- Org.nr.
- 916 162 030
- Adresse
- Ekornveien 20D, 4070 Randaberg
Driftsresultat−22 606−36,8 % margin
Årsresultat2 060 705
Egenkapital10 367 27197,4 % av eiendelene
ST Invest AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 162 030
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 02.10.2026
- Stiftet
- 26.10.2015
- Registrert
- 02.11.2015
- Adresse
- Ekornveien 20D, 4070 Randaberg
- Kommune
- Randaberg
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- ST Invest AS916 178 786 · RANDABERG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i aksjer, nyopprettede selskaper og prosjekter.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 61 360 | 410 203 | 389 400 | 383 500 | - |
| Sum driftsinntekter | 61 360 | 410 203 | 389 400 | 383 500 | 389 125 |
| Annen driftskostnad | 83 966 | 108 418 | 81 174 | 75 681 | 45 257 |
| Sum driftskostnader | 83 966 | 108 418 | 81 174 | 75 681 | 45 257 |
| Driftsresultat | −22 606 | 301 785 | 308 226 | 307 819 | 343 868 |
| Annen renteinntekt | 64 509 | 49 251 | 72 874 | 83 868 | - |
| Annen finansinntekt | 2 784 194 | 280 227 | 7 133 | 396 | - |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 170 000 | 487 800 | 1 397 830 | - | - |
| Sum finansinntekter | 3 018 703 | 817 278 | 1 477 837 | 84 264 | 6 441 467 |
| Annen finanskostnad | - | 374 958 | 752 675 | 2 399 | - |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | 14 650 | - | 5 400 | 1 849 900 | - |
| Annen rentekostnad | - | - | 25 | 22 | - |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | 900 000 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 914 650 | 374 958 | 758 100 | 1 852 321 | 764 653 |
| Netto finans | 2 104 053 | 442 320 | 719 737 | −1 768 057 | 5 676 814 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 027 963 | −1 460 238 | 6 020 682 |
| Resultat før skattekostnad | 2 081 447 | 744 105 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 20 742 | 77 253 | 83 842 | 92 339 | 78 073 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 944 121 | −1 552 577 | - |
| Årsresultat | 2 060 705 | 666 852 | 944 121 | −1 552 577 | 5 942 609 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 060 705 | 666 852 | 944 121 | −1 552 577 | - |
| Totalresultat | 2 060 705 | 666 852 | 944 121 | −1 552 577 | - |
| Tilleggsutbytte | - | - | 95 000 | 270 000 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | −1 822 577 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 2 060 705 | 666 852 | 849 121 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 060 705 | 666 852 | 944 121 | −1 552 577 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 80 575 | 309 718 | 309 718 | 309 718 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 468 416 | 1 624 317 | 2 502 703 | 2 265 491 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 676 149 | 811 308 | 940 362 | 2 105 140 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 225 140 | 2 745 343 | 3 752 783 | 4 680 348 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 225 140 | 2 745 343 | 3 752 783 | 4 680 348 | 3 827 109 |
| Andre kortsiktige fordringer | 408 381 | 1 380 156 | 652 656 | 464 052 | - |
| Sum fordringer | 408 381 | 1 380 156 | 652 656 | 464 052 | - |
| Markedsbaserte aksjer | 392 750 | 237 400 | 920 200 | 851 100 | - |
| Sum investeringer | 392 750 | 237 400 | 920 200 | 851 100 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 8 617 369 | 4 099 002 | 2 477 635 | 961 612 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 8 617 369 | 4 099 002 | 2 477 635 | 961 612 | - |
| Sum omløpsmidler | 9 418 499 | 5 716 558 | 4 050 491 | 2 276 764 | 4 944 038 |
| Sum eiendeler | 10 643 640 | 8 461 901 | 7 803 274 | 6 957 112 | 8 771 147 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 10 337 271 | 8 276 565 | 7 609 714 | 6 760 593 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 10 337 271 | 8 276 565 | 7 609 714 | 6 760 593 | 8 583 170 |
| Sum egenkapital | 10 367 271 | 8 306 565 | 7 639 714 | 6 790 593 | 8 613 170 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 250 000 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 250 000 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 250 000 | - | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | 20 742 | 77 253 | 83 842 | 86 258 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 5 627 | 78 083 | 79 718 | 80 261 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 26 369 | 155 336 | 163 560 | 166 519 | 157 977 |
| Sum gjeld | 276 369 | 155 336 | 163 560 | 166 519 | 157 977 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 643 640 | 8 461 901 | 7 803 274 | 6 957 112 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 357,18▲ | 36,80 | 24,76 | 13,67 | 31,30 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,03▲ | 0,02 | 0,02 | 0,02 | 0,02 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 31,4 %▲ | 13,8 % | 24,2 % | 5,0 % | 77,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −36,8 %▼ | 73,6 % | 79,2 % | 80,3 % | 88,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3 358,4 %▲ | 162,6 % | 242,5 % | −404,8 % | 1 527,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 97,4 %▼ | 98,2 % | 97,9 % | 97,6 % | 98,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
ST Invest AS−36,8 %
0,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
ST Invest AS−36,8 % 0,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Eldjarn Trading0,0 % 23 113,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
ODD GLEDITSCH AS88,8 % 519,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Om Holding AS100,0 % 870,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 64.323.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Stian Tunge | 1987 |
| Styrets leder | Stian Tunge | 1987 |
| Styremedlem | Kristina Søyland Tunge | 1988 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STIAN TUNGE100,0 %f. 1987 · Randaberg · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Semini AS50,0 %917 811 385 · 15 000 ordinære aksjer
- Stokkaveien 45 AS25,0 %911 573 598 · 30 000 ordinære aksjer
- 4070 Gruppen AS10,0 %928 615 588 · 100 ordinære aksjer
- Ascenium Holding AS0,08 %997 034 856 · 371 797 ordinære aksjer
- VISION IO AS0,06 %993 943 223 · 20 000 ordinære aksjer
- PEXIP HOLDING ASA0,00 %919 850 175 · 5 000 ordinære aksjer
- Proximar Seafood AS0,00 %915 565 697 · 5 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.