- Org.nr.
- 989 236 997
- Adresse
- Kneika 3, 1167 Oslo
Driftsresultat−11 875ikke oppgitt
Årsresultat1 814 799ikke oppgitt
Egenkapital8 574 43094,9 % av eiendelene
SR Invest AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 236 997
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 25.09.2026
- Stiftet
- 30.10.2005
- Registrert
- 11.02.2006
- Adresse
- Kneika 3, 1167 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer og fast eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad Il, | 11 875 | - | - | 11 281 | - |
| Sum driftskostnader | 11 875 | 11 125 | 10 625 | 11 281 | 12 707 |
| Driftsresultat | −11 875 | −11 125 | −10 625 | −11 281 | −12 707 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | - | - | - | 555 654 | - |
| Annen renteinntekt | 199 452 | - | - | 21 056 | - |
| Annen finansinntekt | 1 671 051 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 870 503 | 647 547 | 730 574 | 576 710 | 753 146 |
| Verdinedgang av markedsbaserte finansielle omløpsmidler | 2 562 | - | - | 5 734 | - |
| Sum finanskostnader | 2 562 | 15 130 | 2 773 | 5 734 | - |
| Netto finans | 1 867 941 | 632 417 | 727 801 | 570 976 | 753 145 |
| Resultat før skatt | - | 621 292 | 717 176 | 559 694 | 740 438 |
| Resultat før skattekostnad | 1 856 066 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 41 267 | - | - | 5 817 | −154 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 553 878 | - |
| Årsresultat | 1 814 799 | 618 435 | 715 524 | 553 878 | 740 592 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 814 799 | - | - | 553 878 | - |
| Totalresultat | 1 814 799 | - | - | 553 878 | - |
| Ordinært utbytte | 750 000 | - | - | 100 000 | - |
| Overført annen egenkapital | 1 064 799 | - | - | 453 878 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 814 799 | - | - | 553 878 | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 0 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 561 221 | - | - | 561 221 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 253 213 | - | - | 253 213 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 814 434 | - | - | 814 434 | - |
| Sum anleggsmidler | 814 434 | 814 434 | 814 434 | 814 434 | 850 457 |
| Andre kortsiktige fordringer | 1 191 494 | - | - | 633 000 | - |
| Sum fordringer | 1 191 494 | - | - | 633 000 | - |
| Markedsbaserte aksjer | 1 624 | - | - | 22 020 | - |
| Sum investeringer | 1 624 | - | - | 22 020 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 7 025 117 | - | - | 4 925 579 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 7 025 117 | - | - | 4 925 579 | - |
| Sum omløpsmidler | 8 218 234 | 6 712 169 | 6 192 528 | 5 580 599 | 5 085 035 |
| Sum eiendeler | 9 032 669 | 7 526 603 | 7 006 963 | 6 395 034 | 5 935 493 |
| Aksjekapital | 100 000 | - | - | 100 000 | - |
| Overkurs | 633 395 | - | - | 633 395 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 733 395 | 733 395 | 733 395 | 733 395 | 733 395 |
| Annen egenkapital | 7 841 035 | - | - | 5 642 277 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 7 841 035 | 6 776 236 | 6 257 801 | 5 642 277 | 5 188 399 |
| Sum egenkapital | 8 574 430 | 7 509 631 | 6 991 196 | 6 375 672 | 5 921 794 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 2 857 | 0 | 0 | 0 |
| Utsatt skatt | 3 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 44 124 | - | - | 5 663 | - |
| Utbytte | 400 000 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 14 115 | - | - | 13 699 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 458 239 | 14 115 | 15 767 | 19 362 | 13 699 |
| Sum gjeld | 458 239 | 16 972 | 15 767 | 19 362 | 13 699 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 032 669 | - | - | 6 395 034 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 17,93▼ | 475,53 | 392,75 | 288,22 | 371,20 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,05▲ | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 22,4 %▲ | 8,8 % | 10,7 % | 9,2 % | 12,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 94,9 %▼ | 99,8 % | 99,8 % | 99,7 % | 99,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ståle Ravem | 1962 |
| Styrets leder | Ståle Ravem | 1962 |
| Varamedlem | Reidun Walaunet Ravem | 1965 |
| Regnskapsfører | TJ REGNSKAPSTJENESTER JØNVIK930 052 647 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STÅLE RAVEM100,0 %f. 1962 · Oslo · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- STOKKAN LYS AS20,0 %981 254 228 · 2 227 A-aksjer
- REC SILICON HOLDINGS AS0,00 %977 258 561 · 1 554 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.