- Org.nr.
- 914 961 041
- Adresse
- Indrevikvegen 3, 6315 Innfjorden
Driftsresultat522 30110,9 % margin
EBITDA711 156før av- og nedskrivninger
Årsresultat378 5357,9 % margin
Egenkapital1 024 72451,6 % av eiendelene
ST Fasadepuss AS er et aksjeselskap innen annen ferdiggjøring av bygninger, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 961 041
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 24.09.2026
- Stiftet
- 19.01.2015
- Registrert
- 11.02.2015
- Adresse
- Indrevikvegen 3, 6315 Innfjorden
- Kommune
- Rauma
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 6
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- ST Fasadepuss AS914 977 894 · RAUMA6 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Fasadepuss, muring og maling.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 4 786 377 | 6 687 764 | 4 663 668 | 2 310 358 | 1 281 622 |
| Annen driftsinntekt | 12 000 | - | - | 145 000 | - |
| Sum driftsinntekter | 4 798 377 | 6 687 764 | 4 663 668 | 2 455 358 | 1 281 622 |
| Varekostnad | 1 047 365 | 2 028 624 | 1 646 423 | 1 091 015 | 465 858 |
| Lønnskostnad | 2 346 736 | 3 723 577 | 1 832 709 | 688 458 | 581 014 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 49 800 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 188 855 | 231 805 | 186 357 | 83 727 | - |
| Annen driftskostnad | 693 119 | 628 824 | 615 617 | 306 785 | 218 598 |
| Sum driftskostnader | 4 276 076 | 6 612 830 | 4 281 105 | 2 169 985 | 1 315 269 |
| Driftsresultat | 522 301 | 74 935 | 382 563 | 285 373 | −33 647 |
| Annen renteinntekt | 937 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 6 296 | - | 1 223 | - | - |
| Sum finansinntekter | 7 233 | 3 071 | 1 223 | - | - |
| Annen rentekostnad | 13 606 | 21 095 | 20 999 | 10 092 | - |
| Annen finanskostnad | 1 140 | 190 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 14 746 | 21 285 | 20 999 | 10 092 | - |
| Netto finans | −7 513 | −18 214 | −19 776 | −10 092 | - |
| Resultat før skatt | - | - | 362 786 | 275 282 | −33 647 |
| Resultat før skattekostnad | 514 788 | 56 720 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 136 253 | 26 850 | 76 263 | 26 803 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 286 523 | 248 479 | −33 647 |
| Årsresultat | 378 535 | 29 870 | 286 523 | 248 479 | −33 647 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 378 535 | 29 870 | 286 523 | 248 479 | −33 647 |
| Overført annen egenkapital | - | - | - | - | −33 647 |
| Totalresultat | 378 535 | 29 870 | 286 523 | 248 479 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 378 535 | 29 870 | 286 523 | 248 479 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 378 535 | 29 870 | 286 523 | 248 479 | −33 647 |
| Maskiner og anlegg | 118 044 | 282 734 | 471 755 | 470 223 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 36 785 | 50 383 | 16 111 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 154 829 | 333 117 | 487 866 | 470 223 | 24 950 |
| Andre langsiktige fordringer | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 184 829 | 363 117 | 517 866 | 470 223 | 24 950 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 281 654 |
| Sum varer | 1 008 | 1 008 | 1 008 | 1 008 | - |
| Kundefordringer | 445 500 | - | 751 781 | 128 438 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 5 543 | 24 610 | 21 878 | - | - |
| Sum fordringer | 451 043 | 24 610 | 773 660 | 128 438 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 348 759 | 1 002 107 | 218 043 | 279 058 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 348 759 | 1 002 107 | 218 043 | 279 058 | 281 654 |
| Sum omløpsmidler | 1 800 809 | 1 027 724 | 992 710 | 408 503 | 281 654 |
| Sum eiendeler | 1 985 638 | 1 390 841 | 1 510 576 | 878 726 | 306 604 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | - | - | - | - | 24 950 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 994 724 | 616 190 | 586 319 | 299 796 | 51 317 |
| Sum opptjent egenkapital | 994 724 | 616 190 | 586 319 | 299 796 | 51 317 |
| Sum egenkapital | 1 024 724 | 646 190 | 616 319 | 329 796 | 81 317 |
| Utsatt skatt | - | - | 12 989 | 26 803 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 12 989 | 26 803 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 131 374 | 198 544 | 260 490 | 319 216 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 131 374 | - | 260 490 | 319 216 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 131 374 | - | 273 479 | 346 019 | 0 |
| Leverandørgjeld | 111 127 | 47 159 | 86 546 | 23 138 | 14 855 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 71 289 |
| Betalbar skatt | 136 253 | 39 839 | 90 077 | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 448 145 | 290 167 | 198 582 | 41 595 | - |
| Utbytte | −300 000 | −300 000 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 434 015 | 468 943 | 245 574 | 138 179 | 139 143 |
| Sum kortsiktig gjeld | 829 540 | - | 620 778 | 202 912 | 225 287 |
| Sum gjeld | 960 914 | 744 652 | 894 257 | 548 931 | 225 287 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 985 638 | 1 390 841 | 1 510 576 | 878 726 | 306 604 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,17▲ | 1,88 | 1,60 | 2,01 | 1,25 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,94▼ | 1,15 | 1,45 | 1,66 | 2,77 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 31,4 %▲ | 5,4 % | 32,1 % | 48,2 % | −11,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 10,9 %▲ | 1,1 % | 8,2 % | 11,6 % | −2,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,9 %▲ | 0,4 % | 6,1 % | 10,1 % | −2,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 51,6 %▲ | 46,5 % | 40,8 % | 37,5 % | 26,5 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 799 730
- Resultat per ansatt, kroner
- 87 050
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
ST Fasadepuss AS10,9 %
4,8 mill. 6 ansatte 2025
0 %255075100
ST Fasadepuss AS10,9 % 4,8 mill.6 ansatte 2025
OSLO MURMESTERBEDRIFT AS12,5 % 299,1 mill.61 ansatte 2025
Bøttger AS16,8 % 213,1 mill.35 ansatte 2025
Scheldebouw B.V. NUF98,5 % 280,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2023
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.350.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tomas Ragelis | 1986 |
| Styrets leder | Tomas Ragelis | 1986 |
| Regnskapsfører | LITNOR ACCOUNTING AS819 731 942 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TOMAS RAGELIS100,0 %f. 1986 · Innfjorden · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.