- Org.nr.
- 821 116 422
- Telefon
- 91 89 58 00
- Adresse
- Rødmyrlia 34, 3735 Skien
- Hovedeier
- HANES AS, 85,1 %
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat22 841 8347,6 % margin
Årsresultat18 093 3386,0 % margin
Egenkapital56 381 14626,9 % av eiendelene
Ansatte115i Aa‑registeret
SPOT AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 821 116 422
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 04.06.2018
- Registrert
- 15.08.2018
- Adresse
- Rødmyrlia 34, 3735 Skien
- Telefon
- 91 89 58 00
- Kommune
- Skien
- Aksjekapital
- 1 030 000
- Hjemmeside
- www.spotas.no
Underenheter
1
- SPOT AS921 258 720 · SKIEN121 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Teknisk produksjons- og service-virksomhet, samt på annen måte involvere seg i mulig tilknyttet investerings- og næringsvirksomhet.
Tidligere navn
- HANES DATTER 1 AS15.08.2018 til 21.11.2018
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 299 390 265 | 300 019 436 | 130 671 024 | 76 765 707 | 46 696 031 |
| Annen driftsinntekt | 302 557 | 328 766 | 85 442 | 71 567 | 37 420 |
| Sum driftsinntekter | 299 692 822 | 300 348 202 | 130 756 466 | 76 837 274 | 46 733 451 |
| Varekostnad | 113 322 680 | 120 775 618 | 50 745 028 | 31 224 937 | 11 801 665 |
| Lønnskostnad | - | - | 46 694 697 | 25 447 840 | 18 034 233 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 287 769 |
| Lønnskostnad l, | 118 786 464 | 110 967 602 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 2 143 209 | 1 280 497 | 721 237 | 504 548 | - |
| Annen driftskostnad | 42 598 634 | 36 092 307 | 18 437 524 | 10 340 365 | 7 669 603 |
| Sum driftskostnader | 276 850 988 | 269 116 025 | 116 598 486 | 67 517 690 | 37 793 270 |
| Driftsresultat | 22 841 834 | 31 232 177 | 14 157 979 | 9 319 584 | 8 940 181 |
| Annen renteinntekt (0) | - | - | - | 1 391 | - |
| Annen renteinntekt | 123 358 | - | - | - | 928 |
| Annen finansinntekt | 695 926 | 24 197 | 36 396 | 28 438 | 2 457 |
| Sum finansinntekter | 819 284 | 24 197 | 36 396 | 29 829 | 3 385 |
| Annen rentekostnad | 558 103 | 526 915 | 279 125 | 214 368 | 226 169 |
| Annen finanskostnad | 71 412 | 60 515 | 67 154 | 102 016 | 23 199 |
| Sum finanskostnader | 629 515 | 587 430 | −346 279 | −316 384 | 249 368 |
| Netto finans | 189 770 | −563 233 | −309 883 | −286 555 | −245 983 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 8 694 198 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 1 912 724 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 6 781 474 |
| Resultat før skattekostnad | 23 031 604 | 30 668 944 | 13 848 097 | 9 033 029 | - |
| Skattekostnad | 4 938 266 | 6 755 971 | 3 048 649 | 1 987 783 | - |
| Årsresultat | 18 093 338 | 23 912 973 | 10 799 448 | 7 045 246 | 6 781 474 |
| Ordinært utbytte | - | - | 3 600 000 | 0 | - |
| Tilleggsutbytte | 3 605 000 | 0 | 0 | 4 017 000 | - |
| Annen egenkapital | - | - | 7 199 448 | 3 028 246 | 6 781 475 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 14 488 338 | 23 912 973 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 18 093 338 | 23 912 973 | 10 799 448 | 7 045 246 | 6 781 475 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker og lignende rettigheter | 982 745 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 982 745 | - | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 6 069 569 | 2 098 106 | - | - | - |
| Maskiner og anlegg | 608 973 | 156 544 | 461 781 | 366 367 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | 2 282 775 | 2 107 931 | 1 508 065 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 7 576 123 | 5 454 516 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 14 254 666 | 7 709 166 | 2 744 556 | 2 474 298 | 1 508 065 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 48 750 | 93 750 | - |
| Investering i datterselskap | 55 000 | 100 000 | - | - | - |
| Andre fordringer | 59 306 | 10 417 | - | - | 80 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 114 306 | 110 417 | 48 750 | 93 750 | 80 000 |
| Sum anleggsmidler | 15 351 717 | 7 819 582 | 2 793 306 | 2 568 048 | 1 588 065 |
| Varer | 300 000 | 245 000 | 142 000 | 85 800 | - |
| Sum varer | 300 000 | 245 000 | 142 000 | 85 800 | - |
| Kundefordringer | 138 631 654 | 64 079 066 | 47 826 388 | 10 334 026 | 19 369 346 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 2 359 791 | 632 420 | - |
| Konsernfordringer | 660 000 | 0 | - | - | 644 862 |
| Sum fordringer | 146 201 212 | 67 373 024 | 50 186 179 | 10 966 446 | 20 405 723 |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 47 763 458 | 19 868 108 | 2 323 781 | 7 940 903 | 2 238 171 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 47 763 458 | 19 868 108 | 2 323 781 | 7 940 903 | 2 238 171 |
| Sum omløpsmidler | 194 264 670 | 87 486 133 | 52 651 960 | 18 993 150 | 22 643 894 |
| Sum eiendeler | 209 616 387 | 95 305 715 | 55 445 266 | 21 561 197 | 24 231 959 |
| Selskapskapital | 1 030 000 | 1 030 000 | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | 19 392 | 19 392 | 19 392 | 19 392 | 19 392 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 049 392 | 1 049 392 | 1 049 392 | 1 049 392 | 1 049 392 |
| Annen egenkapital | 55 331 754 | 40 843 416 | 16 930 444 | 9 730 996 | 6 702 750 |
| Sum opptjent egenkapital | 55 331 754 | 40 843 416 | 16 930 444 | 9 730 996 | 6 702 750 |
| Sum egenkapital | 56 381 146 | 41 892 808 | 17 979 836 | 10 780 388 | 7 752 142 |
| Utsatt skatt | 3 804 303 | 2 339 671 | 1 046 225 | 1 039 001 | 879 543 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 3 804 303 | 2 339 671 | 1 046 225 | 1 039 001 | 879 543 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 2 565 150 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 638 740 | 4 242 433 | 1 696 994 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 638 740 | 4 242 433 | 0 | 0 | 2 565 150 |
| Sum langsiktig gjeld | 6 443 043 | 6 582 104 | 1 046 225 | 1 039 001 | 3 444 693 |
| Leverandørgjeld | 73 146 356 | 8 118 508 | 10 497 338 | 1 965 994 | 3 555 826 |
| Betalbar skatt | 3 473 634 | 5 462 525 | 3 041 424 | 1 828 326 | 1 285 239 |
| Skyldige offentlige avgifter | 37 689 338 | 10 996 529 | 8 096 106 | 2 487 006 | 2 689 602 |
| Utbytte | - | - | 3 600 000 | 0 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 31 784 | 0 | 1 561 249 |
| Annen kortsiktig gjeld | 32 482 869 | 22 253 240 | 9 455 559 | - | 3 943 209 |
| Sum kortsiktig gjeld | 146 792 197 | 46 830 802 | 36 419 205 | - | 13 035 125 |
| Sum gjeld | 153 235 241 | 53 412 907 | 37 465 431 | 10 780 809 | 16 479 818 |
| Sum egenkapital og gjeld | 209 616 387 | - | 55 445 266 | 21 561 197 | 24 231 960 |
| Aksjekapital | - | - | 1 030 000 | 1 030 000 | - |
| aksjer å kr 1 000,00) | - | - | - | - | 1 030 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,32▼ | 1,87 | 1,45 | - | 1,74 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,72▲ | 1,27 | 2,08 | 1,00 | 2,13 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 15,5 %▼ | 41,5 % | 36,9 % | 40,8 % | 36,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 7,6 %▼ | 10,4 % | 10,8 % | 12,1 % | 19,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,0 %▼ | 8,0 % | 8,3 % | 9,2 % | 14,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 26,9 %▼ | 44,0 % | 32,4 % | 50,0 % | 32,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 606 025
- Resultat per ansatt, kroner
- 198 625
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SPOT AS7,6 %
299,7 mill. 115 ansatte 2025
−10 %−50510
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
SPOT AS7,6 % 299,7 mill.115 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jon-Henrik Enggravslia | 1981 |
| Styrets leder | Tore Erland Gregersen | 1955 |
| Styremedlem | Tor Inge Roan Ellingsen | 1981 |
| Styremedlem | Terje Fuglset | 1955 |
| Styremedlem | Marie Evensen | 1984 |
| Styremedlem | Steffan Finkenhagen | 1973 |
| Styremedlem | Lene Nordvik | 1976 |
| Varamedlem | Torjus Olbergsveen | 2000 |
| Revisor | REVISJONSSELSKAPET AS974 481 596 | - |
| Regnskapsfører | ONE ACCOUNTING AS820 585 402 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HANES AS85,1 %Skien · 877 ordinære aksjer
- Enggravslia Invest AS9,81 %Skien · 101 ordinære aksjer
- A.Sandvik Invest AS5,05 %Skien · 52 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- HANES AS
- HANES EIENDOM AS90,3 %
- SPOT AS85,1 %
- SPOT ENGINEERING AS55,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- SPOT ENGINEERING AS55,0 %934 536 460 · 5 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.