- Org.nr.
- 991 786 481
- Adresse
- Bergslia 22, 0870 Oslo
Driftsresultat713 81048,6 % margin
Årsresultat705 77448,0 % margin
Egenkapital12 691 53596,7 % av eiendelene
SPORT MEDICINE SCIENCE AS er et aksjeselskap innen spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester, stiftet 2007.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 991 786 481
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 26.09.2026
- Stiftet
- 05.09.2007
- Registrert
- 09.10.2007
- Adresse
- Bergslia 22, 0870 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 86.221 Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenesterSpesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester i Oslo (973)
- Aksjekapital
- 100 100
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SPORT MEDICINE SCIENCE AS991 816 062 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Ortopediske spesiallegetjenester samt deltagelse i andre selskap og alt som hører dertil.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 559 752 | 2 662 773 | 2 635 977 | 2 328 969 | 1 833 600 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 388 912 |
| Avkastning på finansinvesteringer | 909 668 | 731 436 | 94 308 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 469 420 | 3 394 209 | 2 730 285 | 2 328 969 | 2 222 511 |
| Lønnskostnad | 23 016 | 31 260 | 33 876 | 105 485 | 46 364 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 44 608 |
| Avskrivning | - | 15 731 | 45 983 | 47 400 | - |
| Negativ avkastning på finansinvesteringer | - | - | - | 34 065 | - |
| Annen driftskostnad | 732 594 | 745 689 | 777 372 | 751 095 | 570 764 |
| Sum driftskostnader | 755 610 | 792 680 | 857 231 | 938 045 | 661 736 |
| Driftsresultat | 713 810 | 2 601 528 | 1 873 054 | 1 390 925 | 1 560 775 |
| Annen renteinntekt | 2 420 | 2 416 | 2 588 | 2 597 | 1 443 |
| Annen finansinntekt | 201 | 18 608 | 55 955 | 1 382 | 31 225 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | - | 287 890 |
| Sum finansinntekter | 2 621 | 21 024 | 58 543 | 3 980 | 320 558 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | - | 2 239 |
| Annen rentekostnad | 10 457 | 7 105 | 2 423 | 2 193 | - |
| Annen finanskostnad | 200 | 20 073 | 17 971 | 4 114 | 125 075 |
| Sum finanskostnader | 10 657 | 27 178 | 20 394 | 6 308 | 127 313 |
| Netto finans | −8 036 | −6 154 | 38 149 | −2 328 | 193 245 |
| Resultat før skatt | 705 774 | 2 595 374 | 1 911 203 | 1 388 597 | 1 754 020 |
| Skattekostnad på resultat | - | 440 804 | 411 346 | 319 151 | 319 395 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 499 857 | 1 069 446 | 1 434 625 |
| Årsresultat | 705 774 | 2 154 570 | 1 499 857 | 1 069 446 | 1 434 625 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 705 774 | 2 154 570 | 1 499 857 | 1 069 446 | 1 434 625 |
| Totalresultat | 705 774 | 2 154 570 | 1 499 857 | 1 069 446 | 1 434 625 |
| Ordinært utbytte | 1 100 000 | 300 000 | 300 000 | 350 000 | 200 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 1 854 570 | 1 199 857 | 719 446 | 1 234 625 |
| Overført fra annen egenkapital | −394 226 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 705 774 | 2 154 570 | 1 499 857 | 1 069 446 | 1 434 625 |
| Kundefordringer | 7 502 | 6 245 | 7 061 | 133 461 | 198 814 |
| Andre kortsiktige fordringer | 42 278 | 44 762 | 62 989 | 31 777 | 71 669 |
| Sum fordringer | 49 780 | 51 007 | 70 050 | 165 238 | 270 483 |
| Omløpsaksjer og -aksjefond | 8 439 116 | 8 000 869 | 6 699 691 | 5 640 218 | - |
| Obligasjoner og pengemarkedsfond | 3 849 604 | 3 856 600 | 3 575 686 | 3 066 323 | - |
| Sum investeringer | 12 288 720 | 11 857 469 | 10 275 378 | 8 706 541 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 781 115 | 2 014 034 | 1 771 433 | 1 822 858 | 1 168 311 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 781 115 | 2 014 034 | 1 771 433 | 1 822 858 | 1 168 311 |
| Sum omløpsmidler | 13 119 614 | 13 922 511 | 12 116 860 | 10 694 637 | 1 438 794 |
| Sum eiendeler | 13 119 614 | 13 922 511 | 12 132 589 | 10 756 349 | 7 816 935 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner o. l. | - | - | 15 729 | 61 712 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 15 729 | 61 712 | 109 112 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | - | 3 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 6 269 029 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 15 729 | 61 712 | 6 378 141 |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | - | 56 217 |
| Skip og flytende installasjoner | - | - | - | - | 52 896 |
| Aksjekapital | 100 100 | 100 100 | 100 100 | 100 100 | 100 000 |
| Overkurs | 2 419 605 | 2 419 605 | 2 419 605 | 2 419 605 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 2 519 705 | 2 519 705 | 2 519 705 | 2 519 705 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 10 171 830 | 10 566 056 | - | - | 7 077 834 |
| Sum opptjent egenkapital | 10 171 830 | 10 566 056 | 8 711 485 | 7 511 629 | 7 077 834 |
| Sum egenkapital | 12 691 535 | 13 085 761 | 11 231 191 | 10 031 334 | 7 177 834 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 2 235 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 2 235 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 2 235 |
| Leverandørgjeld | 57 041 | 30 431 | 64 925 | 64 630 | 4 286 |
| Betalbar skatt | - | 440 804 | 411 346 | 321 386 | 322 068 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 24 716 |
| Skyldige offentlige avgifter | 3 840 | 3 816 | 5 650 | 6 737 | - |
| Utbytte | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 250 000 | 200 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 67 199 | 61 699 | 119 478 | 82 262 | 85 796 |
| Sum kortsiktig gjeld | 428 080 | 836 750 | 901 399 | 725 015 | 636 866 |
| Sum gjeld | 428 080 | 836 750 | 901 399 | 725 015 | 639 101 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 119 614 | 13 922 511 | 12 132 589 | 10 756 349 | 7 816 935 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 30,65▲ | 16,64 | 13,44 | 14,75 | 2,26 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,03▼ | 0,06 | 0,08 | 0,07 | 0,09 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,3 %▼ | 20,1 % | 16,9 % | 15,0 % | 24,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 48,6 %▼ | 76,6 % | 68,6 % | 59,7 % | 70,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 48,0 %▼ | 63,5 % | 54,9 % | 45,9 % | 64,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 96,7 %▲ | 94,0 % | 92,6 % | 93,3 % | 91,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SPORT MEDICINE SCIENCE AS48,6 %
1,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %0204060
Klinikk Hausken AS−2,3 % 100,8 mill.42 ansatte 2025
Memira AS13,0 % 279,2 mill.56 ansatte 2025
Moloklinikken AS15,0 % 109,9 mill.41 ansatte 2025
SPORT MEDICINE SCIENCE AS48,6 % 1,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %0204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Lars Engebretsen | 1949 |
| Varamedlem | Britt Vold | 1949 |
| Regnskapsfører | FORMUE ACCOUNTING AS889 990 082 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- LARS ENGEBRETSEN100,0 %f. 1949 · Oslo · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.