- Org.nr.
- 912 244 903
- Adresse
- Tiurveien 29, 3030 Drammen
Driftsresultat−15 627ikke oppgitt
Årsresultat−15 627ikke oppgitt
Egenkapital3 180 16268,2 % av eiendelene
Staalhanske AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 912 244 903
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 10.08.2013
- Registrert
- 28.10.2013
- Adresse
- Tiurveien 29, 3030 Drammen
- Kommune
- Drammen
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av finansaktiva herunder aksjer og fast eiendom samt alt som har forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 15 627 | - | - | 15 598 | 14 938 |
| Sum driftskostnader | 15 627 | 15 002 | 15 382 | 15 598 | 14 938 |
| Driftsresultat | −15 627 | −15 002 | −15 382 | −15 598 | −14 938 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | - | - | - | - | 680 000 |
| Sum finansinntekter | - | 1 000 000 | - | - | 680 000 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 41 | 6 564 |
| Sum finanskostnader | - | - | - | 41 | 6 564 |
| Netto finans | - | 1 000 001 | 0 | −41 | 673 436 |
| Resultat før skatt | - | 984 999 | −15 382 | −15 639 | 658 499 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −15 639 | 658 499 |
| Resultat før skattekostnad | −15 627 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −15 627 | 984 999 | −15 382 | −15 639 | 658 499 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −15 627 | - | - | −15 639 | 658 499 |
| Totalresultat | −15 627 | - | - | −15 639 | 658 499 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | - | 1 350 000 |
| Overført fra annen egenkapital | −15 627 | - | - | −15 639 | −691 502 |
| Sum overføringer og disponeringer | −15 627 | - | - | −15 639 | 658 499 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 4 474 121 | - | - | 3 133 613 | 3 133 613 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 474 121 | - | - | 3 133 613 | 3 133 613 |
| Sum anleggsmidler | 4 474 121 | 3 133 613 | 3 133 613 | 3 133 613 | 3 133 613 |
| Bankinnskudd | 190 361 | - | - | 111 277 | 1 476 916 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 190 361 | - | - | 111 277 | 1 476 916 |
| Sum omløpsmidler | 190 361 | 1 080 893 | 95 895 | 111 277 | 1 476 916 |
| Sum eiendeler | 4 664 482 | 4 214 506 | 3 229 508 | 3 244 890 | 4 610 529 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −6 916 | - | - | −6 916 | −6 916 |
| Sum innskutt egenkapital | 23 084 | 23 084 | 23 084 | 23 084 | 23 084 |
| Annen egenkapital | 3 157 078 | - | - | 2 203 088 | 2 218 727 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 157 078 | 3 172 704 | 2 187 706 | 2 203 088 | 2 218 727 |
| Sum egenkapital | 3 180 162 | 3 195 788 | 2 210 790 | 2 226 172 | 2 241 811 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 1 018 718 | - | - | 1 018 718 | 1 018 718 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 018 718 | - | - | 1 018 718 | 1 018 718 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 018 718 | 1 018 718 | 1 018 718 | 1 018 718 | 1 018 718 |
| Utbytte | - | - | - | - | 1 350 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 465 602 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 465 602 | - | - | - | 1 350 000 |
| Sum gjeld | 1 484 320 | 1 018 718 | 1 018 718 | 1 018 718 | 2 368 718 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 664 482 | - | - | 3 244 890 | 4 610 529 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,41 | - | - | - | 1,09 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,47▲ | 0,32 | 0,46 | 0,46 | 1,06 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,4 %▼ | 26,5 % | −0,5 % | −0,4 % | 14,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 68,2 %▼ | 75,8 % | 68,5 % | 68,6 % | 48,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Per Staalhane | 1964 |
| Styrets leder | Per Staalhane | 1964 |
| Varamedlem | Cecilie Lund Staalhane | 1967 |
| Regnskapsfører | BORGE REVISJON AS994 503 235 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PER STAALHANE100,0 %f. 1964 · Drammen · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Abicon Gruppen AS26,5 %917 981 655 · 106 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.