- Org.nr.
- 925 368 997
- Adresse
- Holteveien 5A, 4018 Stavanger
Driftsresultat−5 654ikke oppgitt
Årsresultat−5 654ikke oppgitt
Egenkapital53 58192,6 % av eiendelene
Spring Chemicals AS er et aksjeselskap innen uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 368 997
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.09.2026
- Stiftet
- 18.05.2020
- Registrert
- 21.07.2020
- Adresse
- Holteveien 5A, 4018 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 36.000 Uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vannUttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann i Stavanger (31)
- Aksjekapital
- 45 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Tilby miljøvennlige kjemikalier i forbindelse med rensing av oljeholdig vann.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 5 654 | - | - | 1 735 | - |
| Sum driftskostnader | 5 654 | 4 587 | 8 305 | 1 735 | - |
| Driftsresultat | −5 654 | −4 587 | −8 305 | −1 735 | - |
| Resultat før skatt | - | −4 521 | −8 284 | −1 735 | 0 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −1 735 | 0 |
| Resultat før skattekostnad | −5 654 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −5 654 | −4 521 | −8 284 | −1 735 | 0 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −5 654 | - | - | −1 735 | - |
| Totalresultat | −5 654 | - | - | −1 735 | - |
| Udekket tap | −5 654 | - | - | −1 735 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −5 654 | - | - | −1 735 | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Sum finansinntekter | - | 66 | 20 | - | - |
| Netto finans | 0 | 66 | 21 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 57 872 | - | - | 72 041 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 57 872 | - | - | 72 041 | 29 722 |
| Sum omløpsmidler | 57 872 | 63 526 | 68 047 | 72 041 | 29 722 |
| Sum eiendeler | 57 872 | 63 526 | 68 047 | 72 041 | 29 722 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 29 722 |
| Aksjekapital | 45 000 | - | - | 45 000 | - |
| Overkurs | 35 000 | - | - | 35 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 80 000 | 80 000 | 80 000 | 80 000 | 30 000 |
| Udekket tap | 26 419 | - | - | 7 960 | 278 |
| Sum opptjent egenkapital | −26 419 | −20 765 | −16 244 | −7 960 | −278 |
| Sum egenkapital | 53 581 | 59 235 | 63 756 | 72 041 | 29 722 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | 4 291 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 291 | 4 291 | 4 291 | - | - |
| Sum gjeld | 4 291 | 4 291 | 4 291 | 0 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 57 872 | - | - | 72 041 | 29 722 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 13,49▼ | 14,80 | 15,86 | - | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,08▲ | 0,07 | 0,07 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −9,3 %▼ | −6,9 % | −11,8 % | −3,4 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 92,6 %▼ | 93,2 % | 93,7 % | 100,0 % | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Sindre Wold | 1978 |
| Styremedlem | Anders Brattberg Wold | 1979 |
| Styremedlem | Øyvind Vassøy | 1977 |
| Regnskapsfører | KJELL HAVER REGNSKAPSSERVICE AS947 214 489 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SINDRE WOLD33,3 %f. 1978 · Stavanger · 50 ordinære aksjer
- ANDERS BRATTBERG WOLD33,3 %f. 1979 · Randaberg · 50 ordinære aksjer
- Øyvind Vassøy33,3 %f. 1977 · Hundvåg · 50 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.