- Org.nr.
- 943 588 112
- Adresse
- Strandg 164, 9690 Havøysund
- Hovedeier
- Concord Invest AS, 90,1 %
- Bransje
- Detaljhandel med klær
Driftsresultat−17 217ikke oppgitt
Årsresultat−8 903ikke oppgitt
Egenkapital735 709100,0 % av eiendelene
Stabells Manufaktur AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med klær, stiftet 1987.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 943 588 112
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 17.09.2026
- Stiftet
- 02.01.1987
- Registrert
- 12.03.1995
- Adresse
- Strandg 164, 9690 Havøysund
- Postadresse
- Postboks 43
- Kommune
- Måsøy
- Aksjekapital
- 1 115 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Stabells Manufaktur AS971 801 093 · MÅSØY
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive manufakturforretning samt det som står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 0 | 18 116 | 669 753 | 1 757 142 | 2 088 867 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 392 611 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 0 | 18 116 | 1 062 364 | 1 757 142 | 2 088 867 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | - | - | 587 000 | - | - |
| Varekostnad | - | - | 377 639 | 1 094 636 | 1 418 490 |
| Lønnskostnader | - | - | 139 835 | 546 361 | 509 353 |
| Lønnskostnad | 1 589 | 18 951 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 15 628 | 102 445 | 84 202 | 130 959 | 166 418 |
| Sum driftskostnader | 17 217 | 121 396 | 1 188 676 | 1 771 956 | 2 094 261 |
| Driftsresultat | −17 217 | −103 281 | −126 312 | −14 814 | −5 395 |
| Annen renteinntekt | 8 314 | - | 2 | 1 087 | 3 461 |
| Sum finansinntekter | 8 314 | 0 | 2 | 1 087 | 3 461 |
| Annen rentekostnad | - | - | 7 436 | 11 170 | 6 788 |
| Annen finanskostnad | - | - | 991 | 2 000 | 500 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 8 428 | 13 170 | 7 288 |
| Netto finans | 8 314 | 0 | −8 426 | −12 083 | −3 827 |
| Resultat før skatt | - | - | −134 738 | −26 897 | −9 222 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −134 738 | −26 897 | −9 222 |
| Resultat før skattekostnad | −8 903 | −103 281 | - | - | - |
| Årsresultat | −8 903 | −103 281 | −134 738 | −26 897 | −9 222 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −8 903 | −103 281 | −134 738 | −26 897 | −9 222 |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | - | - | - |
| Totalresultat | −8 903 | −103 281 | −134 738 | −26 897 | −9 222 |
| Udekket tap | −8 903 | −103 281 | −134 738 | −26 897 | −9 222 |
| Sum overføringer og disponeringer | −8 903 | −103 281 | −134 738 | −26 897 | −9 222 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | 46 000 | 46 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 46 000 | 46 000 |
| Sum varer | 0 | 0 | - | 587 000 | 703 000 |
| Kundefordringer | 301 789 | 469 528 | 678 729 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | 8 136 | 8 316 | 8 316 | 8 316 |
| Sum fordringer | 301 789 | 477 663 | 687 045 | 8 316 | 8 316 |
| Bankinnskudd og kontanter | - | - | 205 679 | 529 437 | 442 100 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 433 920 | 269 487 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 433 920 | 269 487 | 205 679 | 529 437 | 442 100 |
| Sum omløpsmidler | 735 709 | 747 150 | 892 725 | 1 124 753 | 1 153 416 |
| Sum eiendeler | 735 709 | 747 150 | 892 725 | 1 170 753 | 1 199 416 |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | 46 000 | 46 000 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 1 115 000 | 1 115 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 1 115 000 | 1 115 000 | 1 115 000 | 1 115 000 | 1 115 000 |
| Annen egenkapital | - | - | −267 106 | −132 368 | - |
| Udekket tap | 379 291 | 370 388 | - | - | 105 471 |
| Sum opptjent egenkapital | −379 291 | −370 388 | −267 106 | −132 368 | −105 471 |
| Sum egenkapital | 735 709 | 744 612 | 847 894 | 982 632 | 1 009 529 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | 13 988 | 13 988 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | - | 13 988 | 13 988 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 13 988 | 13 988 |
| Leverandørgjeld | - | - | 47 291 | 18 221 | 36 249 |
| Skyldig offentlige avgifter | 0 | - | −2 461 | 84 494 | 79 995 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 71 418 | 59 655 |
| Sum kortsiktig gjeld | 0 | 2 538 | 44 830 | 174 133 | 175 899 |
| Sum gjeld | 0 | 2 538 | 44 830 | 188 121 | 189 887 |
| Sum egenkapital og gjeld | 735 709 | 747 150 | 892 725 | 1 170 753 | 1 199 416 |
| Aksjekapital | - | - | 1 115 000 | 1 115 000 | 1 115 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | 294,39 | 19,91 | 6,46 | 6,56 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,05 | 0,19 | 0,19 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −1,2 %▲ | −12,6 % | −12,2 % | −1,2 % | −0,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | −570,1 % | −11,9 % | −0,8 % | −0,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | −570,1 % | −12,7 % | −1,5 % | −0,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 100,0 %▲ | 99,7 % | 95,0 % | 83,9 % | 84,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Gunn Kari Stabell | 1962 |
| Styrets leder | Tor-Bjarne Stabell | 1963 |
| Styremedlem | Gunn Kari Stabell | 1962 |
| Varamedlem | Edith-Alice Sunde-Stabell | 1983 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Concord Invest AS90,1 %Havøysund · 1 005 ordinære aksjer
- GUNN KARI STABELL9,87 %f. 1962 · Havøysund · 110 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Concord Invest AS
- HAVETS SMAK AS100,0 %
- Stabells Manufaktur AS90,1 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.