 781 | 41 612 | 59 963 |
| Sum varer | - | - | 2 012 464 | 2 116 196 | - |
| Kundefordringer | - | - | 398 355 | 275 287 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 46 877 | 7 329 | - |
| Sum fordringer | - | - | 445 232 | 282 616 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 306 747 | 148 724 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 306 747 | 148 724 | - |
| Sum omløpsmidler | 3 099 013 | 3 251 627 | 2 764 443 | 2 547 536 | 2 010 011 |
| Sum eiendeler | 3 367 263 | 3 655 536 | 3 162 224 | 2 589 149 | 2 069 974 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 14 287 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 14 287 | - |
| Aksjekapital | - | - | 400 000 | 400 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 1 450 023 | 856 953 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 313 509 | 1 134 480 | 1 450 023 | 856 953 | 649 129 |
| Sum egenkapital | 1 713 509 | 1 534 480 | 1 850 023 | 1 256 953 | 1 049 129 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | 930 747 | 902 435 | - |
| Betalbar skatt | - | - | 164 336 | 166 109 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 31 397 | 70 007 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 185 720 | 193 644 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 653 754 | 2 121 056 | 1 312 200 | 1 332 195 | 1 020 845 |
| Sum gjeld | 1 653 754 | 2 121 056 | 1 312 200 | 1 332 195 | 1 020 845 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 3 162 224 | 2 589 149 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,87▲ | 1,53 | 2,11 | 1,91 | 1,97 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,97▼ | 1,38 | 0,71 | 1,06 | 0,97 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,9 %▲ | −12,0 % | 27,1 % | 11,5 % | 2,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 4,1 %▲ | −7,0 % | 13,0 % | 5,9 % | 2,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3,0 %▲ | −5,4 % | 9,9 % | 4,6 % | 1,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 50,9 %▲ | 42,0 % | 58,5 % | 48,5 % | 50,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 181 588
- Resultat per ansatt, kroner
- 48 079
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SPORT 1 GAUSTABLIKK AS4,1 %
5,9 mill. 5 ansatte 2025
−40 %−20020
XXL SPORT & VILLMARK AS−27,4 % 3 692,9 mill.1 955 ansatte 2024
SPORT 1 GAUSTABLIKK AS4,1 % 5,9 mill.5 ansatte 2025
SPORT HOLDING RETAIL AS5,7 % 1 747,2 mill.1 130 ansatte 2025
XXL GROSSIST NORGE AS16,0 % 2 880,4 mill.161 ansatte 2024
−40 %−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.631.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Olav Gunnar Midtgarden | 1968 |
| Styrets leder | Martin Aschim Ruud | 1976 |
| Styremedlem | Olav Gunnar Midtgarden | 1968 |
| Styremedlem | Helen Carey Merrifield | 1976 |
| Styremedlem | Andreas Smith-Erichsen | 1964 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | SPORT HOLDING REGNSKAP AS981 951 840 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MIAS GRUPPEN AS50,0 %Rjukan · 200 ordinære aksjer
- GAUSTA SKI & RESORT AS50,0 %Rjukan · 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.