- Org.nr.
- 920 544 959
- Adresse
- Myroldhaug, 6770 Nordfjordeid
- Bransje
- Takarbeid
Driftsresultat−6 077ikke oppgitt
Årsresultat1 015 840ikke oppgitt
Egenkapital4 477 92597,1 % av eiendelene
SSS-HOLDING OG SÅNN AS er et aksjeselskap innen takarbeid, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 544 959
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 02.10.2026
- Stiftet
- 31.01.2018
- Registrert
- 06.04.2018
- Adresse
- Myroldhaug, 6770 Nordfjordeid
- Postadresse
- c/o Stian Bjørkedal Skårhaug, Myroldhaug
- Kommune
- Stad
- Næring
- 43.410 Takarbeid
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Kjøp, eige og sal av aksjar og andre verdipapir.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | - | 0 | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 6 077 | 5 037 | 4 680 | 4 326 | 5 270 |
| Sum driftskostnader | 6 077 | 5 037 | 4 680 | 4 326 | 5 270 |
| Driftsresultat | −6 077 | −5 037 | −4 680 | −4 326 | −5 270 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 1 020 000 | 1 275 000 | - | - | 1 122 000 |
| Annen finansinntekt | 1 917 | 3 327 | - | - | 2 209 |
| Sum finansinntekter | 1 021 917 | 1 278 327 | 1 022 069 | 18 378 | 1 124 209 |
| Annan rentekostnad | 0 | 24 443 | - | - | 57 940 |
| Sum finanskostnader | 0 | 24 443 | 57 455 | 39 901 | 57 940 |
| Netto finans | 1 021 917 | 1 253 884 | 964 614 | −21 523 | 1 066 269 |
| Resultat før skatt | 1 015 840 | 1 248 847 | 959 934 | −25 849 | 1 060 999 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 060 999 |
| Årsresultat | 1 015 840 | 1 248 847 | 959 934 | −25 849 | 1 060 999 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 015 840 | 1 248 847 | - | - | - |
| IFRS-føretak | 0 | 0 | - | - | - |
| Totalresultat | 1 015 840 | 1 248 847 | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 1 015 840 | 1 248 847 | - | - | 1 060 998 |
| Sum overføringar og disponeringar | 1 015 840 | 1 248 847 | - | - | 1 060 998 |
| Sum immaterielle eigedelar | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmiddel | 0 | 0 | - | - | - |
| Investeringar i dotterselskap | 2 736 346 | 2 736 346 | - | - | 2 790 000 |
| Andre langsiktige fordringer | 750 000 | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmiddel | 3 486 346 | 2 736 346 | - | - | 2 790 000 |
| Sum anleggsmiddel | 3 486 346 | 2 736 346 | 2 736 346 | 2 736 346 | 2 790 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 772 000 |
| Sum varer | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum krav | 0 | 0 | - | - | 772 000 |
| Sum investeringar | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 126 879 | 951 039 | - | - | 19 670 |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | 1 126 879 | 951 039 | - | - | 19 670 |
| Sum omløpsmiddel | 1 126 879 | 951 039 | 798 741 | 478 807 | 791 670 |
| Sum eiendeler | 4 613 225 | 3 687 385 | 3 535 087 | 3 215 153 | 3 581 670 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | 30 000 | - | - | 30 000 |
| Sum innskoten eigenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 4 447 925 | 3 432 085 | - | - | 1 249 154 |
| Sum opptent eigenkapital | 4 447 925 | 3 432 085 | 2 183 238 | 1 223 304 | 1 249 154 |
| Sum egenkapital | 4 477 925 | 3 462 085 | 2 213 238 | 1 253 304 | 1 279 154 |
| Gjeld til kredittinstitusjonar | - | - | - | - | 826 549 |
| Sum avsetjingar for plikter | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum anna langsiktig gjeld | 0 | 0 | - | - | 826 549 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 286 549 | 556 549 | 826 549 |
| Annen kortsiktig gjeld | 135 300 | 225 300 | - | - | 1 475 967 |
| Sum kortsiktig gjeld | 135 300 | 225 300 | 1 035 300 | 1 405 300 | 1 475 967 |
| Sum gjeld | 135 300 | 225 300 | 1 321 849 | 1 961 849 | 2 302 516 |
| Sum eigenkapital og gjeld | 4 613 225 | 3 687 385 | - | - | 3 581 670 |
| Garantistillingar | - | - | - | - | 0 |
| Pantstillingar | - | - | - | - | 0 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 8,33▲ | 4,22 | 0,77 | 0,34 | 0,54 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,03▼ | 0,07 | 0,60 | 1,57 | 1,80 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 24,5 %▼ | 35,3 % | 30,1 % | 0,4 % | 31,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 97,1 %▲ | 93,9 % | 62,6 % | 39,0 % | 35,7 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Stian Bjørkedal Skårhaug | 1984 |
| Styremedlem | Toril Hembre Runderheim | 1986 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STIAN BJØRKEDAL SKÅRHAUG100,0 %f. 1984 · Nordfjordeid · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Skårhaug Taktekk AS51,0 %980 249 662 · 51 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.