- Org.nr.
- 925 305 944
- Adresse
- Linerlebakken 22, 4626 Kristiansand S
- Bransje
- Snekkerarbeid
Driftsresultat246 3685,4 % margin
Årsresultat240 7125,3 % margin
Egenkapital342 53021,7 % av eiendelene
ST-Montering AS er et aksjeselskap innen snekkerarbeid, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 305 944
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 22.06.2020
- Registrert
- 07.07.2020
- Adresse
- Linerlebakken 22, 4626 Kristiansand S
- Kommune
- Kristiansand
- Næring
- 43.320 SnekkerarbeidSnekkerarbeid i Kristiansand (168)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- ST-Montering AS925 334 537 · KRISTIANSAND
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Produksjon, salg og montering av møbler og kjøkken, og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette, samt andre produkter/tjenester innen bygg.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 561 682 | 4 779 429 | 3 594 319 | 3 554 552 | 2 557 192 |
| Varekostnad | - | - | 2 304 522 | - | 1 238 710 |
| Lønnskostnad | - | - | 716 524 | - | - |
| Avskrivninger | - | - | 24 500 | - | 17 025 |
| Annen driftskostnad | - | - | 807 577 | - | 555 185 |
| Sum driftskostnader | 4 315 313 | 4 718 174 | 3 853 122 | 3 384 975 | 2 426 354 |
| Driftsresultat | 246 368 | 61 255 | −258 803 | 169 577 | 130 838 |
| Sum finansinntekter | 4 869 | 1 855 | 1 664 | 1 341 | 620 |
| Sum finanskostnader | 10 526 | - | 198 | 72 | - |
| Netto finans | −5 657 | 1 855 | 1 466 | 1 269 | 620 |
| Resultat før skatt | 240 712 | 63 110 | −257 337 | 170 846 | 131 458 |
| Skattekostnad | - | - | - | - | 41 502 |
| Årsresultat | 240 712 | 63 110 | −257 337 | 132 917 | 89 956 |
| Sum anleggsmidler | 649 959 | 31 519 | 56 019 | 80 519 | 74 308 |
| Sum omløpsmidler | 930 230 | 581 616 | 452 348 | 467 171 | 350 000 |
| Sum eiendeler | 1 580 189 | 613 135 | 508 367 | 547 690 | 424 308 |
| Sum innskutt egenkapital | 20 430 | 20 430 | 20 430 | 20 430 | 20 430 |
| Sum opptjent egenkapital | 322 100 | 81 388 | 18 278 | 275 615 | 142 698 |
| Sum egenkapital | 342 530 | 101 818 | 38 708 | 296 045 | 163 128 |
| Sum langsiktig gjeld | 745 205 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 492 453 | 511 317 | 469 658 | 251 645 | 261 179 |
| Sum gjeld | 1 237 659 | 511 317 | 469 658 | 251 645 | 261 179 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,89▲ | 1,14 | 0,96 | 1,86 | 1,34 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,61▼ | 5,02 | 12,13 | 0,85 | 1,60 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 22,9 %▲ | 11,3 % | −48,7 % | 35,2 % | 31,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,4 %▲ | 1,3 % | −7,2 % | 4,8 % | 5,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5,3 %▲ | 1,3 % | −7,2 % | 3,7 % | 3,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 21,7 %▲ | 16,6 % | 7,6 % | 54,1 % | 38,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
ST-Montering AS5,4 %
4,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−60 %−40−20020
Nivako AS−41,7 % 437,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
MODULVEGGER OSLO AS−0,6 % 305,3 mill.115 ansatte 2025
ST-Montering AS5,4 % 4,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HANDE AS11,3 % 311,7 mill.37 ansatte 2025
−60 %−40−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.320.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Simon Telstø | 1966 |
| Styrets leder | Simon Telstø | 1966 |
| Styremedlem | Brita Blørstad | 1973 |
| Regnskapsfører | RESPIRARE ACCOUNTING AS827 175 722 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SIMON TELSTØ100,0 %f. 1966 · Kristiansand S · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.